dnes
Středa - zatazeno
9°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
10°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Pražská doprava

České dráhy v souvislosti s prodlouženým víkendem a hokejovým šampionátem posílí dopravu

České dráhy od dnešního odpoledne až do 4. května posílí dálkové vlaky o desítky vozů. Vedle pravidelných posil, které jsou dlouhodobě naplánované pro zvládnutí zvýšené přepravy během prvního květnového prodlouženého víkendu a představují samy o sobě desítky vozů na tratích z Prahy do Ústí nad Labem, Chebu, Plzně, Českých Budějovic, Brna, na Valašsko i do Ostravy, mezi Brnem a Ostravou nebo Olomoucí a na dalších relacích, vypraví České dráhy ještě téměř stovku dalších posilových vozů hlavně na spojích mezi Prahou a Ostravou, Veselím na Moravě a Brnem.

Tyto dodatečné vozy posilují dopravu také kvůli hokejovému šampionátu v Praze a Ostravě, který začne o nadcházejícím víkendu.

Kapacita vlaků se tak mimořádně rozšíří o více než 6000 míst k sezení.

Kromě toho mají České dráhy připraveny i další vozy pro operativní posilování potřebných vlakových souprav. Ty jsou k dispozici v Praze, Plzni, České Třebové, v Brně, Olomouci, ve Valašském Meziříčí a v Bohumíně a umožňují dispečerům operativně posílit jednotlivé spoje.

Posily také k O2 aréně

Kvůli hokejovému šampionátu bude posílena také tzv. Městská linka z Roztok u Prahy přes Podbabu, Holešovice do Libně a dále do Hostivaře. Místo malého motorového vozu s kapacitou 55 míst na ni bude o víkendu nasazena elektrická jednotka CityElefant s kapacitou 300 míst k sezení.

Nádraží v Libni je v těsné blízkosti O2 arény a vlak tak představuje optimální spojení do její blízkosti. Ve stanici Libeň a Vysočany během hokejového šampionátu zastaví mimořádně i další dálkové vlaky z východní části republiky a do stanice Libeň budou prodlouženy i vybrané vlaky od Plzně.

Návštěvníci hokejových utkání a fanzón u stadionů mohou využít i speciální nabídku „Vlak+hokej“, která platí z jakékoliv stanice na území České republiky do místa konání hokejového zápasu (Ostrava, Praha).

Zákazník si nechá jízdenku orazítkovat u stánku ČD ve fanzóně u stadionu a zpáteční cestu má díky tomu zdarma. Bez razítka je ale neplatná. Jízdenku „Vlak+hokej“ lze koupit na kterékoliv pokladně Českých drah.

Podrobné informace o cestování vlakem na zápasy Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2015 a tarifních nabídkách ČD najdou fanoušci na www.cd.cz/nahokej.

 

 


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru