Dnes Úterý - skorojasno 28°C
Zítra Středa - polojasno 19°C
Úterý 3. 10. 2023
Svátek má Bohumil
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Ceny paliv v Praze za týden vzrostly, zůstávají nejdražší v Česku
Provoz na Nuselském mostě. Foto: Jan Puci

Ceny paliv v Praze za týden vzrostly, zůstávají nejdražší v Česku

Ceny pohonných hmot u čerpacích stanic v Praze za týden vzrostly. Nejprodávanější benzin Natural 95 zdražil o 22 haléřů na průměrných 40,49 Kč za litr.

Litr nafty se prodává v průměru za 38,81 Kč, proti minulé středě je to o 31 haléřů více. Paliva v hlavním městě dál zůstávají nejdražší v Česku. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.

Také na celorepublikové úrovni pohonné hmoty zdražily. Průměrná cena Naturalu 95 je v Česku 39,53 Kč za litr, u nafty 37,79 Kč za litr. Nejlevnější jsou čerpací stanice v Jihočeském kraji. Litr benzinu tam řidiči natankují v průměru za 39,04 Kč, litr nafty pak za 37,36 Kč.

V hlavním městě je benzin nejlevnější v deváté městské části, kde v průměru stojí 40,16 Kč/l. Za naftu se platí nejméně v Praze 3, a to v průměru 38,22 Kč/l.

Naopak nejdražší pohonné hmoty pořídí motoristé v Praze 4. Benzin mají u tamních čerpacích stanic v průměru za 41,09 Kč/l a naftu za 39,81 Kč/l.

Podle CCS jsou paliva v Praze stále levnější než před rokem. Za litr benzinu tehdy motoristé platili o 0,75 koruny na litru více, za naftu o 4,46 koruny na litru více.


Autor: ČTK

Čtrnáctka podle vás. Setkání nad projekty

Včera ve 14:02

Čtvrtý ročník participativního rozpočtu Čtrnáctka podle vás dospěl do další fáze. Během čtyř měsíců mohli občané podávat projekty na zvelebení městské části. Celkem jich na radnici dorazilo 14. Ty, které odborníci a místní radní vyhodnotí jako realizovatelné, budou v závěru října představeny...

Praha 4: Společná debata s obyvateli přinesla nové podněty

Včera ve 13:22

Setkání veřejnosti s radními k úpravě parkování v ulici Horní přineslo nové podněty. Praha 4 uspořádala společnou debatu s obyvateli, aby zmapovala potřeby a problémy v lokalitě a návrhy na jejich možné řešení, které by uspokojilo většinu obyvatel v ulici Horní...

Začíná čtvrtý ročník Hromadného darování krve s Vězeňskou službou ČR

1. října 2023 v 19:51

V pondělí 2. října zahájí Vězeňská služba ČR již čtvrtý ročník Hromadného darování krve. Odběrů v Ústřední vojenské nemocnici se účastní generální ředitelství, Ministerstvo spravedlnosti a pět věznic (Pankrác, Ruzyně, Jiřice, Vinařice, Oráčov). Dohromady do ÚVN přijde celkem 60 dárců. Osobně bude...

Objev vědců o rozrůznění druhů ocenil časopis Nature Communications

1. října 2023 ve 13:50

Vědci a vědkyně z Centra pro teoretická studia Univerzity Karlovy a Akademie věd ČR použili matematické moduly evoluce k potvrzení Darwinových předpokladů o tom, že velká míra rozrůzňování živočišných druhů souvisí s velikostí území, na kterém se změny odehrávají. Zároveň ale objevili výjimečné...

Další články
Nahoru