Dnes Sobota - zatazeno 3°C
Zítra Neděle - polojasno 1°C
Sobota 24. 2. 2024
Svátek má Matěj
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Doprava

České dráhy odvezou i z Prahy fanoušky na MS v cyklokrosu do Tábora

České dráhy (ČD) v době konání světového šampionátu v cyklokrosu nabídnou fanouškům svezení přímo do dějiště akce. Zároveň národní dopravce v neděli, která je hlavním závodním dnem, vypraví speciální vlak. Informoval o tom mluvčí ČD Filip Medelský. Organizátoři očekávají, že do Tábora dorazí desetitisíce fanoušků cyklokrosu.

Mistrovství světa v cyklokrosu, které se v Táboře koná už počtvrté, proběhne ve dnech 2. až 4. února. Během všech tří dnů, tedy od pátku až do neděle, budou všechny dálkové vlaky zastavovat mimořádně i v zastávce Tábor-Čápův Dvůr, která je kousek od závodní dráhy. Jedná se o všechny rychlíky Vltava, Lužnice a Silva Nortica.

V neděli 4. února bude zároveň vypraven zvláštní vlak do a ze stanice Tábor-Čápův Dvůr. Ráno speciální souprava odjede v 9:20 hod. ze stanice Praha hl.n. Zastavovat bude ještě ve Vršovicích a Zahradním Městě a do cílové stanice Tábor-Čápův Dvůr přijede v 10:29 hod. Na zpáteční cestu pak vlak vyrazí po ukončení hlavního programu MS v cyklokrosu před 17. hodinou.

Všechna zmiňovaná spojení jsou zapracována do jízdních řádů, nejpohodlnější možnost nákupu jízdenek nabízí e-shop ČD nebo aplikace Můj vlak.

     


Autor: red

Prahu 14 v březnu čekají hned dvě dopravní omezení

Včera ve 13:40

Chlumeckou ulici v Praze 14 čekají hned dvě dopravní omezení. První souvisí se zatěžkávací zkouškou na nově stavěné lávce nad Chlumeckou ulicí a proběhne v termínu od 29. února do 1. března 2024. Uzavřené budou levé jízdní pruhy v obou směrech.

Demolice zavřené části Libeňského mostu začne zhruba za dva měsíce

21. února 2024 ve 13:35

Silničáři začnou bourat nyní uzavřenou část pražského Libeňského mostu blíže k Palmovce na přelomu letošního dubna a května. Do konce února přeloží inženýrské sítě a rovněž začnou v této části odstraňovat tramvajové koleje. Na úterním jednání výboru pro dopravu pražského magistrátu to řekl...

Flixbus kvůli blokádě přesune autobusy z hlavního nádraží na Florenc

18. února 2024 v 10:31

Autobusový dopravce Flixbus v pondělí v souvislosti s pražskou blokádou zemědělců přesune odjezdy autobusů ze zastávky u hlavního nádraží na autobusové nádraží Florenc. Dopravce podle mluvčího Tomáše Beránka pro řidiče vytipoval několik objízdných tras, autobusy se budou magistrále vyhýbat....

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok je pro auta uzavřen

17. února 2024 v 15:13

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok na Jenerálce je v havarijním stavu. Odhalil to posudek Kloknerova ústavu. Důvodem je významné podemletí obou jeho opěr.

Praha 15 připravila interaktivní mapu autovraků

11. února 2024 v 17:30

Co je vrak motorového vozidla? Jak se zahajuje řízení, kterým se zjišťuje, zda vozidlo vrakem je či není? Jak se zjišťuje majitel vozidla, když SPZ na vozidle chybí? Jak dlouho od zahájení odstranění trvá? Co se s vozidlem děje po jeho odstranění z ulice a kdo odstranění...

Další články
Nahoru