dnes
Pondělí - obcasny-dest
4°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C
Černochová se pokusí stát znovu starostkou Prahy 2. Proč váhat, zemi vedou amatéři, řekla
Starostka Prahy 2 Jana Černochová. Foto: Facebook J. Černochové

Černochová se pokusí stát znovu starostkou Prahy 2. Proč váhat, zemi vedou amatéři, řekla

Jana Černochová z ODS byla starostkou Prahy 2 v letech 2006 až 2010. Do funkce se vrátila předloni, když rezignoval kvůli obvinění ze zneužití pravomoci veřejného činitele Jan Paluska. Nyní politička, která je od roku 2010 i poslankyní, serveru Pražský patriot oznámila: Jdu do toho, chci znovu kandidovat na starostku!

„Jsem rozhodnutá, že se na podzim budu v dresu ODS ucházet o přízeň voličů v pražských komunálních volbách. Není důvod váhat, tím spíš, že jsme dopustili, aby zemi vedli populisté a amatéři,“ uvedla pro server Pražský patriot Jana Černochová.

„Chápu to jako příležitost ukázat, že dnešní ODS má co Pražanům nabídnout, že je v ní celá řada poctivých a schopných lidí, kteří vědí, že ani stát, ani město se nedají řídit jako firma nebo prostřednictvím referend,“ pokračovala. 

Své rozhodnutí chce Černochová projednat se svými kolegy z druhé městské části. „Náš kandidát, či kandidátka bude určitě zkušený komunální politik, který dokáže oslovit obyvatele Prahy 2 s jasnou představou, kam by Praha 2 měla směřovat dál tak, aby byla pro své občany dobrým a bezpečným domovem,“ řekla.

Čím chcete do voleb přesvědčovat občany Prahy 2, že jste pro druhou městskou část správná volba?
„Jako současná starostka Prahy 2 mám tu výhodu, že moji práci lidé denně sledují. Z řady setkání s Pražany vím, že naši voliči jsou všímaví, ale také spravedliví. Vědí, co všechno pro ně radnice v uplynulých letech udělala, jak se staráme o seniory, o školy a mateřské školky, o bezpečnou Prahu 2 bez heren a hracích automatů, o zelenou Grébovku. Mým oblíbeným citátem je výrok Theodora Roosevelta Dělej co umíš, s tím co máš, tam kde jsi a já se ho každý den snažím naplňovat,“ odpověděla.


Další články
Nahoru