dnes
Neděle - prehanky-snih
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih-dest
1°C
Česko se hýbe ve školách plných zdraví
Foto: Jaroslav Appeltauer

Česko se hýbe ve školách plných zdraví

Na dva tisíce závodníků od 7 do 25 let se utká 3. června v hale Arena Sparta Praha v celorepublikovém finále v týmových skladbách. Na diváky čekají skvělé sportovní výkony, unikátní atmosféra a především spousta zábavy – právě kvůli ní to totiž nadšení účastníci soutěže Česko se hýbe ve školách plných zdraví hlavně dělají.

Děti z mateřských, základních i středních škol, školních družin a také z domů dětí a mládeže a dalších kroužků z celé České republiky se po celý rok na tuto akci pečlivě chystaly: nacvičovaly pohybové skladby, mnohdy je dokonce vymýšlely a pomáhaly při tvorbě kostýmů. Už čtvrtý ročník mezi dětmi velice populární akce Česko se hýbe ve školách plných zdraví organizuje Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz ve spolupráci s Asociací školních sportovních klubů ČR.

„Po celé jaro se v celkem deseti postupových kolech téměř ve všech krajských městech předvedly děti se svými 206 skladbami v soutěžních kategoriích „nováčci a pokročilí“ a v soutěžních skladbách „tanec, aerobik a gymnastika“. Již po několikáté se i ve finále představí také pár skladeb v kategorii „osoby se specifickými potřebami – tělesně postižení“,“ říká manažerka projektu Jitka Literová.

Soutěží bojujeme proti dětské obezitě
Touto a dalšími osvětovými a přitom zábavnými aktivitami chtějí pořadatelé motivovat českou populaci k pravidelnému pohybu a zdravějším stravovacím návykům. „Jedno bez druhého nemůže fungovat. Je to předpoklad zdraví a zejména preventivního boje s obezitou, který je více než aktuální. Česká republika se podle nedávného celosvětového průzkumu obezity umístila na alarmujícím devátém místě,“ varuje Jitka Literová.

Odborníci proto začali u těch nejmenších, které chtějí vést k pohybu zábavnou formou. Celorepubliková soutěž týmových skladeb Česko se hýbe ve školách plných zdraví je určena pro mateřské, základní a střední školy, školní kluby a školní volnočasové aktivity. Jejím cílem je formou pohybu a tance motivovat děti a mládež od 5 do 18 let k fyzické aktivitě a ukázat jim, že aktivní trávení volného času je zábava. „Soutěž si po třech letech své existence získala velkou podporu z řad učitelů, kteří s dětmi nacvičují po celý rok pohybové skladby různých žánrů. Děti se baví, hýbou, a to je naším cílem,“ uzavírá Literová.


Děti, které navrhly hřiště, přišly na radnici

13. prosince 2017 v 07:24

Minulý týden zastupitelstvo MČ Prahy 10 přivítalo žáky ze Základní škola Karla Čapka, kteří se aktivně zapojili do participativního rozpočtu. Navrhli vznik workoutového hřiště V Heroldových sadech, veřejnost jejich návrh odhlasovala. Dnes je hřiště již několik měsíců úspěšně...

Dětem nestačí jen předčítat. Příběhy je musíme naučit vnímat a přemýšlet o nich

6. prosince 2017 ve 13:24

Předčítání s porozuměním je aktivita podporující čtenářskou pregramotnost. Je to interaktivní proces, při kterém je potřeba posluchače vtáhnout do děje. Dítě by mělo mít prostor pro vlastní komentář k obrázkům, mělo by se naučit odpovídat na otázky týkající se textu, interpretovat děj a formulovat...

Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Další články
Nahoru