dnes
Neděle - zatazeno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih-dest
1°C
Černá reklama zahlcuje centrum: pár výtečníků se podařilo zadržet. Jeden jezdil na segwayi
Strážníci zadrželi plakátovače ve Spálené ulici. Foto: archiv

Černá reklama zahlcuje centrum: pár výtečníků se podařilo zadržet. Jeden jezdil na segwayi

Reklamní smog hyzdí historické centrum Prahy téměř na každém rohu v nabývaném množství už spoustu let a stal se smutnou a trvalou součástí ulic Prahy 1. Plakátovači si oblíbili především Spálenou ulici v okolí zastávky tramvají Národní třída a náměstí Jana Palacha, protože lampy a tramvajové stožáry zde totiž stále ještě nejsou, jako jedny z posledních, opatřeny účinným antiplakátovacím nátěrem.

Nájezdy plakátovačů se tak zde dají očekávat. „Právě toho jsme využili a ve spolupráci s Městkou policií nedávno zadrželi pachatele, který lepil plakáty ve Spálené ulici. Jeho počínání bude řešeno ve správním řízení, kde mu hrozí pokuta až 30 000 korun,“ uvedl k plánované akci místostarosta Daniel Hodek.

Další pachatel byl zadržen na náměstí Jana Palacha, kde tapetoval sloupy pražského dopravního podniku a v ulici Národní třída, kde umisťoval reklamy na dopravní značky. I s tímto pachatelem, jenž se pohyboval na segwayi, bude zahájeno správní řízení.

„Cílem je, aby zadržení pachatelé v rámci správního řízení poukázali na jejich chlebodárce, tedy zadavatele, kteří si umístění černé reklamy objednali,“ uzavřel Daniel Hodek. Během jednoho říjnového týden se podařilo zadržet tři plakátovače.

Radnice Prahy 1 zahájila v roce 2012 systémový postup proti černé reklamě plakátového, letákového a nálepkového typu. Podle jejího zjištění za reklamním smogem v centru metropole stojí organizovaní zadavatelé.


Autor: Dalibor Kracík

Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru