dnes
Neděle - jasno
1°C
zítra
Pondělí - snih
0°C
pozítří
Úterý - skorojasno
3°C
Pražská kultura

České stříbro. Ženy ve věku stříbrných vlasů na otáčecím kole

Venkovní výstava fotografií českých ženských osobností, jejichž životy jsou spojeny s osobní statečností a morální integritou.

Na Jungmannově náměstí se do 10. prosince můžete seznámit s dvanácti českými ženami ve věku stříbrných vlasů, s vlastnostmi rodinného stříbra, kterou jdou životem s rovnými zády:

Anna Srbová, Miluška Havlůjová, Helena Illnerová, Věra Nováková, Helena Klímová, Jiřina Šiklová, Milena Šimsová, Ludmila Klukanová, Helena Faberová, Eva Jiřičná, Jana Hladíková, Dana Němcová.

Zkrácené záznamy rozhovorů a vzkazy “stříbrných žen” mladším generacím si budete moci poslechnout i z Kobzova poeziomatu, umístěného pod výstavním kolem.

Dvanáct velkoformátových portrétů fotografa Karla Cudlína krouží na dvanáct metrů vysokém kovovém otáčivém kole. Autory kola jsou architekt Martin Rajniš a designér Oldřich Sládek.


Rádio Expres FM představuje netradiční večerní show a nového moderátora Martina Vévodu

11. ledna 2018 v 11:47

Pražské rádio Expres FM zahajuje rok 2018 velkými změnami. Programové schéma od ledna doplňuje nová večerní show Večer na Expres FM pod taktovkou moderátorské dvojice Veronika Koloušková a Vladimír „Vlado“ Pavlík. Večerní show bude Expres FM vysílat každý všední den od 17 do...

Provokují: Politici, homosexuálové, pravdoláskaři, Brňáci, pražská kavárna, uprchlíci i Romové patří na Jatka!

10. ledna 2018 v 08:41

Patří politici, homosexuálové, intelektuálové, Brňáci, pražská kavárna nebo dokonce děti na Jatka? Rozhodně ano! Jatka78 v nové kampani reagují na aktuální situaci, kdy čeští politici a představitelé státu rozdělují společnost. Místo pro nové umění v pražských Holešovicích naopak vyzývá k tomu,...

Napůlkočkanapůlpes. Netradiční hrdina pobaví děti i dospělé

10. ledna 2018 v 08:08

Přední tlapky kočičí a zadní psí. Na zadečku dva ocásky, na hlavě jedno ucho vztyčené a druhé visící. Kožíšek napůl mourovatý, napůl hnědorezavý. Kouzelné vyprávění pro děti i dospělé je doplněné nádhernými ilustracemi od Lucie Dvořákové.

Otec pražské kanalizace W. H. Lindley

8. ledna 2018 v 07:00

Jméno Wiliama H. Lindleye, tvůrce pražské kanalizační sítě, se nesmazatelně zapsalo do historie hlavního města, ale i do dějin evropského technického myšlení. Zemřel na selhání srdce 30. prosince 1917 v Putney u Londýna. V Praze působil na přelomu 19. a 20. století. Složitost řešení odvodnění...

Další články
Nahoru