dnes
Středa - polojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
10°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Pražské krimi

Černý pasažér byl naštěstí nešika. „Ruplo mu v bedně", teď mu hrozí osm let!

V sobotu, přibližně v osm hodin ráno, cestoval jednatřicetiletý muž autobusem MHD na Břevnov. Neměl u sebe označenou jízdenku, ani platný kupon. Přítomný revizor proto začal z jeho občanského průkazu opisovat potřebné údaje totožnosti. To se „černému“ pasažérovi nelíbilo, na revizora i jeho kolegu vytáhnul dvacet centimetrů dlouhý nůž.

K útoku nedošlo, nůž mu spadnul na zem. „Mezitím revizoři dopsali protokol, který jim muž bez problémů podepsal, oni mu vrátili občanku a odjeli pryč,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

To ale nebyl všemu konec. Potrestaný muž se nechtěl s nastalou situací smířit. Napadlo ho, že by se ti „zlí“ revizoři mohli ještě vrátit. Proto došel domů, ozbrojil se plynovou pistolí, vzal psa, a šel je vyhlížet na konečnou autobusu. A dočkal se.

„S namířenou pistolí přistoupil k revizorům ve chvíli, kdy vypisovali dalšímu neplatiči sankci, a požadoval po nich vydání zápisu o provedené kontrole. Při tom ale nečekal, zda mu revizoři vyhoví a jednomu z nich se opakovaně pokusil vystřelit, z přibližně třiceti centimetrové vzdálenosti, do obličeje,“ pokračoval Hulan.

Zbraň naštěstí selhala a k výstřelu nedošlo. Nicméně střelba nakonec ulicemi Břevnova zazněla. A to ve chvíli, kdy to ani sám útočník nečekal, a pistoli měl sklopenou k zemi.

V tu chvíli mu asi došlo, že s pistolí nebude až tak veliký „kamarád“, a proto odešel domů pro jinou, pro něj zřejmě přijatelnější zbraň, lopatu. S tou už ale stihl na revizory pouze zamávat zpoza plotu.

„V tu chvíli už totiž na místo přijížděli policisté, kteří muže zadrželi a předvedli na policejní služebnu. Tam mu vyšetřovatel, na základě všech zjištění, sdělil obvinění z trestného činu vydírání, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na osm let,“ dodal policejní mluvčí Hulan.

Zároveň skončil obviněný v cele předběžného zadržení, kdy vyšetřovatel podal státnímu zástupci podnět k návrhu na uvalení vazby.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru