dnes
Středa - oblacno
10°C
zítra
Čtvrtek - prehanky-dest
13°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
13°C
Česká společnost AIDS pomoc dostane zdarma vyřazenou sanitku pražské záchranky
Sanitní vůz Mercedes Benz 518 CDI (vlevo). Foto: archiv ZZS HMP

Česká společnost AIDS pomoc dostane zdarma vyřazenou sanitku pražské záchranky

Vyřazenou sanitku pražské záchranky dostane do užívání organizace Česká společnost AIDS pomoc (ČSAP). Na svém prvním povelikonočním jednání o tom v úterý rozhodli pražští radní.

Organizace o vyřazený vůz Mercedes Benz 518 CDI projevila zájem. ČSAP vznikla koncem roku 1989 jako iniciativa ze strany blízkých, známých a rodin HIV pozitivních občanů, s cílem jim prakticky pomáhat při řešení každodenních komplikací, které infekce HIV přinášela.

Realizuje AIDS poradny, bezplatné anonymní testování na protilátky HIV v Praze a Ostravě, nonstop telefonní poradenskou linku pro oblast prevence a další aktivity. V nedávné době spolek rozšířil svou činnost i na oblast právní pomoci v případech diskriminace HIV pozitivních osob a na snižování společenského stigmatu, který s sebou HIV infekce může přinášet. Financování organizace je z dotací, darů a příspěvků.

„Jsem velice rad, že tento automobil, který již nemá využití pro účely městských organizaci, ale je pořad využitelný, dostane nyní další poslání a bude moci sloužit společensky prospěšnému účelu. Myslím, že je to příklad správného nakládaní a absolutního zužitkovaní prostředků, které má město," uvedl pražský radní pro oblast majetku Jan Chabr (TOP 09).

Sanitní vůz byl vyřazen z majetku záchranky z důvodu staří, nerentability dalších případných oprav a také obměny vozového parku pražské záchranky. Prodejní cena vozu by podle posudku byla 85 300 korun.


Praha 4 chce zlepšit park na Fidlovačce, oslovila veřejnost

Včera v 08:34

Park Na Fidlovačce je krajinářsky cennou, přesto poměrně málo využívanou parkovou plochou ve správě městské části Praha 4. To chce radnice změnit a vypsala anketu pro veřejnost.

Praha 4 položila věnce u Památníku Tří odbojů

Včera v 07:40

Pietní akt, kterým si Praha 4 každoročně připomíná založení Československé republiky v roce 1918 se letos kvůli mimořádným opatřením vlády nekonal.

V Livornské ulici musel být pokácen strom

24. října 2020 ve 21:32

Při opravách chodníku v Livornské ulici došlo k poškození stromu. Kořen stromu byl narušen, když bagr vyzvedával obrubník a ten musel být pokácen.

Další články
Nahoru