Dnes Čtvrtek - polojasno 10°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 8°C
Čtvrtek 18. 4. 2024
Svátek má Valérie
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
České předsednictví v Radě EU zásadní vliv na obsazenost hotelů v Praze nemá
Ilustrační foto: archiv

České předsednictví v Radě EU zásadní vliv na obsazenost hotelů v Praze nemá

České předsednictví v Radě Evropské unie zásadní vliv na obsazenost pražských hotelů podle provozovatelů nemá. I tak jsou některé řetězce na říjen zaplněny zhruba z 90 procent. Ceny pokojů se většinou mění na základě poptávky. Vyplývá to z ankety ČTK mezi hoteliéry. Manažer rezervačního portálu Hotel.cz Milan Petr doplnil, že ceny ubytování letos na podzim meziročně vzrostly v průměru o 9,5 procenta.

Na Pražském hradě se příští týden ve čtvrtek a v pátek uskuteční neformální unijní summit při českém předsednictvím v Radě Evropské unie. Pozvánku pro premiéru nového formátu Evropského politického společenství (EPC) pak dostalo dalších 17 zemí mimo EU včetně Británie, Ukrajiny a Turecka. Kvůli konání summitu bude od úterý do soboty uzavřený celý areál Hradu.

„V našich hotelech často spí státníci i světového významu stejně jako bruselští úředníci. Příští týden v Praze nebude výjimkou," uvedl jednatel sítě Czech Inn Hotels Jaroslav Svoboda. Říjnová obsazenost v řetězci činí podle něj 96 procent. K cenám pokojů dodal, že se mění podle poptávky, na jaře rostou, na podzim klesají.

Pražské hotely sítě Orea Hotels & Resorts jsou v současné době naplněny na zhruba 90 procent. „Nevnímáme však, že by vyšší poptávka byla způsobena tím, že ČR předsedá Radě Evropské unie," řekl generální ředitel řetězce Gorjan Lazarov.

Důvodem je podle něj zájem českých cestovatelů o několikadenní pobyty v Praze a dalších velkých městech, a také návrat zahraničních turistů. Lazarov upozornil, že síť Orea Hotels přes zvyšující se náklady plošně nezdražila, i zde se cena za noc odvíjí od zájmu hostů.

České předsednictví nemá velký vliv ani na obsazenost hotelů NH Prague City a NH Collection Prague nacházejících se na Smíchově. „Vzhledem k tomu, že náš hotel je ryze kongresový, je podzim plný konferencí, které jsou z 90 procent tvořeny naší vlastní klientelou a z 10 procent poptávkou, která je dána předsednictvím," uvedl generální ředitel hotelů Petr Nešpůrek.

Na říjen i listopad podle něj zůstávají volné pokoje i konferenční místnosti. Stále mnoho firem zamlouvá prostor na konferenci i pro větší počet účastníků na poslední chvíli, řekl dále.

„Každá konference, kongres nebo obchodní jednání mohou generovat opakované návštěvy," uvedl prezident Asociace hotelů a restaurací ČR Václav Stárek.

Analytici společnosti Economic Impact dříve odhadli, že průměrné denní výdaje účastníků zahraničních kongresů a konferencí činí 5756 korun. Běžný turista přitom podle státní agentury CzechTourism za den v hlavním městě utratí kolem 3300 korun.


Autor: ČTK

Tragická nehoda na železnici

Dnes ve 13:22

Mezi Stodůlkami a Jinonicemi ve čtvrtek ráno po deváté hodině srazil vlak člověka, který zraněním na místě podlehl. Provoz v uvedeném úseku trati zhruba dvě hodiny stál, cestující museli místo vlaku použít MHD či jiný způsob dopravy.

Do kolejiště ve stanici metra Flora spadl muž

Dnes ve 13:17

Zhruba pětapadesátiletý cestující spadl ve čtvrtek dopoledne kolem půl desáté do kolejiště ve stanici metra Flora na lince A. Utrpěl zranění hlavy, byl převezen do nemocnice. Provoz metra mezi stanicemi Želivského a Náměstí Míru byl obnoven v 10:43 hodin.  

Provoz Škodova paláce bude v pátek omezen

Včera ve 13:34

V pátek 19. dubna odpoledne se v budově Magistrátu hl. m. Prahy, ve Škodově paláci v Praze 1, uskuteční evakuační cvičení, které bude trvat zhruba půl hodiny. Provoz Škodova paláce bude v tento den výrazně omezen a po dobu cvičení bude objekt zcela uzavřen.

Tragédie v Kyjích: Vlak srazil dva muže, přebíhali přes koleje

16. dubna 2024 v 09:41

Kolem půl desáté v pondělí večer došlo k tragédii u železniční zastávky Praha – Kyje. Dva muže, které přebíhali přes koleje v místech, kde to je zakázáno, srazil vlak mířící do centra Prahy. Oba na místě zemřeli. Železniční doprava byla odkloněna.

Další články
Nahoru