Dnes Sobota - obcasny-dest 12°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 11°C
Sobota 18. 5. 2024
Svátek má Nataša
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Česká konference rektorů přijala na pražském zasedání několik usnesení

Členové České konference rektorů (ČKR) na svém pátečním zasedání odsoudili sexuální obtěžování v prostředí univerzit a diskriminační chování. Zároveň rektoři českých vysokých škol vyzvali k tomu, aby problematické chování na půdách univerzit a jednotlivých fakult a dalších výzkumných pracovišť akademici netolerovali. Za zásadní označili to, aby vysoké školy byly bezpečným prostředím pro studenty i pracovníky škol. Závěry jednání v pátek novinářům sdělil předseda ČKR a rektor Masarykovy univerzity Martin Bareš.

ČKR vznikla 28. ledna 1993 a nyní sdružuje 26 rektorů veřejných univerzit, dva rektory státních a 18 rektorů soukromých vysokých škol.

Plénum ČKR přijalo v pátek na svém 169 zasedání několik usnesení:

1. ČKR je hluboce znepokojena aktuálním financováním českého vysokého školství.

2. ČKR přijala prohlášení k bezpečnému prostředí na českých vysokých školách.

3. ČKR s ohledem na priority Národního plánu obnovy a Programového prohlášení vlády ČR zdůrazňuje význam profesních studijních programů pro rozvoj společnosti. ČSK se bude nadále věnovat podmínkám jejich realizace.

4. ČKR podporuje stanovisko Sněmu Rady vysokých škol ze dne 9. února 2023 vůči navrhovaným změnám v zákoníku práce týkajících se dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr a práce vysokoškolských učitelů z domova.

5. V doplňujících volbách ČKR na uvolněné místo místopředsedy ČKR pro záležitosti ekonomické a sociální na funkční období 1. 3.-31. 7. 2023 byl zvolen rektor Vysoké školy ekonomické v Praze doc. Ing. Petr Dvořák, Ph. D.

Zdroj: ČKR

„V základním a středním školství přibývají mzdy rychleji než na vysokých školách. To může mít negativní důsledek, že mladí vědečtí pracovníci budou motivování odejít a tím by na vysokých školách jednou mohla chybět mladá generace pedagogických pracovníků,“ uvedl rektor Českého vysokého učení technického v Praze Vojtěch Petráček.


Autor: puc

Očkování zvířat osob bez domova

Dnes v 15:07

V areálu noclehárny Michle proběhne 22. května od 9 do 11:30 hodin již tradiční očkování zvířat osob bez domova.

Praha 4 hledá členy do komise pro Eurovolby

Včera ve 14:47

Praha 4 uvítá na doplnění komisí pro Eurovolby 2024 nové zájemce o členství. Vhodné je i pro studenty 18+ a zdatnější seniory. Bydliště na Praze 4 není podmínkou.

Praha 13: Pomozte zajistit hladký průběh voleb

Včera v 10:46

Ve dnech 7. a 8. června proběhnou volby do Evropského parlamentu. Volební komise, které zajišťují průběh hlasování a následné sčítání hlasů, nejsou dosud plně obsazeny.

Hasiči zasahovali u převráceného návěsu

16. května 2024 ve 21:55

Ve čtvrtek 16. května od 18:45 hodin zasahovali hasiči ze dvou stanic v ulici Českobrodská v Praze 10. Převrátil se tam plně naložený návěs. Hasiči museli vyložit náklad před jeho vyproštěním.

Poslední rozloučení s Harapesem bude v Národním divadle

16. května 2024 v 18:25

Poslední rozloučení s tanečníkem a hercem Vlastimilem Harapesem, který zemřel ve středu ve věku 77 let, se uskuteční 27. května v poledne v Národním divadle (ND). Informoval o tom mluvčí ND Tomáš Staněk. Harapes, který byl dlouholetým baletním sólistou Národního divadla a později baletní soubor...

Další články
Nahoru