dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Červená karta pro Křetínského & spol. od ultras Sparty. Problémy si děláte samy, vzkazují
Fanoušci Sparty ukázali v sobotu při derby nespokojenost s poměry v tradičním pražském klubu. Foto: facebook Ultras Sparta

Červená karta pro Křetínského & spol. od ultras Sparty. Problémy si děláte samy, vzkazují

Začátek sobotního prvoligového derby Bohemians vs. Sparta narušili hned zkraje někteří fanoušci, kteří odpálili pyrotechniku. Ještě před výkopem zahalil část hřiště zelený dým z kotle klokanů, pár minut po začátku zaházeli hřiště stroboskopy, dělbuchy i světlicemi sparťanští fandové. V jejich podání šlo především o protest proti vedení klubu. Co skalním příznivcům vadí? „Problémů vidíme v klubu několik, od trenéra k hráčům až po samotné vedení klubu,“ uvádí Ultras Sparta na svém facebookovém profilu.

„Zdeňku Ščasnému můžeme vyčítat protěžování hráčů, kteří na to nemají. Dále špatná střídání, podivné vyjadřování do médií nebo to, že nezapracovává hráče z juniorky. Hráčům můžeme vyčítat špatné výkony a nebojovnost. Chybí silné osobnosti, které by mužstvo zvedly v těžkých chvílích. Můžeme jim vyčítat jejich zbabělost, když žádají klub o sekuritku cestou do Teplic. Co nám však vadí především, je vedení samotné,“ uvádí Ultras Sparta.

Vedení fotbalové Sparty podle nich žije v naprosto odlišném světě, než klub samotný a podle toho to podle nich taky vypadá. „Tím nemáme na mysli jen jejich separaci od sportovního úseku, ale také jejich nulový vztah k fanouškům, který škodí celému našemu táboru. Vadí nám ta všeobecná neprofesionalita, která se pak odráží v tom, že generálním ředitelem je člověk, který nemá absolutně žádné zkušenosti ve fotbale nebo že přestupy dohaduje bývalý komentátor z Novy,“ zlobí se Ultras Sparta.

„Veškeré tyto faktory pak ústí v to, že za posledních devět sezón jsme mistrovský titul získali pouze dvakrát a v Lize mistrů jsme byli naposledy před 11 lety,“ dodávají.

Byť by bylo příliš jednostranné kritizovat Spartu za její odtažitost, je skutečností, že třeba na přístupu k médiím občas klub působí jako uzavřená společnost určená pro spřízněné novináře a média.

Demonstruje to například uzavřená sekce pro tisk na oficiálním webu Sparty. Zatímco rival Sparty z Edenu se mediálně mnohem víc snaží, neustále rozesílá tiskové zprávy, zve novináře na setkání s hráči a připravuje další akce, na Spartě mají vzhledem k nečinnosti asi pocit, že vzhledem k podchycenosti některých médií mají splněno a ostatní je ani nezajímají. Jelikož v redakci serveru Pražský patriot převládají sparťané, chutná tato pilulka z Letné docela hořce.


Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

Další články
Nahoru