Dnes Úterý - zatazeno 14°C
Zítra Středa - zatazeno 15°C
Úterý 21. 5. 2024
Svátek má Monika
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Černošice získají rychlejší spojení s Prahou, práce začnou za dva roky
Černošická zastávka získá moderní nástupiště. Foto: Palickap / Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0

Černošice získají rychlejší spojení s Prahou, práce začnou za dva roky

Správa železnic (SŽ) pokračuje v přípravě modernizace trati z Prahy do Berouna. Nyní vybrala zhotovitele projektové dokumentace pro úsek mezi Radotínem a budoucí odbočkou Berounka. Vyhotoví ji společnost SUDOP Praha, která podala nejvýhodnější nabídku ve výši 96 milionů korun. Stavební práce se plánují v letech 2026 až 2029, jejich výsledkem bude nejen zrušení několika přejezdů, ale také zvýšení traťové rychlosti. Informoval o tom mluvčí SŽ Dušan Gavenda.  

„Mezi hlavní cíle projektu patří zkrácení jízdních dob vlaků a vytvoření vhodných podmínek pro osobní i nákladní dopravu. Vyšší kapacitu trati pak zajistí nová výhybna Kosoř, která umožní operativní přejíždění mezi oběma kolejemi,“ uvedl Gavenda.

Stavba naváže na už dokončenou modernizaci úseku ze Smíchova na hranice hlavního města, obnovou projde přibližně 5,5 kilometru dvoukolejné trati.

Práce zahrnou nejen rekonstrukci železničního svršku a spodku, mostů a trakčního vedení, ale také zastávek Černošice a Černošice-Mokropsy. Ty získají moderní nástupiště v normové výšce 550 milimetrů nad kolejí.

Ke zvýšení bezpečnosti provozu přispěje výstavba silničního nadjezdu namísto stávajícího úrovňového křížení v Karlické ulici v pražském Radotíně a vybudování přeložky komunikace II/115, která nahradí stávající velmi vytížený přejezd v Radotínské ulici v Černošicích. Všechny zbývající přejezdy budou vybaveny kromě světelné a zvukové signalizace také závorami.

„Předpokládané celkové investiční náklady stavby dosahují 3 miliardy korun,“ dodal Gavenda.

 

 


Autor: Alo

Národní technické muzeum spouští v expozici Doprava mobilního průvodce TourStories

17. května 2024 ve 14:12

Přijďte oslavit Mezinárodní den muzeí do Národního technického muzea. Do všech poboček NTM bude v sobotu 18. května snížené vstupné. V Praze se muzeum připojuje k festivalu Máme otevřeno a pro návštěvníky připravilo zdarma program: poprvé si mohou vyzkoušet v Dopravní hale průvodce v aplikaci...

Stržená trolej zastavila provoz tramvají na Výtoni

16. května 2024 v 09:16

Provoz tramvají na Výtoni zastavila dnes ráno krátce před půl sedmou stržená trolej. Na svědomí to měl řidič nákladního auta, které projíždělo frekventovanou křižovatkou. K obdobným událostem dochází v místě opakovaně. Jak uvedl dopravní podnik na svém webu, ke stržení troleje a přerušení provozu...

Praha 6 slaví 45 let linky 180

16. května 2024 v 08:17

Třikrát byla zavedená, dvakrát zrušená. Od 28. května 1979 jezdí linka 180 v trase, která z velké části vede Prahou 6. Ve čtvrtek 30. května od 18 hodin můžete oslavit 45 let linky 180 na šestce jízdou muzejním autobusem jak v historické, tak současné trase.

Nové zóny placeného stání na Hradčanech a ve Vokovicích

15. května 2024 ve 14:25

Na základě požadavku Prahy 6 došlo k rozšíření zón placeného stání v oblasti Hradčan a Vokovic.

Kvůli závadě nejezdilo na soupravě nejezdilo metro na části linky B

15. května 2024 v 09:37

Technická závada na jedné ze souprav přerušila ve středu od 6:45 na půl hodiny provoz metra na lince B v úseku mezi stanicemi Českomoravská a Černý Most. Cestující mohli v době omezení využít autobusové a tramvajové linky, dopravní podnik jejich trasy prodloužil.

Setkání veřejnosti k plánovaným změnám křižovatky Táborská a Sezimova

13. května 2024 v 08:03

Praha 4 zve obyvatele na veřejné setkání k plánovaným změnám na křižovatce ulic Táborská a Sezimova. Dlouholetým problémem je zde přechod u základní školy, místo je nepřehledné a rizikové.

Další články
Nahoru