dnes
Úterý - obcasny-dest
9°C
zítra
Středa - oblacno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Česká Miss urazila „špinavý a nepřátelský Žižkov“. Reakce přišla záhy
Ve při nejsme, vše jsme si vyříkaly. Českou Miss 2016 Andreu Bezděkovou provázela po radnici starostka Prahy 3 Vladislava Hujová. Foto: P3

Česká Miss urazila „špinavý a nepřátelský Žižkov“. Reakce přišla záhy

Hlavní postavou následujícího příběhu je Česká Miss 2016, která se svěřila, že jí špinavý Žižkov nahání hrůzu. Starostka Prahy 3 se v rychlé reakci hrdinně vydala do boje za očištění pověsti rázovité pražské čtvrti.

Glosa

Česká Miss 2016 se prošla Žižkovem, vše je urovnáno. Spokojeni jsou autoři článku, který vše vyvolal. Jednou cílenou otázkou sice znemožnili Miss, ale upoutali na sebe pozornost. Spokojena je starostka Prahy 3, z vycházky si udělala prezentaci úspěchů a plánů radnice. A čestvá Miss, ta získala zkušenost, že jakákoli věta může být ostatními rychle (zne)užita k vlastnímu prospěchu. Stálo jí to ale za to?

Vše začalo článkem ve čtrnáctideníku, který dostávají Pražané do schránek zdarma. Fotografie České Miss 2016 Andrey Bezděkové na titulní straně poutala na rozhovor uvnitř čísla. U podobizny sličné dámy byl titulek: Česká Miss 2016 Andrea Bezděková: Žižkov je špinavý a nahání mi hrůzu.

V obsáhlém rozhovoru na dvě strany, který se týká především samotné soutěže, ale i studia, smyslu pro humor či třeba diet, se autor ptá, jaká část metropole Bezděkové nepřirostla k srdci. „Nemám ráda Žižkov, protože se tam cítím nebezpečně. Je to špinavá čtvrť se spoustou mne nepřátelských obyvatel,“ odpověděla misska.

Byly to sice jen čtyři řádky, ale co, titulek prodává, řekl si možná redaktor a zmínku o Žižkově dal do titulku. Možná se chtěl za něco pomstít Miss, možná měl nějaké nevypořádané účty s radnicí, možná chtěl prostě zaujmout a vyvolat reakci. Kdo ví…

I když se Miss za svůj výrok poté v dalším rozhovoru omluvila a označila jej za neuváženou chybu, starostka MČ Praha 3 Vladislava Hujová rozhodla, že Bezděkové ukáže, čím současný Žižkov skutečně je.

 „Byla jsem nemile překvapena, když jsem se dočetla v novinách, co letošní Česká Miss říká o Žižkově a jeho obyvatelích. Proto jsem pozvala slečnu Bezděkovou k nám, abych jí ukázala neopakovatelnou atmosféru této čtvrti plné zajímavých míst, upravené zeleně a především obyvatel, kteří mají Žižkov rádi a nedají na něj dopustit,“ uvedla starostka Prahy 3 Vladislava Hujová.

Setkání se ve čtvrtek skutečně uskutečnilo. Radnice následně k procházce vydala dlouhé tiskové prohlášení, ve kterém je oslavován Žižkov a úspěchy současného vedení úřadu.

Zde jsou některé perličky z prohlášení radnice:

Po prohlídce historické budovy radnice Prahy 3 uvítala Miss možnost vidět reálné prostředí Žižkova, který provázel zasvěcený výklad historie, současnosti i budoucnosti, poskytnutý starostkou. Celá schůzka proběhla ve velmi přátelském duchu, Miss se omluvila za neuvážené výroky na adresu Žižkova a jeho obyvatel a ocenila vlídné přijetí paní starostkou.

Současně starostka nabídla Miss, že v budoucnu může i ona, bude-li chtít, uzavřít sňatek na žižkovské radnici. 

Po krátké zastávce na Havlíčkově náměstí pokračovala starostka s Miss na Prokopovo náměstí. Prokopovo náměstí v létě ožije takzvanými „blešími trhy“, které přinesou do těchto míst život a vrátí tvář této lokalitě. Starostka Vladislava Hujová slečně Bezděkové vysvětlila, jak si prostředí Prokopova náměstí a okolí představuje do budoucna.

Při cestě zpět, Koněvovou ulicí, upozornila starostka na to, že se v příštím roce chystá její kompletní rekonstrukce. Ta zajistí nejen funkčnost ulice, ale také zlepší prostředí.

Rozhovor se stočil také na hazard a herny, které byly na Žižkově donedávna k vidění. Starostka Hujová vzpomněla i na to, jak se osobně s policií a dalšími orgány účastnila přímé razie, mířené proti těmto provozovnám. Jen díky nasazení příslušných orgánů a angažovanosti radnice se podařilo tento nešvar na Žižkově potlačit.

Přátelské a srdečné setkání obou dam skončilo kolem 16. hodiny rozloučením na radnici, kde starostka předala Miss publikaci o Žižkově a pozvala ji k další návštěvě Prahy 3.  

„Divím se, že má starostka Hujová na takové věci čas. Nedokázala nic, než protlačit jeden nebo dva předimenzované developerské projekty, například v Jeseniově ulici pod Parukářkou,“ glosoval procházku opoziční zastupitel Praha 3 Matěj Stropnický /Ž(n)S/.

dsc-7125-nahled

Kdybys chtěla, Andreo, můžeš tady mít svatbu.

dsc-7169-nahled

Pojď holka, ukážu ti Žižkov

dsc-7187-nahled

Hašek na koni. Paráda, co?


Další články
Nahoru