Dnes Pátek - jasno 12°C
Zítra Sobota - oblacno 13°C
Pátek 23. 4. 2021
Svátek má Vojtěch
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražský život

Ceny Pražské sluchátko už znají své majitele

Hlavní město Praha poděkovalo učitelkám a učitelům, kteří v této kritické době stáli za pomyslnou virtuální katedrou a i přes obtíže, které s sebou pandemie koronaviru přinesla, se snažili o kvalitní vzdělávání. 

Cenu Pražského sluchátka, která symbolizuje jedinečný způsob distanční výuky, Praha udělila pěti nejinspirativnějším osobním příběhům.

Oceněné čtyři učitelky a jeden učitel berou práci s dětmi v době koronaviru jako výzvu, ale těší se podle svých slov opět do školy. „Hravost a cit lze najít i v online prostoru. Každá výzva jde překonat, když máte pro koho,“ řekla Petra Minaříková ze Základní školy Weberova v Košířích. „Během nouzového stavu studenti pracovali v terénu a pomáhali lidem, dnes už se těší, jak se budou mačkat na chodbách,“ doplnila Ivanka Kohoutová ze Střední zdravotnické školy Ruská ve Vršovicích.

„Děti si potřebují hrát, potřebují nás vidět, potřebují školku. Moc se na ně těším,“ dodala Helena Jiříková z Mateřské školky Mezi Domy v Písnici, kde se online setkávají i tříleté děti. Velmi symbolickým bylo ocenění dvou pedagogů ze Základní školy Sázavská na Vinohradech. „Snažíme se vlastně neustále, aby to děti bavilo, aby to mělo tah na branku, aby se děti do školy těšily,“ popsal Pavel Řepka. „Těším se na ně do školy. Už abychom byli všichni zase spolu,“  uzavřela jeho kolegyně Miluše Svobodová.

O výhercích rozhodla svými hlasy veřejnost, která prostřednictvím nominací na webu www.prazskesluchatko.cz vybrala inspirativní příběhy čtyřech pedagožek a jednoho pedagoga.


Letošní Den Země slaví Praha online

Včera v 11:33

Celá planeta si dnes, 22. dubna, připomíná Den Země. Miliarda lidí znovu upozorní především na dopady chování člověka na životní prostředí a na další klíčová témata ochrany životního prostředí současnosti. 

Přemýšlíte o vlastním chovu včel? Můžete to zkusit a pronajmout si včelín

Včera v 10:02

Od května začne v ekocentru Prales fungovat nová komunitní včelnice. Máte-li zájem pustit se do včelaření, můžete si jeden z úlů se včelstvem v produkční síle pronajmout a osobně si vyzkoušet, jak taková péče o včely vypadá.

Javor rostoucí v Anenském trojúhelníku se nakonec kácet nebude

21. dubna 2021 ve 22:47

Praha 1 plánovala při úpravách takzvaného Anenského trojúhelníku (parčík u Smetanova nábřeží vedle Pachtova paláce) pokácet javor, čímž by se uvolnila cesta pro budoucí zpřístupnění takzvaného čapadla (podchod pod vozovkou). Dnes večer radnice oznámila, že od kácení...

Do soutěže Nej sestřička se lze přihlašovat do 30. dubna

21. dubna 2021 v 10:32

Zdravotnictví za poslední rok prošlo ohromnou zatěžkávací zkouškou. V boji proti koronaviru jsou aktivně nasazeny desetitisíce lékařů a sester. Aby byli nablízku všem, kteří se ocitli v ohrožení života a pomohli jim vyhrát těžký boj se zákeřnou nemocí. Zviditelnit a ocenit práci sester – to je...

PVK doporučují: Zkontrolujte vodu ve studních

20. dubna 2021 v 09:46

Voda ze soukromých studní nepodléhá žádné pravidelné kontrole, proto Pražské vodovody a kanalizace doporučují tuto vodu nejméně jednou ročně zkontrolovat.

Projekt Školní obědy pro každé dítě bude i v příštím školním roce

20. dubna 2021 v 09:23

Začátkem března letošního roku vyhlásilo Ministerstvo práce a sociálních věcí výzvu Potravinová pomoc dětem ve vážné sociální nouzi, a to v rámci Operačního programu potravinové a materiální pomoci. Praha se do tohoto programu zapojuje pravidelně již od roku 2016, a to s projekty pod názvem Školní...

Zaměstnanci pražské záchranky podpoří sbírku pro malou pacientku

19. dubna 2021 v 19:08

Na jaře v roce 2019 se rodině Černých obrátil život naruby. Jejich nejmladší dcerka Šošana tehdy málem utonula v zahradním jezírku, pod jehož hladinou byla téměř deset minut. Noční můra každého rodiče, mimořádně náročný zásah pro pražské záchranáře. Díky 1,5 hodiny dlouhé resuscitaci, kterou...

Další články
Nahoru