Dnes Úterý - polojasno 25°C
Zítra Středa - prehanky-dest 28°C
Úterý 28. 6. 2022
Svátek má Lubomír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Černochová Babišovi: Můžete ukázat, že nejste Zemanův zbabělec. Česko je součástí Západu, ne ruskou gubernií
Jana Černochová při darování krve. Foto: Jan Puci

Černochová Babišovi: Můžete ukázat, že nejste Zemanův zbabělec. Česko je součástí Západu, ne ruskou gubernií

V reakci na snahu Miloše Zemana o odvolání ředitele Bezpečnostní informační služby Michala Koudelky předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jana Černochová zaslala serveru Pražský patriot poměrně ostrý komentář, ve kterém si s premiérem a prezidentem nebere servítky. 

„BIS pod vedením ředitele Michala Koudelky opakovaně prokázala, že funguje dobře a hlavně – ve prospěch občanů České republiky. Dokáže čelit fanatickým extremistům i bránit ruskému pronikaní do struktur naší země a ochraňovat tak naši stabilitu,“ uvedla Černochová.

Výsledky práce BIS podle ní oceňují i zahraniční služby, se kterými musí úzce spolupracovat.

„Buďme vděční za to, že se díky kvalitní práci lidí – pod plukovníkem Koudelkou – u nás neodehrává mezinárodní terorismus tak často, jako v jiných zemích. Ve Vrběticích odvedli skvělou práci a teď mají být Hradem potrestáni? Absurdní, nevídané,“ pokračovala poslankyně.

BIS podle ní napomáhá tomu, abychom zůstali součástí Západu a nestali se ruskou gubernií.

„Předpokládám a stále doufám, že premiér Andrej Babiš tohle dobře ví a nebude sobecky řešit sám sebe, ale udělá ten správný krok ve prospěch naší země. Ne ve prospěch Hradu, ale ve prospěch občanů ČR, a jmenuje plukovníka Koudelku ředitelem BIS na další období,“ napsala Černochová.  

„Kšeftování s pozicí šéfa BIS je jedno z největších ohrožení, kterému dnes čelíme. Teď má Andrej Babiš neopakovatelnou šanci nepokleknout před Hradem a ukázat se jako odpovědný politik, ne Zemanův zbabělec,“ dodala.


Autor: Karel Netolický

Prokop: Kompetenční centrum digitalizace? Pražany to bude hodně stát, ale nic z toho nevznikne

10. května 2022 v 08:56

Pražští radní včera opět schválili Smlouvu o zajištění služeb kompetenčního centra digitalizace procesů, agend a jejich robotizace. Kriticky na to reagoval předseda hnutí ANO v Praze Ondřej Prokop.

Prokop: Koalice primátora Hřiba kryje Čižinského Prahu Sobě a odmítla projednat předražené stěhování TSK

28. dubna 2022 ve 14:50

Dnes jsem na jednání Zastupitelstva hlavního města Prahy navrhoval projednat sporné a předražené stěhování Technické správy komunikací hl. m. Prahy (TSK do nových prostor. Otazníků je hned několik a domnívám se, že se zvláště náměstek primátora Adam Scheinherr, který za stěhováním stojí, má z čeho...

Poslankyně Zajíčková: Návrh novely zákona o pedagogických pracovnících obsahuje řadu smysluplných změn

17. dubna 2022 v 06:28

Návrh novely například zavádí adaptační období pro začínající učitele, které by mělo snížit riziko brzkého odchodu mladých učitelů ze školství. Další významnou změnou je ukotvení uvádějícího, provázejícího i třídního učitele a garance platů pedagogických pracovníků navázáním na průměrnou mzdu...

Vyjádření pražských politiků k napadení Ukrajiny

24. února 2022 v 16:21

Pražští zastupitelé dnes schválili okamžitý finanční dar ve výši 10 milionů korun humanitární organizaci Člověk v tísni na pomoc obyvatelům Ukrajiny, která se v noci na čtvrtek stala terčem ozbrojené invaze ze strany Ruska. Na potřebě pomoci Ukrajině a potřebě vyjádřit s ní solidaritu se shodují...

Udženija: Kvůli asociální a diskriminační politice se Pražané bojí o střechu nad hlavou

24. února 2022 v 11:36

„Adam Zábranský, pražský radní pro bydlení a transparentnost za Pirátskou stranu se v médiích rád chlubí, co všechno dělá pro to, aby Pražané měli dostupné bydlení. Realita je ale opačná. Kvůli nové strategii magistrátu musí nájemci místo smlouvy na dobu neurčitou každé dva roky čekat na...

Další články
Nahoru