dnes
Pondělí - obcasny-dest
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
3°C
Česká  reprezentace neslyšících sportovců se dočkala ocenění od Prahy
Náměstek primátora Jiří Nouza (vpravo). Foto: MHMP

Česká reprezentace neslyšících sportovců se dočkala ocenění od Prahy

V rezidenci primátora včera náměstek primátora Jiří Nouza spolu s radním hl. m. Prahy Lukášem Manhartem přijali sluchově postižené sportovce, kteří letos v červenci úspěšně reprezentovali Českou republiku na olympijských hrách pro neslyšící v bulharské Sofii.

„Chci vám všem poděkovat za důstojnou reprezentaci našeho města. Potěšil nás každý váš úspěch, kterého se Vám v bulharské metropoli podařilo dosáhnout. Uznání patří nejen celému týmu ale taktéž všem lidem, kteří pomáhají sportovcům s handicapem,“ uvedl náměstek primátora Jiří Nouza, který poté sportovcům předal dárkové poukázky do sportovního obchodu v hodnotě 40 000 korun.

Česká republika měla na největší akci sportovců se sluchovým postižením zastoupení v pěti sportovních odvětvích – atletice, cyklistice, střelbě, beachvolejbalu a orientačním běhu.

Čeští atleti se v medailovém pořadí zúčastněných zemí umístili na 34. místě díky vystříleným dvěma stříbrům a jednomu bronzu Marka Bartoška, dvěma čtvrtým místům v atletice a páru beachvolejbalistek, které skončily ve velmi těžké konkurenci šesté.

Nejvíce medailí během desetidenního klání nasbíralo Rusko – 67 zlatých, 52 stříbrných a 58 bronzových. Za ním s počtem medailí pokulhávají Ukrajina a Jižní Korea.


Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

V Praze 9 se uskuteční fotbalové mistrovství, při každém zápase hrají jen dva hráči

28. září 2017 v 18:23 | Aktualizováno 29. září 2017, 06:48

Jsi fotbalista a chceš si vyzkoušet něco nového a netradičního? Zastav se v obchodním centru Galerie Harfa, kde proběhne Mistrovství ČR ve fotbale 1vs1. Hlavní výhra 5000 korun + další hodnotné výhry pro prvních 8 hráčů.

Další články
Nahoru