Dnes Středa - prehanky-dest 24°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 29°C
Středa 29. 6. 2022
Svátek má Petr a Pavel
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Černochová: Rusko fakticky přiznalo odpovědnost za výbuchy ve Vrběticích
Starostka Prahy 2 a poslankyně Jana Černochová. Foto: Karel Netolický

Černochová: Rusko fakticky přiznalo odpovědnost za výbuchy ve Vrběticích

Odlet ruských diplomatů a zaměstnanců ruské ambasády v České republice je klíčovým momentem, kdy po mnoha letech dochází k narovnání počtů zástupců Ruska v České republice a naopak. V aktuálním komentáři to sdělila předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jana Černochová z ODS.

„Ačkoliv naše ambasáda v Moskvě v této souvislosti byla významně ochromena, zdůrazňuji, že nejsme viníky této situace. Ta je důsledkem teroristického útoku, kterého se ruský režim dopustil na našem území, a důsledkem agresivní reakce Ruska na to, když došlo na odhalení podílu GRU na tomto útoku,“ uvedla poslankyně.

Uvítala, že vláda v této věci byla důsledná a že k vyhoštění dochází přesně tak, jak bylo naplánováno. Stalo se tak podle ní i díky silnému tlaku opozičních stran.

„Praha na rozdíl od Moskvy postupovala korektně a poskytla ruským diplomatům a zaměstnancům dostatečnou časovou lhůtu na odjezd nikoliv v řádu hodin,“ rýpla si do přístupu Rusů.

Rusko se k odpovědnosti za výbuchy ve Vrběticích fakticky podle ní přiznalo svou agresivní reakcí a tím, že Českou republiku označilo za nepřátelskou zemi.

„Je správné, že se naše země nenechala zastrašit. Je zároveň tristní, že se vládě nepodařilo dosáhnout společného postupu na vyhoštění diplomatů s dalšími spojenci a partnery v rámci EU a NATO. Je zjevné, že v tomto neměla žádný plán a nepůsobila srozumitelně,“ dodala poslankyně Jana Černochová.   


Autor: Karel Netolický

Praha 9 pokračuje v rozdávání roušek a dezinfekce

24. listopadu 2020 ve 14:39

Vysočanská radnice pokračuje v pravidelném rozdávání roušek a rozlévání dezinfekce seniorům.

Dnes: Od baroka k jazzu. Praha 9 zve na koncert

23. ledna 2020 v 09:40

Praha 9 zve ve čtvrtek 23. ledna 2020 v 19 hodin na koncert k 40. výročí založení Pražského žesťového souboru aneb od baroka k jazzu.

Čtvrtek: Beseda v Horních Měcholupech

15. ledna 2020 v 07:30

Praha 15 zve občany na besedu v Hasičárně v Horních Měcholupech. Ve čtvrtek 16. ledna budou od 18 hodin na programu témata dopravy, školství, veřejného prostoru nebo prostředí pro život.

Praha 11: Navštivte členy Rady městské části, můžete se ptát i dávat náměty

9. ledna 2020 v 10:49

Návštěvní dny jsou určeny pro veřejnost a můžete je využít k otázkám, námětům či jakýmkoliv dalším podnětům.

Senioři Prahy 9: Úplně jiné představení

8. ledna 2020 v 11:09

Vysočanská véčka, nabídka aktivit pro seniory deváté městské části, zvou seniory Úplně jiné představení. Akce je určena seniorům MČ Praha 9, kteří mají trvalé bydliště v působnosti úřadu Sokolovská 14, Praha 9, tzn. pro všechny kdo mají OP vydaný ÚMČ Sokolovská 14/324,...

Senioři Prahy 9 se mohou těšit na leden

19. prosince 2019 v 10:18

Vysočanská véčka, nabídka aktivit pro seniory deváté městské části, zvou seniory na lednové akce. Ty jsou určené seniorům MČ Praha 9, kteří mají trvalé bydliště v působnosti úřadu Sokolovská 14, Praha 9, tzn. pro všechny kdo mají OP vydaný ÚMČ Sokolovská 14/324,...

Praha 15: Programovat se mohou naučit i předškolní děti

11. listopadu 2019 v 08:52

Praktické základy programování pro děti dnes od 16 hodin.

Listopadová prohlídka krytu na Folimance

4. listopadu 2019 v 07:02

Radnice Prahy 2 jednou za měsíc zpřístupňuje kryt civilní ochrany Folimanka. Na místě zájemcům zaměstnanci úřadu podají o krytu informace. V listopadu se do krytu podíváte v sobotu šestnáctého od 8 do 15 hodin.

Dnes: Večírek u pianina

17. října 2019 v 07:11

Letošní závěrečný večírek u pianina, kde si společně můžete zazpívat, zatančit, nebo si přijít jen poslechnout známé romantické, vážnější i veselé písně se koná ve čtvrtek 17. října od 17 hodin.

Bezplatné semináře na radnici

11. října 2019 v 10:02

Včera se na Úřadě městské části Praha 2 na náměstí Míru konal další bezplatný seminář pořádaný Občanskou poradnou Společnou cestou a Humanitním odborem Úřadu městské části Praha 2. Tentokrát se přednášející věnovali tématu exekučního řízení.

Další články
Nahoru