Dnes Pondělí - zatazeno 1°C
Zítra Úterý - snih 2°C
Pondělí 18. 1. 2021
Svátek má Vladislav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Česká společnost AIDS pomoc dostane zdarma vyřazenou sanitku pražské záchranky
Sanitní vůz Mercedes Benz 518 CDI (vlevo). Foto: archiv ZZS HMP

Česká společnost AIDS pomoc dostane zdarma vyřazenou sanitku pražské záchranky

Vyřazenou sanitku pražské záchranky dostane do užívání organizace Česká společnost AIDS pomoc (ČSAP). Na svém prvním povelikonočním jednání o tom v úterý rozhodli pražští radní.

Organizace o vyřazený vůz Mercedes Benz 518 CDI projevila zájem. ČSAP vznikla koncem roku 1989 jako iniciativa ze strany blízkých, známých a rodin HIV pozitivních občanů, s cílem jim prakticky pomáhat při řešení každodenních komplikací, které infekce HIV přinášela.

Realizuje AIDS poradny, bezplatné anonymní testování na protilátky HIV v Praze a Ostravě, nonstop telefonní poradenskou linku pro oblast prevence a další aktivity. V nedávné době spolek rozšířil svou činnost i na oblast právní pomoci v případech diskriminace HIV pozitivních osob a na snižování společenského stigmatu, který s sebou HIV infekce může přinášet. Financování organizace je z dotací, darů a příspěvků.

„Jsem velice rad, že tento automobil, který již nemá využití pro účely městských organizaci, ale je pořad využitelný, dostane nyní další poslání a bude moci sloužit společensky prospěšnému účelu. Myslím, že je to příklad správného nakládaní a absolutního zužitkovaní prostředků, které má město," uvedl pražský radní pro oblast majetku Jan Chabr (TOP 09).

Sanitní vůz byl vyřazen z majetku záchranky z důvodu staří, nerentability dalších případných oprav a také obměny vozového parku pražské záchranky. Prodejní cena vozu by podle posudku byla 85 300 korun.


První jednání Komise pro životní prostředí RMČ Praha 11

Včera ve 12:14

Jednání komise pro životní prostředí je veřejné a bude se konat v pondělí dne 18. ledna od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova, na Úřadě MČ Praha 11, Vidimova 1324, Praha 4.

Praha 11: Vyfoťte to a pošlete na radnici

15. ledna 2021 ve 12:05

Nepořádek, uhynulí holubi, nelegální skládka, poničené lavičky, díry v chodníku. Občané městské části mohou prostřednictvím MMS zpráv a e-mailem zasílat na adresu mms@praha11.cz fotografie s upozorněním na nedostatky, které se na území městské části Praha...

Další články
Nahoru