Dnes Pondělí - zatazeno 4°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 3°C
Pondělí 5. 12. 2022
Svátek má Jitka
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Pražský život

Ceny Pražské sluchátko už znají své majitele

Hlavní město Praha poděkovalo učitelkám a učitelům, kteří v této kritické době stáli za pomyslnou virtuální katedrou a i přes obtíže, které s sebou pandemie koronaviru přinesla, se snažili o kvalitní vzdělávání. 

Cenu Pražského sluchátka, která symbolizuje jedinečný způsob distanční výuky, Praha udělila pěti nejinspirativnějším osobním příběhům.

Oceněné čtyři učitelky a jeden učitel berou práci s dětmi v době koronaviru jako výzvu, ale těší se podle svých slov opět do školy. „Hravost a cit lze najít i v online prostoru. Každá výzva jde překonat, když máte pro koho,“ řekla Petra Minaříková ze Základní školy Weberova v Košířích. „Během nouzového stavu studenti pracovali v terénu a pomáhali lidem, dnes už se těší, jak se budou mačkat na chodbách,“ doplnila Ivanka Kohoutová ze Střední zdravotnické školy Ruská ve Vršovicích.

„Děti si potřebují hrát, potřebují nás vidět, potřebují školku. Moc se na ně těším,“ dodala Helena Jiříková z Mateřské školky Mezi Domy v Písnici, kde se online setkávají i tříleté děti. Velmi symbolickým bylo ocenění dvou pedagogů ze Základní školy Sázavská na Vinohradech. „Snažíme se vlastně neustále, aby to děti bavilo, aby to mělo tah na branku, aby se děti do školy těšily,“ popsal Pavel Řepka. „Těším se na ně do školy. Už abychom byli všichni zase spolu,“  uzavřela jeho kolegyně Miluše Svobodová.

O výhercích rozhodla svými hlasy veřejnost, která prostřednictvím nominací na webu www.prazskesluchatko.cz vybrala inspirativní příběhy čtyřech pedagožek a jednoho pedagoga.


Autor: TZ, red

PVK: Přehled plánovaných výluk na 49. týden

2. prosince 2022 v 15:39

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Výstava nožů na Novoměstské radnici

2. prosince 2022 v 09:44

Na podzimní prodejní výstavě na Novoměstské radnici v Praze 2 bude 4. prosince k vidění nejlepší produkce nožířského umění v Evropě a v ČR.

Obyvatelé Prahy 14 budou mít možnost žádat o dotace

1. prosince 2022 ve 21:33

Obyvatelé Prahy 14, kteří plánují ve svých domech či jejich okolí sázet zeleň nebo zavést opatření, která pomáhají zadržovat vodu v krajině – například zachytávat dešťovou vodu na zalévání zahrad, či obyvatelé, kteří plánují vzdělávací či zážitkový projekt v oblasti ekologie, mohou získat dotaci...

Praha 6: Kampus Dejvice zve na Advent

30. listopadu 2022 v 07:21

Tradiční Advent na kampusu před budovou VŠCHT se koná 7. prosince v 17 až 21 hodin. Čeká vás program v režii studentských spolků, tvůrčí dílny, pečené kaštany a hodně svařáku.  

Zabezpečte řádně vodoměry, upozorňují PVK před zimou

28. listopadu 2022 v 19:51

Pražské vodovody a kanalizace před nadcházející zimní sezónou doporučují svým zákazníkům řádné zabezpečení vodoměrů.

Giving Tuesday na náměstí Míru

28. listopadu 2022 v 19:37

K celosvětovému svátku dárcovství, známému jako Giving Tuesday, se letos Praha 2 připojí už popáté v řadě. Charitativní sbírku pro zvířecí útulky zahájí radnice v úterý 29. listopadu v 15 hodin na náměstí Míru.

VFN Praha pořádá dobročinný jarmark

28. listopadu 2022 v 10:19

Od 1. do 4. prosince v nákupním centru Westfield Chodov najdete obchod VFN plný zajímavých módních kousků. Celý výtěžek z prodeje oblečení, bot a doplňků putuje na canisterapeutické psy, kteří dělají radost pacientům na klinikách Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

Praha 4 hledá nejlepšího sportovce za rok 2022

27. listopadu 2022 v 11:38

Praha 4 má mnoho úspěšných sportovců napříč různými kategoriemi, kteří si zaslouží za své výjimečné sportovní výkony získat ocenění. Úspěchy na poli sportu i tentokrát ocení radnice Prahy 4 ve spolupráci s Pražskou tělovýchovnou unií (PTU) v již tradiční Anketě o nejlepšího sportovce Prahy 4 za...

Další články
Nahoru