Dnes Středa - polojasno 11°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 10°C
Středa 17. 4. 2024
Svátek má Rudolf
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Občanská sdruženíZpravodajství

Českobratrská církev evangelická a Diakonie společně organizují pomoc pro Ukrajinu

Českobratrská církev evangelická a Diakonie ČCE, jeden z nejvýznamnějších poskytovatelů sociálních služeb v ČR, vyhlásili sbírku pro obyvatele Ukrajiny zasažené válkou a zároveň připravují bezpečné zázemí a pomoc pro uprchlíky z válečné zóny. 

„Od dnešního rána, kdy k nám dorazily zprávy o válečném stavu na Ukrajině, intenzivně připravujeme humanitární i finanční pomoc pro její obyvatele. Není pochyb o tom, že mnoho rodin s dětmi bude hledat útočiště a stabilní prostředí za hranicemi Ukrajiny. V tuto chvíli naše pomoc směřuje především přímo na Ukrajinu, nicméně jsme připraveni nabídnout pomoc a podporu i příchozím, kteří před válkou prchají do České republiky,“ uvedl Jan Soběslavský, ředitel Diakonie ČCE.

Humanitární středisko Diakonie ČCE vyhlásilo dnes ráno veřejnou sbírku, jejíž výtěžek půjde na podporu obyvatel Ukrajiny, kteří museli opustit své domovy a také na pomoc nejzranitelnějším skupinám, které Diakonie dlouhodobě podporuje prostřednictvím svých ukrajinských partnerů. Zároveň středisko ze svých rezerv uvolnilo 250 000 Kč, které sbírku navýší.

Své dary mohou lidé posílat na sbírkový účet Diakonie 292949292/0300 s variabilním symbolem 2022 nebo sbírku podpořit prostřednictvím dárcovských SMS ve tvaru DMS na číslo 87 777 – DMS DIAKONIESVET 30, DMS DIAKONIESVET 60, DMS DIAKONIESVET 90.

„Na Ukrajině dlouhodobě spolupracujeme s organizacemi, které poskytují opuštěným dětem náhradní rodinnou péči a pomoc lidem bez domova,“ vysvětluje Kristina Ambrožová, ředitelka Humanitárního střediska Diakonie ČCE a dodává: „Máme od nich aktuální zprávy z místa a chceme je podpořit, aby mohli nabídnout účinnou pomoc lidem, které ozbrojený konflikt zasáhne.“

Českobratrská církev evangelická uvolnila pro okamžitou pomoc na Ukrajině dalších 250 000 Kč z Fondu sociální a charitativní pomoci. Zároveň ve svých farních sborech od středy intenzivně monitoruje konkrétní možnosti ubytování pro válečné uprchlíky, kteří by směřovali do Česka. Sbory nabízí jak zázemí far a kostelů, tak ubytovací kapacity přímo u jednotlivých členů církve.

„Za necelý den evidujeme nabídku přístřeší pro téměř dvě stě lidí, přibližně polovinu z těchto ‘lůžek’ sbory nabízí jako dlouhodobější zázemí, tedy až na několik měsíců. Jsme také v bezprostředním kontaktu s českými evangelickými sbory přímo na Ukrajině. Situaci průběžně sledujeme a informujeme na webu e-cirkev.cz,“ přibližuje aktuální dění člen církevního vedení Jiří Schneider.


 


Autor: TZ, red

Provoz Škodova paláce bude v pátek omezen

Dnes ve 13:34

V pátek 19. dubna odpoledne se v budově Magistrátu hl. m. Prahy, ve Škodově paláci v Praze 1, uskuteční evakuační cvičení, které bude trvat zhruba půl hodiny. Provoz Škodova paláce bude v tento den výrazně omezen a po dobu cvičení bude objekt zcela uzavřen.

Tragédie v Kyjích: Vlak srazil dva muže, přebíhali přes koleje

Včera v 09:41

Kolem půl desáté v pondělí večer došlo k tragédii u železniční zastávky Praha – Kyje. Dva muže, které přebíhali přes koleje v místech, kde to je zakázáno, srazil vlak mířící do centra Prahy. Oba na místě zemřeli. Železniční doprava byla odkloněna.

Obal na plavky s lodičkami z chráněné dílny

15. dubna 2024 v 09:39

Blíží se léto a koupání a k moři nebo do bazénu můžete vyrazit s designovým obalem na plavky z chráněné dílny sociálního podniku Mistka Sewing.

Další články
Nahoru