dnes
Pátek - jasno
8°C
zítra
Sobota - jasno
8°C
pozítří
Neděle - jasno
6°C
Advent v Praze

Česko-slovenský adventní koncert

Česko-slovenským adventním koncertem se uzavře letošní cyklus koncertů Hudba bez hranic, pořádaných spolkem České kořeny. Účinkovat bude Ženský sbor Českého spolku v Košicích a s ním Katarína Lukáčová a Marián Lukáč, sólista Státní opery v Košicích. Pěvce doprovodí Komorní studentské smyčcové sdružení z košické konzervatoře.

Ve společném programu vystoupí 7. prosince od 19:30 hodin v barokním refektáři dominikánů, v Jilské 7.
Koncert se koná pod záštitou slovenského velvyslance v Praze, J. E. Petra Weisse, Slovenského domu v Praze a Obce Slováků v České republice.

Česká menšina je v Košicích velmi početně zastoupená a vyvíjí zde rozsáhlé aktivity prostřednictvím Českého spolku v Košicích. Zdejší ženský sbor, který pomáhá udržovat kulturní a jazykovou svébytnost, spolupracuje s profesionálními dirigenty, hudebníky či sólisty. Se svými tematickými programy vystoupil již na řadě pódií doma na Slovensku i v zahraničí, nejčastěji přirozeně v České republice. Pravidelně vystupuje na festivalech Foerstrova Osenice nebo Dny České kultury na Slovensku.

Na koncert nejsou distribuovány vstupenky, vstupné je dobrovolné, doporučuje se registrace na http://www.supersaas.cz/schedule/Martina_Fialkova/Adventn%C3%AD_koncert


Mikulášský charitativní bazárek V Exilu

Včera ve 12:10

Nezisková organizace Azara sociální vás zve na charitativní bazárek ve čtvrtek 6. prosince od 10 do 17 hodin v kavárně V Exilu v Praze 12.

Praha 15 zve na Adventní večer

Včera v 08:03

V neděli 16. prosince v Hostivaři, v kostele sv. Jana Křtitele, se od 16 hodin můžete zaposlouchat do slavnostního koncertu Musica Pro Sancta Cecilia. V 17:30 se koná průvod světel a v 18:15 bude rozsvícen vánoční strom.

Adventní hudba zazní v kostelích Prahy 2

Včera v 07:42

Předvánoční čas si můžete zpříjemnit poslechem hudby v prostředí, které dokáže umocnit každý tón. Městská část pořádá další cyklus adventních koncertů v kostelích Prahy 2. Konají se 6., 13. a 20. prosince, vždy od 18 hodin.

Praha 10 zve na Vánoční trhy

13. listopadu 2018 ve 13:24

Od prvního prosincového dne až do 24. prosince se můžete těšit na Kubánské náměstí, kde bude přichystán dětský program, vánoční gospel a slavnostní rozsvícení stromku nebo vánoční dílny.

Adventní bazar Habrovka 2018

13. listopadu 2018 v 10:28

Charitativní Adventní bazar se koná v sálu u farnosti sv. Františka v Krči na Habrovce, v ulici U Habrovky 2, Praha 4, první adventní neděli 2. prosince od 9 do 15 hodin.

Praha 8 bude mít i letos čtyři vánoční stromy

9. listopadu 2018 v 08:28

Radnice osmé městské části se rozhodla na letošní vánoční svátky rozsvítit čtyři stromy. Tři z nich pro tyto účely darovali obyvatelé městské části. Již tradičně umístěný strom na Karlínském náměstí doplní smrk na Elsnicově náměstí pod Libeňským zámkem, jedle před Kulturním domem Ládví a jediný...

Staročeský Mikulášský jarmark

7. listopadu 2018 v 05:59

Tradiční předvánoční setkání v sobotu 1. prosince, při kterém budete mít možnost zakoupit si malé dárečky, shlédnout pohádky a zpříjemnit si chvíle se starými řemesly nebo se zahřát medovinou v Toulcově dvoře.

J. J. Ryba: Česká mše vánoční u Pražského Jezulátka

24. prosince 2017 v 07:36

Zítra v 15 hodin můžete Rybovu Českou mši vánoční slyšet na Malé Straně v Karmelitské ulici.

Další články
Nahoru