Dnes Středa - zatazeno 22°C
Zítra Čtvrtek - zatazeno 25°C
Středa 7. 6. 2023
Svátek má Iveta, Slavoj
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
České předsednictví v Radě EU zásadní vliv na obsazenost hotelů v Praze nemá
Ilustrační foto: archiv

České předsednictví v Radě EU zásadní vliv na obsazenost hotelů v Praze nemá

České předsednictví v Radě Evropské unie zásadní vliv na obsazenost pražských hotelů podle provozovatelů nemá. I tak jsou některé řetězce na říjen zaplněny zhruba z 90 procent. Ceny pokojů se většinou mění na základě poptávky. Vyplývá to z ankety ČTK mezi hoteliéry. Manažer rezervačního portálu Hotel.cz Milan Petr doplnil, že ceny ubytování letos na podzim meziročně vzrostly v průměru o 9,5 procenta.

Na Pražském hradě se příští týden ve čtvrtek a v pátek uskuteční neformální unijní summit při českém předsednictvím v Radě Evropské unie. Pozvánku pro premiéru nového formátu Evropského politického společenství (EPC) pak dostalo dalších 17 zemí mimo EU včetně Británie, Ukrajiny a Turecka. Kvůli konání summitu bude od úterý do soboty uzavřený celý areál Hradu.

„V našich hotelech často spí státníci i světového významu stejně jako bruselští úředníci. Příští týden v Praze nebude výjimkou," uvedl jednatel sítě Czech Inn Hotels Jaroslav Svoboda. Říjnová obsazenost v řetězci činí podle něj 96 procent. K cenám pokojů dodal, že se mění podle poptávky, na jaře rostou, na podzim klesají.

Pražské hotely sítě Orea Hotels & Resorts jsou v současné době naplněny na zhruba 90 procent. „Nevnímáme však, že by vyšší poptávka byla způsobena tím, že ČR předsedá Radě Evropské unie," řekl generální ředitel řetězce Gorjan Lazarov.

Důvodem je podle něj zájem českých cestovatelů o několikadenní pobyty v Praze a dalších velkých městech, a také návrat zahraničních turistů. Lazarov upozornil, že síť Orea Hotels přes zvyšující se náklady plošně nezdražila, i zde se cena za noc odvíjí od zájmu hostů.

České předsednictví nemá velký vliv ani na obsazenost hotelů NH Prague City a NH Collection Prague nacházejících se na Smíchově. „Vzhledem k tomu, že náš hotel je ryze kongresový, je podzim plný konferencí, které jsou z 90 procent tvořeny naší vlastní klientelou a z 10 procent poptávkou, která je dána předsednictvím," uvedl generální ředitel hotelů Petr Nešpůrek.

Na říjen i listopad podle něj zůstávají volné pokoje i konferenční místnosti. Stále mnoho firem zamlouvá prostor na konferenci i pro větší počet účastníků na poslední chvíli, řekl dále.

„Každá konference, kongres nebo obchodní jednání mohou generovat opakované návštěvy," uvedl prezident Asociace hotelů a restaurací ČR Václav Stárek.

Analytici společnosti Economic Impact dříve odhadli, že průměrné denní výdaje účastníků zahraničních kongresů a konferencí činí 5756 korun. Běžný turista přitom podle státní agentury CzechTourism za den v hlavním městě utratí kolem 3300 korun.


Autor: ČTK

Náměstek Hlaváček a starostové řešili bytovou situaci v Praze

5. června 2023 ve 23:05

Ve středu 31. května se uskutečnilo setkání Petra Hlaváčka (STAN), náměstka primátora pro oblast strategického a územního rozvoje, se starosty pražských městských částí a jejich představiteli zodpovědnými za územní rozvoj. Tématem setkání bylo společné řešení bytové situace v hlavním...

V Praze 11 bude jednat Komise pro seniory

5. června 2023 v 11:47

Jednání komise seniorů je veřejné a bude se konat ve úterý 6. června od 16 hodin v zasedací místnosti v budově Úřadu MČ Praha 11, Vidimova 1324–1325.

Od azbestové zátěže byl definitivně vyčištěn areál bývalého hotelu InterContinental

4. června 2023 v 15:24

Objekt č. p. 44 areálu bývalého hotelu InterContinental byl v průběhu čtvrtka a pátku 1. a 2. června, za celé řady preventivních opatření nad rámec zákonných požadavků, zbaven azbestové zátěže, jež byla v 70. letech v době vzniku stavby běžná. Tím je prostředí, které prochází celkovou...

Další články
Nahoru