dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - skorojasno
4°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
6°C
Čepici nasadit, naběračku uchopit, úsměv vyloudit a rozdávání rybí polévky může začít
Loni rozdával polévku radní Jiří Nouza (zcela vpravo), primátor Tomáš Hudeček (vedle něj) a další radní. Letos je nahradí Adriana Krnáčová a spol.. Foto: archiv

Čepici nasadit, naběračku uchopit, úsměv vyloudit a rozdávání rybí polévky může začít

Politici na Štědrý den rozdají v Praze až čtyři tisíce porcí rybí polévky. Rozlévat ji budou na Staroměstském a na Václavském náměstí, na Kampě nebo třeba ve Vršovicích.

Akce se těší velkému zájmu, ochutnávat chodí lidé bez domova i turisté. Nová pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) nabídne příchozím rybí polévku s karamelem na Staroměstském náměstí. Na Štědrý den od 11 do 13 hodin má pro ně připraveno 2000 porcí.

polevka-vaclavak-nahled

Rozdávání polévky na Václavském náměstí

Dalších 1200 porcí rozdá starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký (TOP 09) s kolegy od 11 hodin na Václavském náměstí, od 13 hodin bude k dispozici dalších 400 porcí na Kampě. „Mnoho kvalitních ingrediencí a poctivé krutony dělají z této polévky každý rok výborný gurmánský zážitek," uvedl Lomecký.

Klasický rybí krém pro Štědrý den pořadatelé vylepšují smetanou a koňakem. O vánoční polévku v centru Prahy bývá tradičně velký zájem. Kromě lidí bez domova ji chodí ochutnávat také turisté a velké množství Pražanů. Často se na ní stojí dlouhé fronty.

svoboda-polevka-nahled

Ještě v roce 2012 rozdával na Staroměstském náměstí polévku Bohuslav Svoboda

Starostka Prahy 10 Radmila Kleslová (ANO) bude rozdávat polévku u nákupního centra Eden ve Vršovicích. „Akce se koná druhým rokem a věřím, že se opět stane pro všechny příchozí takovým příjemným zpestřením po tom předvánočním shonu," uvedla Kleslová. Připraveno má několik set porcí od šéfkuchaře Jana Michálka, rozdávat je bude od 11 do 12:30.

V pondělí 22. a úterý 23. prosince mohou na polévku od 16 hodin vyrazit také obyvatelé Letňan, vedení radnice městské části ji bude rozdávat na náměstí Nový vstup.


Další články
Nahoru