dnes
Pondělí - jasno
25°C
zítra
Úterý - jasno
31°C
pozítří
Středa - skorojasno
35°C
Červený parazit se zabydlel Strossmayerově náměstí
Červený parazit navrhl student Vysoké školy uměleckoprůmyslové Matyáš Kočnar. Foto: MČ Praha 7

Červený parazit se zabydlel Strossmayerově náměstí

V úterý 31. října proběhl na Strossmayerově náměstí křest první knihobudky v Praze 7. Veřejnou knihovničku s názvem Červený parazit navrhl student Vysoké školy uměleckoprůmyslové Matyáš Kočnar, patronem knihobudky se stalo Antonínovo pekařství. 

Navrhnout outdoorové knihovny dostali za úkol studenti ateliéru produktového designu Vysoké školy uměleckoprůmyslové, kteří pracovali pod vedením Michala Froňka a Jana Němečka ze studia Ogloj Chorchoj.

Zadáním bylo zpracovat návrhy knihobudek na míru Letné a Holešovicím tak, aby ladily s okolím, byly dobře dostupné a odolaly nepřízni počasí. Během zimního semestru se sešlo celkem sedmnáct studentských návrhů., které byly od dubna do června vystaveny v informačním centru Prahy 7.

Aby knihobudka fungovala, musí se o ni někdo starat. Proto Praha 7 začala hledat dobrovolné správce, kteří by na knihovničky dohlédli. Patronem první knihobudky se stalo Antonínovo pekařství. Červený parazit se zabydlel před jeho provozovnou na Strossmayerově náměstí 11.

V případě, že bude o první sedmičkovou knihobudku zájem, bude Praha 7 hledat možná umístění a patrony pro dalších veřejné knihovničky. Fungují jako veřejné bezplatné knihovny. Lidé si mohou knihu půjčit, věnovat, vyměnit nebo si ji vzít.


Další články
Nahoru