dnes
Pondělí - snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
10°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Česko se bude hýbat proti dětské obezitě v Letňanech
Regionální kolo projektu Česko se hýbe cvičí a tančí proti dětské obezitě konané v Moravských Budějovicích. Ilustrační foto: archiv

Česko se bude hýbat proti dětské obezitě v Letňanech

Přes tři sta dětí vystoupí s natrénovanými pohybovými skladbami v rámci projektu „Česko se hýbe ve školách plných zdraví“  ve čtvrtek 25. dubna od 10 hodin ve Sport Centru Praha v Letňanech. Všechny děti mají šanci postoupit do republikového finále, které se koná v rámci dne dětí 1. června v O2 aréně, kde je očekávaná účast přes dva a půl tisíce dětí.

Ve školách plných zdraví, které se do stejnojmenného projektu přihlásily, se pedagogové ve spolupráci s výživovými poradci zasazují o zdravější výživu dětí.

Pohybové aktivity zajišťuje iniciativa Česko se hýbe v podobě pódiových skladeb, které si žáci vybírali dle své volby.

„Děti mají zájem například o aerobik, hip hop, breakdance, ale třeba i o country tance,“ upřesnila Lucie Tomášová, manažerka projektu Česko se hýbe.

Společnost pro výživu vhodné propojení pohybových aktivit s výživou podporuje. Průzkumy společnosti ukazují, že nadváhou trpí 15% dětí ve věku 7 až 10 let a 12 až 13% dětí ve věku 10 až 14 let.

Se zvyšujícím se věkem dětí přechází stále vyšší procento k obezitě dospělých. Nadváha a obezita v naší republice postihuje již více jak 50 procent dospělých.

Pravidelný pohyb řadě dětí chybí

“Idea projektu nás natolik oslovila, že jsme nechtěli být pouze pasivními účastníky, ale naopak svou aktivitou přispět k jeho rozvoji,” říka jednatel společnosti Letňanská sportovně kulturní s.r.o. pan Václav Loučka.

Nedílnou součástí správného stravování, snížení rizika nadváhy a následné obezity je pohyb. Přimět děti k pravidelnému pohybu není jednoduché. S možným řešením přichází iniciativa Česko se hýbe.

„Pravidelný pohyb bohužel řadě dnešních dětí chybí. Motivace nacvičit společně se spolužáky krátkou a jednoduchou choreografii na oblíbenou skladbu by mohla dostat do tělocvičny i děvčata a chlapce, kteří by jinak podobnou příležitost nedostali,“ říká spoluzakladatelka iniciativy Česko se hýbe Jana Havrdová.

Do ojedinělé přehlídky dětských pódiových skladeb se zapojila i Česká obec sokolská, Česká asociace Sport pro všechny, Asociace školních sportovních klubů či Český svaz aerobiku, fitness a tance FISAF.cz.


Další články
Nahoru