dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - skorojasno
1°C
pozítří
Středa - oblacno
2°C
Advent v Praze

Česko-slovenský adventní koncert

Česko-slovenským adventním koncertem se uzavře letošní cyklus koncertů Hudba bez hranic, pořádaných spolkem České kořeny. Účinkovat bude Ženský sbor Českého spolku v Košicích a s ním Katarína Lukáčová a Marián Lukáč, sólista Státní opery v Košicích. Pěvce doprovodí Komorní studentské smyčcové sdružení z košické konzervatoře.

Ve společném programu vystoupí 7. prosince od 19:30 hodin v barokním refektáři dominikánů, v Jilské 7.
Koncert se koná pod záštitou slovenského velvyslance v Praze, J. E. Petra Weisse, Slovenského domu v Praze a Obce Slováků v České republice.

Česká menšina je v Košicích velmi početně zastoupená a vyvíjí zde rozsáhlé aktivity prostřednictvím Českého spolku v Košicích. Zdejší ženský sbor, který pomáhá udržovat kulturní a jazykovou svébytnost, spolupracuje s profesionálními dirigenty, hudebníky či sólisty. Se svými tematickými programy vystoupil již na řadě pódií doma na Slovensku i v zahraničí, nejčastěji přirozeně v České republice. Pravidelně vystupuje na festivalech Foerstrova Osenice nebo Dny České kultury na Slovensku.

Na koncert nejsou distribuovány vstupenky, vstupné je dobrovolné, doporučuje se registrace na http://www.supersaas.cz/schedule/Martina_Fialkova/Adventn%C3%AD_koncert


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru