Dnes Středa - polojasno 25°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 25°C
Středa 24. 7. 2024
Svátek má Kristýna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Červnová nezaměstnanost v Praze zůstala na 2,7 procenta, je nejnižší v Česku
Úřad práce. Ilustrační foto: archiv

Červnová nezaměstnanost v Praze zůstala na 2,7 procenta, je nejnižší v Česku

Nezaměstnanost v Praze v červnu zůstala stejně jako v květnu na 2,7 procenta. Spolu s Krajem Vysočina má hlavní město nejnižší podíl nezaměstnaných v Česku. Bez práce bylo minulý měsíc v Praze 27 659 lidí, bezmála stejně jako v květnu. Volných míst ale o 1600 ubylo na 78 868. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Úřad práce ČR.

Nezaměstnanost v celém Česku stagnovala na 3,6 procenta. Loni v červnu byla nezaměstnanost v Praze vyšší, dosáhla tří procent.

Z evidence pražských úřadů práce bylo během června vyřazeno 3418 uchazečů, o 252 méně než v květnu. Na pracovní úřad se přišlo zaregistrovat 3434 lidí, o 22 méně než v předchozím měsíci.

Na jedno volné pracovní místo připadalo v metropoli v červnu 0,4 uchazeče o zaměstnání. Celorepublikově připadla jedna pozice na jednoho uchazeče. V porovnání s ostatními okresy byl největší přetlak na pracovním trhu na Karvinsku se zhruba deseti uchazeči na jedno místo. Naopak nejméně nezaměstnaných – 0,2 uchazeče – se o volné místo ucházelo na Mladoboleslavsku.

Počet lidí v evidenci pracovních úřadů zahrnuje i nezaměstnané, kteří nemohou okamžitě nastoupit do práce. Jsou to například lidé na rekvalifikačních kurzech, nezaměstnané ženy na mateřské dovolené, vězni nebo nezaměstnaní v pracovní neschopnosti.

Takzvaných dosažitelných uchazečů o zaměstnání ve věku od 15 do 64 let, kteří mohli ihned nastoupit do práce, bylo v Praze minulý měsíc 24 921.


Autor: ČTK

Ministr Baxa prodlouží mandát řediteli Národního divadla Burianovi

Včera ve 13:12

Stávající ředitel Národního divadla (ND) Jan Burian zůstane ve funkci do konce července 2028, aby se pod jeho vedením dokončila rekonstrukce Nové scény ND. Novinářům to řekl ministr kultury Martin Baxa (ODS).

Praha 4 vymění písek v pískovištích

Včera v 09:55

Vedení Prahy 4 na svém nedávném jednání rozhodlo o tom, že městská část uzavře smlouvu o výměně písku v pískovištích a doplnění dopadových plochách na dětských hřištích ve správě městské části s pražskou společností Great Garden CZ.

Praha schválila investiční plán vodohospodářské infrastruktury

Včera v 09:23

Rada hl. m. Prahy na svém pondělním jednání schválila návrh Střednědobého investičního plánu vodohospodářské infrastruktury hlavního města pro roky 2025–2029. Díky navýšení prostředků bude v příštích letech možné lépe spravovat, udržovat a dále rozvíjet vodovody a kanalizace...

O příspěvek na doučování byl zájem, požádalo o něj přes 300 dětí

20. července 2024 v 07:38

Radnice Prahy 6 na jaře rozhodla o pomoci rodičům deváťáků s přípravou na přijímací zkoušky na střední školy a nabídla jim příspěvek dva tisíce korun na přípravné kurzy, zkoušky nanečisto, přípravu na talentovky a podobně. Městská část na tento program vyčlenila ve svém rozpočtu jeden...

Další články
Nahoru