dnes
Středa - polojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
12°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
9°C
Červený parazit se zabydlel Strossmayerově náměstí
Červený parazit navrhl student Vysoké školy uměleckoprůmyslové Matyáš Kočnar. Foto: MČ Praha 7

Červený parazit se zabydlel Strossmayerově náměstí

V úterý 31. října proběhl na Strossmayerově náměstí křest první knihobudky v Praze 7. Veřejnou knihovničku s názvem Červený parazit navrhl student Vysoké školy uměleckoprůmyslové Matyáš Kočnar, patronem knihobudky se stalo Antonínovo pekařství. 

Navrhnout outdoorové knihovny dostali za úkol studenti ateliéru produktového designu Vysoké školy uměleckoprůmyslové, kteří pracovali pod vedením Michala Froňka a Jana Němečka ze studia Ogloj Chorchoj.

Zadáním bylo zpracovat návrhy knihobudek na míru Letné a Holešovicím tak, aby ladily s okolím, byly dobře dostupné a odolaly nepřízni počasí. Během zimního semestru se sešlo celkem sedmnáct studentských návrhů., které byly od dubna do června vystaveny v informačním centru Prahy 7.

Aby knihobudka fungovala, musí se o ni někdo starat. Proto Praha 7 začala hledat dobrovolné správce, kteří by na knihovničky dohlédli. Patronem první knihobudky se stalo Antonínovo pekařství. Červený parazit se zabydlel před jeho provozovnou na Strossmayerově náměstí 11.

V případě, že bude o první sedmičkovou knihobudku zájem, bude Praha 7 hledat možná umístění a patrony pro dalších veřejné knihovničky. Fungují jako veřejné bezplatné knihovny. Lidé si mohou knihu půjčit, věnovat, vyměnit nebo si ji vzít.


Praha 2 pomáhá dávat odpovědi na řešení životních situací

Včera v 09:19

Sociální, právní i výchovnou pomoc při překonávání obtížných životních situací nabízí všem zájemcům diskusní semináře, které už osm let hostí radnice Prahy 2. Pořádá je zde bezplatně občanská poradna Společnou cestou ve spolupráci s humanitním odborem ÚMČ...

Další články
Nahoru