dnes
Pondělí - skorojasno
19°C
zítra
Úterý - oblacno
17°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
15°C
Advent v Praze

Česko-slovenský adventní koncert

Česko-slovenským adventním koncertem se uzavře letošní cyklus koncertů Hudba bez hranic, pořádaných spolkem České kořeny. Účinkovat bude Ženský sbor Českého spolku v Košicích a s ním Katarína Lukáčová a Marián Lukáč, sólista Státní opery v Košicích. Pěvce doprovodí Komorní studentské smyčcové sdružení z košické konzervatoře.

Ve společném programu vystoupí 7. prosince od 19:30 hodin v barokním refektáři dominikánů, v Jilské 7.
Koncert se koná pod záštitou slovenského velvyslance v Praze, J. E. Petra Weisse, Slovenského domu v Praze a Obce Slováků v České republice.

Česká menšina je v Košicích velmi početně zastoupená a vyvíjí zde rozsáhlé aktivity prostřednictvím Českého spolku v Košicích. Zdejší ženský sbor, který pomáhá udržovat kulturní a jazykovou svébytnost, spolupracuje s profesionálními dirigenty, hudebníky či sólisty. Se svými tematickými programy vystoupil již na řadě pódií doma na Slovensku i v zahraničí, nejčastěji přirozeně v České republice. Pravidelně vystupuje na festivalech Foerstrova Osenice nebo Dny České kultury na Slovensku.

Na koncert nejsou distribuovány vstupenky, vstupné je dobrovolné, doporučuje se registrace na http://www.supersaas.cz/schedule/Martina_Fialkova/Adventn%C3%AD_koncert


Vánoce společně už potřetí propojí Pražany a lidi bez domova

23. prosince 2018 ve 14:23

Studentské hnutí za solidaritu pořádá společně s Iniciativou za dostupné bydlení Bydlet-Žít! již třetí ročník akce Vánoce společně. 25. prosince budou v Praze otevřeny dva výdejní stánky – jeden ve Vrchlického sadech před Hlavním nádražím, druhý na Andělu. U nich budou dobrovolníci vydávat...

Zítra: Štědrá bohoslužba v Praze 15 a vánoční bramboračka

23. prosince 2018 v 07:11

Bohoslužba na Veronském náměstí se 24. prosince koná od 11:30 hodin.     

Rybovka na Hlaváku 2018

23. prosince 2018 v 05:14

Všichni, kdo si chtějí „Českou mši vánoční“ zahrát, zazpívat nebo jen poslechnout mohou dnes ve 14 hodin. Hraje se ve vstupní hale nádraží, severní část. Diriguje Lukáš Prchal.

Skauti z Proseka přiváží Betlémské světlo

22. prosince 2018 v 07:11

Skauti z Proseka opět přiváží Betlémské světlo do Prahy 9. Přijďte si se svíčkou 23. prosince pro plamínek a hrnek teplého nápoje na zahřátí. Letos se bude rozdávat ve velkém stanu před obchodním domem Billa.

Máte vánočně vyzdobený balkon? V Praze 13 můžete soutěžit

22. prosince 2018 v 07:09

Domovy se oblékly do svátečního a vánoční výzdobu má stále více balkonů a předzahrádek. Pokud i ta vaše k nim patří, můžete soutěžit.

Štědrovečerní polévku ochutnáte i na náměstí Míru

21. prosince 2018 v 08:18

Tradiční štědrovečerní polévku bude rozlévat Arcidiecézní charita Praha. Na 500 porcí jí bude připraveno pro potřebné i pro kolemjdoucí a návštěvníky vánočních trhů v neděli 23. prosince od 11 hodin před kostelem sv. Ludmily na Náměstí Míru v Praze 2.

Praha 5: Čtvrtý koncert z cyklu nedělních adventních koncertů

21. prosince 2018 v 07:57

Nenechte si ujít čtvrtý koncert z tradičního cyklu nedělních adventních koncertů, které pořádá MČ Praha 5. 23. prosince v obřadní síni ÚMČ Praha 5 ve Stroupežnického ulici od 15 hodin zahraje sextet Pražského filmového orchestru.

Živý betlém v Hostivaři

21. prosince 2018 v 07:05

V úterý 25. prosince můžete od 17 hodin navštívit živý betlém se svatou rodinou, s ovečkami, koledami, slovem RNDr. Jiřího Grygara, se svařeným vínem, perníčky, u kostela Stětí sv. Jana Křtitele.

Zastupitelé budou zpívat před kostelem sv. Ludmily

20. prosince 2018 v 16:49

Pravidelně se o adventní neděli na schodech kostela sv. Ludmily scházejí zastupitelé Prahy 2 a spolu s návštěvníky vánočních trhů na náměstí Míru si zazpívají koledy.

Další články
Nahoru