Dnes Neděle - skorojasno 21°C
Zítra Pondělí - skorojasno 25°C
Neděle 1. 10. 2023
Svátek má Igor
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Vyveslovali si český rekord. Na skifech dojeli z Prahy až do Hamburku
Bývalý olympionik Václav Chalupa (na snímku) musel po pár dnech ze zdravotních důvodů odstoupit, Aleš Nejedlo a Dušan Macháče závod úspěšně dokončili. Foto: Praguehamburgrowingrace.com

Vyveslovali si český rekord. Na skifech dojeli z Prahy až do Hamburku

Účastníci nejextrémnějšího veslařského závodu Prague Hamburg Rowing Race si vyveslovali český rekord. V úterý to potvrdil Luboš Rafaj, zástupce agentury Dobrý den, spravující Českou knihu rekordů. Extrémní závod Praha – Hamburk o délce 850 kilomerů odstartoval 30. září od Karlova mostu. Do cílového Hamburku dorazili veslaři minulý čtvrtek v podvečer. Několik dní pak trval proces zápisu do knihy rekordů.

Novými českými rekordmany jsou Aleš Nejedlo, zakladatel regaty a Dušan Macháček, předseda Českého veslařského svazu, kteří jako jediní absolvovali všech 12 etap závodu Prague Hamburg Rowing Race a vyveslovali si rekord!

„Závod mi posunul hranice. Dá se říct, že jsem překonal sám sebe. Extrémní změny počasí nám dávaly zavyučenou a po několikahodinovém veslování nás, téměř permanentně, bolely ruce, záda i zadky. To nejhorší ale asi přišlo těsně před cílem, kdy jsme museli odveslovat 10 kilometrů proti mořskému přílivu a v extrémních vlnách hamburského přístavu,“ říká nový český rekordman Aleš Nejedlo.

Zda se veslaři zapíší také do Guinnessovy knihy rekordů, se dozvíme za několik málo týdnů, avšak naděje jsou veliké. Absolvovat tak dlouhou trasu na single skifech se totiž nikdy předtím nikomu nepovedlo.

Závodu se účastnila také legenda českého veslařského sportu a nositel Ceny Thomase Kellera za celoživotní přínos veslování – Václav Chalupa, který však pro zdravotní komplikace po pěti dnech odstoupil.

„Bohužel, zdravotní komplikace mi neumožnily závod dokončit. Kluci tak na sedmou etapu nastoupili už beze mě. Je to obrovská výzva a moc jim ten Guinnessův rekord přeju. Závod rád podpořím i v budoucnu. Chtěl jsem touto cestou představit veslování jako sport rekreační a to se, myslím, povedlo,“ říká olympionik Václav Chalupa.

Letošní nultý ročník Prague Hamburg Rowing Race pojali organizátoři jako promo akci na následující rok. Sestával z celkem 12 etap a veslaři si mohli vybrat, kterou z nich absolvují. Připojit se měl možnost každý – amatérští i profesionální sportovci na různých typech lodí (skif, dvojskif atd.). Jediná osmiveslice byla nakonec zastoupena posádkou VK Ústí nad Labem.


Autor: TZ

Praha 4 požádala magistrát o dotaci na projekt sportování školáků s trenéry

8. prosince 2021 ve 20:32

Praha 4 zahájila letos v říjnu projekt nazvaný „Čtyřka sportuje – sportujeme s trenéry.“ Je zaměřený na malé školáky a jeho cílem je získat děti pro sport, pomoci k jejich zdravému vývoji a současně je vést k chování v duchu fair play. Praha 4 nyní požádala hlavní město o dotaci na tento projekt,...

Ministr Ťok: Dostavbu Pražského okruhu může zdržet žaloba majitelů pozemků

26. listopadu 2017 v 09:36

Harmonogram příprav dostavby Pražského okruhu počítá s tím, že pokud vše půjde podle plánu, bude v roce 2020 vydáno stavební povolení na úsek 511, vybrán zhotovitel a může být stavba Pražského okruhu oficiálně zahájena.

Podle průzkumu si drtivá většina obyvatel metropole přeje dokončení Pražského okruhu

15. listopadu 2017 ve 13:35

Dle výsledků sociologického průzkumu společnosti Median, který byl v první polovině letošního roku zhotoven v rámci projektu Polaď Prahu, si devět z deseti obyvatel Prahy a Středočeského kraje přeje dokončení Pražského okruhu, více prostoru pro lidi, více zeleně v ulicích města a vybudování...

Další články
Nahoru