dnes
Pátek - oblacno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - snih
2°C
Víkendové tipy

Český a zahraniční design na piazettě Národního divadla

Během víkendu se na piazettě Národního divadla koná Dyzajn market léto. Open-air prodejní výstava autorské tvorby Dyzajn market představí přes 180 českých a zahraničních designérů i tvůrců.

Návštěvníci se mohou těšit na oblečení, módní doplňky, šperky, hračky i na bytové doplňky. Nebudou chybět ani kousky pro muže. Dyzajn market léto přivítá ve svých řadách i nováčky, jako například brazilskou značku TUN, jejichž designéři tvoří šperky z použitých pneumatik. Dodávají tak svým šperkům i ekologický rozměr.

Dalším nováčkem je česká značka Katy Paty, která se specializuje na výrobu vypínačů a zásuvek z porcelánu. Jde o ruční výrobu z tradičního karlovarského kaolínu. „Jde v podstatě o šperky do bytu, které mají neomezenou životnost. Dodají interiéru eleganci a vyvolají dojem neokázalého luxusu. Stanou se svědkem vytříbeného vkusu majitelů,” doplňují designéři značky.

V rámci doprovodného kulturního programu se návštěvníci mohou těšit na představení pro děti i dospělé divadelních spolků Kaká a Buchty a loutky.

V sobotu 28. května jsou pro návštěvníky připraveny i módní přehlídky, DJs, koncert Falcon's Western Rebels ve stylu western swingu a koncert kapely High Corporation.

Dyzajn market léto se koná na piazzetě Národního Divadla 28. až 29. května od 10 do 19 hodin.  Akce je zdarma, bezbariérová a dog-friendly.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru