dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
5°C
pozítří
Středa - zatazeno
9°C
Český olympionik Krpálek: děti pochopily, že judo může být i zábava
Děti judo uchvátilo. Foto: archiv Ogilvy

Český olympionik Krpálek: děti pochopily, že judo může být i zábava

Pomyslnou tečku za Měsícem náborů do sportovních klubů udělal jeden z nejlepších světových judistů Lukáš Krpálek. V rámci projektu Prahy sportovní seznamoval žáky prvního stupně Základní školy Slovenská na Praze 2, že judo není nebezpečný sport a že ho může dělat úplně každý. V rámci programu se dokonce s jedním z žáků pustil do souboje. „Byla to zábava, snad jste pochopili, že judo není jen o tom, že musíte soupeře zahodit,“ říkal dětem na závěr Lukáš Krpálek.

Když po krátkém představení juda jako takového vyzval žáky, aby si vyzkoušeli pár základních prvků, většina se ostýchala. Ukázka několika tvrdých pádů Krpálkových kolegů z klubu USK Praha nebyla nejlepší pozvánkou na žíněnku.

Pár dobrovolníků se ale přece jen odvážilo. A když se jeden z nich po základním tréninku pustil do souboje se samotným Krpálkem, tělocvična nadšeně aplaudovala.

Najednou chtěl jít na žíněnku každý, stejně jako mít podpis medailisty z mistrovství světa. „Jsem rád, že mají děti zájem o judo. Každý nový přírůstek do klubů se bude hodit,“ má jasno Krpálek, který v loňském roce nechyběl na olympijských hrách v Londýně.

„Jak děti viděly své spolužáky s úsměvem v akci, najednou se přestaly bát a každý si to chtěl zkusit. Vypadaly nadšeně, tak snad o tom budou vyprávět dál a vyroste nám tady pár šampionů,“ doufá nejlepší český judista současnosti. A co si z hodiny tělocviku na základní škole odnesl on sám? „Že dokud děti nevidí judo na vlastní oči, bojí se ho. Je to škoda, ale snad víc takových osobních setkání pomůže.“

Do Měsíce náborů do sportovních klubů, který probíhal ve spolupráci s projektem Českého olympijského výboru Česko sportuje po celé září, se zapojilo téměř 150 klubů z celé Prahy. Nechyběly mezi nimi ani ty se zaměřením na bojové sporty.


Fisaf pořádá workshop Mentální trénink (nejen) pro trenéry

20. prosince 2017 v 10:05

Český svaz aerobiku a fitness Fisaf.cz pořádá 20. ledna 2018 unikátní celodenní workshop nazvaný Mentální trénink pro trenéry. Vede ho akreditovaný profesionální kouč pro osobní rozvoj a fitness, trenér David Huf, a je určen trenérům, instruktorům, ale také široké veřejnosti – zkrátka každému, kdo...

Nový kurz: Instruktor Děti na startu

19. prosince 2017 v 15:06

Valná většina českých dětí začíná s pohybovými aktivitami až v době školní docházky. Rodiče je pak často přihlásí na specializovaný sport. Ideální přitom je, aby se děti začaly hýbat co nejdříve, osvojily si všeobecné pohybové dovednosti a hlavně – aby měly z pohybu radost. K tomu všemu je vede...

Další články
Nahoru