Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 4°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 7°C
Čtvrtek 15. 4. 2021
Svátek má Anastázie
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Česká společnost AIDS pomoc dostane zdarma vyřazenou sanitku pražské záchranky
Sanitní vůz Mercedes Benz 518 CDI (vlevo). Foto: archiv ZZS HMP

Česká společnost AIDS pomoc dostane zdarma vyřazenou sanitku pražské záchranky

Vyřazenou sanitku pražské záchranky dostane do užívání organizace Česká společnost AIDS pomoc (ČSAP). Na svém prvním povelikonočním jednání o tom v úterý rozhodli pražští radní.

Organizace o vyřazený vůz Mercedes Benz 518 CDI projevila zájem. ČSAP vznikla koncem roku 1989 jako iniciativa ze strany blízkých, známých a rodin HIV pozitivních občanů, s cílem jim prakticky pomáhat při řešení každodenních komplikací, které infekce HIV přinášela.

Realizuje AIDS poradny, bezplatné anonymní testování na protilátky HIV v Praze a Ostravě, nonstop telefonní poradenskou linku pro oblast prevence a další aktivity. V nedávné době spolek rozšířil svou činnost i na oblast právní pomoci v případech diskriminace HIV pozitivních osob a na snižování společenského stigmatu, který s sebou HIV infekce může přinášet. Financování organizace je z dotací, darů a příspěvků.

„Jsem velice rad, že tento automobil, který již nemá využití pro účely městských organizaci, ale je pořad využitelný, dostane nyní další poslání a bude moci sloužit společensky prospěšnému účelu. Myslím, že je to příklad správného nakládaní a absolutního zužitkovaní prostředků, které má město," uvedl pražský radní pro oblast majetku Jan Chabr (TOP 09).

Sanitní vůz byl vyřazen z majetku záchranky z důvodu staří, nerentability dalších případných oprav a také obměny vozového parku pražské záchranky. Prodejní cena vozu by podle posudku byla 85 300 korun.


Praha 4 plánuje revitalizaci veřejných prostranství v oblasti Pankráce

Včera ve 22:45

Praha 4 si nechala zpracovat studii, která zhodnotila stav a potenciál veřejných prostranství na svém území.  Cílem je na základě jasných kritérií dlouhodobě revitalizovat a rozvíjet veřejná prostranství v závislosti na finančních možnostech městské části a dalších subjektů...

Nová ulice ve Vysočanech ponese jméno Ladislava Hindla

Včera ve 21:04

Na návrh vysočanské radnice souhlasila Místopisná komise Prahy aby jedna z nových ulic, které vznikají ve Vysočanech, nesla jméno po vysočanském rodákovi, vynikajícím sportovci a vlastenci Ladislavu Hindlovi.

Praha 1: Při rušení nočního klidu volejte Opletalku

Včera v 17:59

Jak postupovat při rušení nočního klidu, v případě hlasité hudby nebo křiku v nočních hodinách, když turisté nerespektují noční klid mezi 22. a 6. hodinou? Volejte „Opletalku“

Pozor při návštěvě lesa na Točné a v Komořanech

Včera ve 12:18

Arcibiskupství pražské provede ve dnech 19. – 23. dubna sanační těžby podél komunikací a lesních pěšin v lesním komplexu mezi letištěm Točná a Komořany. Těžba potrvá do konce dubna. Těžbu suchých stromů stranou mimo frekventovaných cest a pěšin odloží lesní správa až na období vegetačního a...

Další články
Nahoru