dnes
Pátek - oblacno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - prehanky-snih
2°C
Advent v Praze

České hračky a řemesla již potřetí na Novoměstské radnici

Česká hračka a Novoměstská radnice srdečně zvou všechny hravé děti, rodiče i prarodiče na 3. adventní trh „Česká hračka a řemeslo”. O víkendu 12. a 13. prosince se v Novoměstské radnici představí čeští výrobci hraček a zástupci řemeslné tvorby. Chybět nebudou ani tradiční tvořivé dílny (nejen) pro děti a bohatý doprovodný kulturní program s dětskými sbory, loutkovými divadly a dalšími představeními.

Po dvou úspěšných ročnících se o víkendu 12. a 13. prosince v Novoměstské radnici v Praze znovu koná adventní trh „Česká hračka a řemeslo". Unikátní prostory Novoměstské radnice nabídnou během třetího adventního víkendu to nejlepší z hračkářské a řemeslné tvorby. Po oba dny je akce otevřena od 10 do 18 hodin.

Na akci se návštěvníkům opět představí výhradně tuzemští výrobci hraček všech typů a materiálů. Vedle výrobců, kteří se adventního trhu zúčastňují pravidelně, se také na této akci každý rok představí i noví výrobci. Velkým lákadlem letošního 3. ročníku bude funkční modelové kolejiště od firmy ETS a dalších firem. Prodej hraček stejně jako v minulých letech doplní nabídka řemeslných a uměleckých výrobků, dětských knih, regionální potraviny a pochutiny.

Letos se adventní trh více zaměří na dovednosti a hravost. „Tvořivý svět České hračky” nabídne několik tvůrčích dílen a dětský herní koutek s hlídaním dětí pod profesionálním pedagogickým dozorem. Rodiče tak mohou bez obav své děti ponechat jejich hraní nebo tvořivému nadšení a jít vybírat ze široké nabídky kvalitních výrobků.

K dobré náladě jistě přispějí stánky s občerstvením na nádvoří i uvnitř radnice. Návštěvníci budou moci ochutnat domácí kuchyni – polévky nebo koláče jako od maminky a mnoho dalších dobrot. Bude-li třeba se ohřát, svařeného vína i lahodné kávy přímo z pražírny bude dostatek.

Vstupné na akci je zdarma.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru