dnes
Čtvrtek - zatazeno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Česká Miss a Bond girl Kratochvílová rok poté: Praha dokáže ukojit její závislost
V pokračování filmu Bony a klid hraje Gabriela Kratochvílová s Jakubem Prachařem. Foto: archiv

Česká Miss a Bond girl Kratochvílová rok poté: Praha dokáže ukojit její závislost

Sešly jsme se při kávě, kterou Gábina Kratochvílová miluje a tvrdí, že je na ní závislá. Byla právě uprostřed zkouškového období na Vysoké škole finanční a správní, kterou studuje v angličtině.

Jak se vám bydlí v Praze?
Děkuju za optání, bydlíme v garsonce spolu s přítelem Filipem a když se oba připravujeme na zkoušky, je to trochu nervák. Naštěstí on je hodně trpělivý, protože já se ráda učím při hudbě a on zase potřebuje ticho. Praha je ale pro mě lákavá, hlavně kvůli tolika kavárnám (směje se).

Do své rodné Chotěboře už nejezdíte?
Když to jde, snažím se, protože pořád ještě trénuji s mažoretkami, které vede moje sestra. Musím se pochlubit, že loni jsme získaly titul vicemistryně Evropy, takže mám pořád motivaci, i když se cítím trochu provinile, že jsem neměla tolik času trénovat.

Za ten rok jste stihla modeling, náročnou školu, hrát ve filmu a také soutěž Miss Universe v Moskvě. Kde to bylo nejvíc mimo vaši vůli?
Určitě v Moskvě, kde jsem se víceméně bavila, i když jsem celý den byla nucena nosit vrstvy make-upu. Zjistila jsem, že dívky z Latinské Ameriky mají natolik ostré lokty a jsou tak dokonale vylepšené, že nemělo cenu o lepší místo usilovat.

kratochvilova-miss-2-nahled Přesto jste vyhrála aspoň soutěž Bond girl.
To je soutěž, v níž posuzuje veřejnost ještě před hlavním večerem dívky v plavkách. Měla jsem radost, že jsem vyhrála, protože to byl názor lidí.

Taky jste se dostala k vytouženému filmování – v novém filmu režiséra Víta Olmera, pokračování Bony a klid, hrajete partnerku Jakuba Prachaře.
To byl jeden z mých dětských snů. Měla jsem z toho velkou radost i obavy, abych na place nepůsobila trapně. Díky kolegům, jako byl Roman Skamene nebo Jakub Prachař, jsem to snad zvládla dobře. Ani „líbací scény“ mě nevyvedly z míry, i když jsem v zásadě věrný typ.

Teď vás už čeká předání korunky a pak…?
Asi uroním slzu, že ten rok končí, ale těším se na další příležitosti, na mažoretky, konec školy a nějaké to cestování. Doufám, že školu využiju někde v managementu, že si najdu zajímavé zaměstnání.


Autor: Zuzana Pšenicová

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup. Jak na to?

11. prosince 2017 ve 13:54

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup 

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Alarmující zjištění: Většina lidí je při měření nemělo v pořádku, jen čtvrtina Čechů je má zdravé. Tušíte, jestli se tento zdravotní problém týká i vás?

4. prosince 2017 v 10:05

Pouze čtvrtina Čechů má zdravé cévy, zbývajícím 75 % stárnou cévy rychleji než oni sami. Lékárníci ve vybraných lékárnách po celém Česku již rok měří lidem takzvaný cévní věk – parametr, který dokáže odhalit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Speciálním přístrojem prověřili cévy už 17,5 tisícům...

Laureátka Ceny Milady Paulové 2017, prof. Jiřina Bartůňková: Je to ocenění všech mých kolegů a kolegyň

30. listopadu 2017 ve 12:06

Ve středu 29. listopadu se v prostorách Senátu Parlamentu ČR uskutečnilo slavnostní předávání cen MŠMT, udělovaných v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu za rok 2017. Jednou z cen je Cena Milady Paulové, kterou MŠMT spolupráci s NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR letos udělilo...

Všichni o téhle „lejdy"slyšeli, ale jen málokdo ví, co s ní dělat. Může přijít kdykoli během života, pojí se s ní řada mýtů. Hlavně nic do pusy!

26. listopadu 2017 v 15:48

Věděli jste, že epilepsií trpí zhruba jeden ze sta lidí? Všichni o téhle „lejdy" slyšeli, ale jen málokdo ví, co je potřeba udělat, když někdo epileptický záchvat dostane.   

Jak správně pečovat o svůj mozek, jak ho nakopnout a jakým chybám se vyvarovat, radí primářka rehabilitačního ústavu

19. listopadu 2017 ve 12:02

Poznáte, kdy je váš mozek „unavený“? A jak ho nejlépe stimulovat? Či jaké vitamíny jsou nejlepší pro funkci vašich nervů? Na tyto a další otázky odpovídá primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí – MUDr. Michaela Tomanová.

Další články
Nahoru