Dnes Středa - skorojasno 15°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 20°C
Středa 22. 9. 2021
Svátek má Darina
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Černochová Babišovi: Můžete ukázat, že nejste Zemanův zbabělec. Česko je součástí Západu, ne ruskou gubernií
Jana Černochová při darování krve. Foto: Jan Puci

Černochová Babišovi: Můžete ukázat, že nejste Zemanův zbabělec. Česko je součástí Západu, ne ruskou gubernií

V reakci na snahu Miloše Zemana o odvolání ředitele Bezpečnostní informační služby Michala Koudelky předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jana Černochová zaslala serveru Pražský patriot poměrně ostrý komentář, ve kterém si s premiérem a prezidentem nebere servítky. 

„BIS pod vedením ředitele Michala Koudelky opakovaně prokázala, že funguje dobře a hlavně – ve prospěch občanů České republiky. Dokáže čelit fanatickým extremistům i bránit ruskému pronikaní do struktur naší země a ochraňovat tak naši stabilitu,“ uvedla Černochová.

Výsledky práce BIS podle ní oceňují i zahraniční služby, se kterými musí úzce spolupracovat.

„Buďme vděční za to, že se díky kvalitní práci lidí – pod plukovníkem Koudelkou – u nás neodehrává mezinárodní terorismus tak často, jako v jiných zemích. Ve Vrběticích odvedli skvělou práci a teď mají být Hradem potrestáni? Absurdní, nevídané,“ pokračovala poslankyně.

BIS podle ní napomáhá tomu, abychom zůstali součástí Západu a nestali se ruskou gubernií.

„Předpokládám a stále doufám, že premiér Andrej Babiš tohle dobře ví a nebude sobecky řešit sám sebe, ale udělá ten správný krok ve prospěch naší země. Ne ve prospěch Hradu, ale ve prospěch občanů ČR, a jmenuje plukovníka Koudelku ředitelem BIS na další období,“ napsala Černochová.  

„Kšeftování s pozicí šéfa BIS je jedno z největších ohrožení, kterému dnes čelíme. Teď má Andrej Babiš neopakovatelnou šanci nepokleknout před Hradem a ukázat se jako odpovědný politik, ne Zemanův zbabělec,“ dodala.


Autor: Karel Netolický

Pražská ODS navrhne zřízení nové funkce koordinátora dopravních staveb a uzavírek

30. srpna 2021 v 16:00

Pražská ODS kritizuje údajnou nekoordinovanost dopravních uzavírek v hlavním městě. Navrhne proto na jednání pražského zastupitelstva zřízení koordinátora, který bude mít za úkol zlepšit plánování dopravních staveb a uzavírek a zprůjezdnit Prahu. Opoziční strana to uvedla v tiskovém prohlášení....

Další články
Nahoru