dnes
Pondělí - jasno
3°C
zítra
Úterý - jasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
1°C
Vyveslovali si český rekord. Na skifech dojeli z Prahy až do Hamburku
Bývalý olympionik Václav Chalupa (na snímku) musel po pár dnech ze zdravotních důvodů odstoupit, Aleš Nejedlo a Dušan Macháče závod úspěšně dokončili. Foto: Praguehamburgrowingrace.com

Vyveslovali si český rekord. Na skifech dojeli z Prahy až do Hamburku

Účastníci nejextrémnějšího veslařského závodu Prague Hamburg Rowing Race si vyveslovali český rekord. V úterý to potvrdil Luboš Rafaj, zástupce agentury Dobrý den, spravující Českou knihu rekordů. Extrémní závod Praha – Hamburk o délce 850 kilomerů odstartoval 30. září od Karlova mostu. Do cílového Hamburku dorazili veslaři minulý čtvrtek v podvečer. Několik dní pak trval proces zápisu do knihy rekordů.

Novými českými rekordmany jsou Aleš Nejedlo, zakladatel regaty a Dušan Macháček, předseda Českého veslařského svazu, kteří jako jediní absolvovali všech 12 etap závodu Prague Hamburg Rowing Race a vyveslovali si rekord!

„Závod mi posunul hranice. Dá se říct, že jsem překonal sám sebe. Extrémní změny počasí nám dávaly zavyučenou a po několikahodinovém veslování nás, téměř permanentně, bolely ruce, záda i zadky. To nejhorší ale asi přišlo těsně před cílem, kdy jsme museli odveslovat 10 kilometrů proti mořskému přílivu a v extrémních vlnách hamburského přístavu,“ říká nový český rekordman Aleš Nejedlo.

Zda se veslaři zapíší také do Guinnessovy knihy rekordů, se dozvíme za několik málo týdnů, avšak naděje jsou veliké. Absolvovat tak dlouhou trasu na single skifech se totiž nikdy předtím nikomu nepovedlo.

Závodu se účastnila také legenda českého veslařského sportu a nositel Ceny Thomase Kellera za celoživotní přínos veslování – Václav Chalupa, který však pro zdravotní komplikace po pěti dnech odstoupil.

„Bohužel, zdravotní komplikace mi neumožnily závod dokončit. Kluci tak na sedmou etapu nastoupili už beze mě. Je to obrovská výzva a moc jim ten Guinnessův rekord přeju. Závod rád podpořím i v budoucnu. Chtěl jsem touto cestou představit veslování jako sport rekreační a to se, myslím, povedlo,“ říká olympionik Václav Chalupa.

Letošní nultý ročník Prague Hamburg Rowing Race pojali organizátoři jako promo akci na následující rok. Sestával z celkem 12 etap a veslaři si mohli vybrat, kterou z nich absolvují. Připojit se měl možnost každý – amatérští i profesionální sportovci na různých typech lodí (skif, dvojskif atd.). Jediná osmiveslice byla nakonec zastoupena posádkou VK Ústí nad Labem.


Ministr Ťok: Dostavbu Pražského okruhu může zdržet žaloba majitelů pozemků

26. listopadu 2017 v 09:36

Harmonogram příprav dostavby Pražského okruhu počítá s tím, že pokud vše půjde podle plánu, bude v roce 2020 vydáno stavební povolení na úsek 511, vybrán zhotovitel a může být stavba Pražského okruhu oficiálně zahájena.

Podle průzkumu si drtivá většina obyvatel metropole přeje dokončení Pražského okruhu

15. listopadu 2017 ve 13:35

Dle výsledků sociologického průzkumu společnosti Median, který byl v první polovině letošního roku zhotoven v rámci projektu Polaď Prahu, si devět z deseti obyvatel Prahy a Středočeského kraje přeje dokončení Pražského okruhu, více prostoru pro lidi, více zeleně v ulicích města a vybudování...

Zastupitelé TOP 09: Radní Plamínková (STAN) opakovaně sabotuje výstavbu Pražského okruhu

17. října 2017 v 07:00

Radní hlavního města Prahy pro oblast infrastruktury Jana Plamínková (STAN) dělá vše pro to, aby oddálila realizaci výstavby vnějšího Pražského okruhu, konkrétně silnice 511 a s ní spojené silnice I/12. Jménem hlavního města Prahy na Ministerstvo životního prostředí ČR odeslala stanovisko, na...

Další články
Nahoru