Dnes Sobota - jasno 28°C
Zítra Neděle - jasno 31°C
Sobota 20. 7. 2024
Svátek má Ilja
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Ceny nových bytů v Praze o prázdninách oproti předchozím měsícům klesly
Bytová výstavba v Praze. Ilustrační foto: archiv

Ceny nových bytů v Praze o prázdninách oproti předchozím měsícům klesly

Průměrná nabídková cena nových bytů v Praze v červenci a srpnu oproti dvěma předchozím měsícům klesla o 1,2 procenta na 152 000 korun za metr čtvereční. V pražské nabídce se objevilo 13 nových developerských projektů s 925 byty. Vyplývá to ze studie Deloitte Develop Index, ve které poradenská firma Deloitte každé dva měsíce mapuje vývoj na pražském developerském trhu.

„Průměrná cena nových bytů v Praze klesla počtvrté v řadě. Mezi hlavní důvody těchto propadů bezesporu patří setrvale vysoké úrokové sazby, prázdninové měsíce, vyčkávací taktika případných kupujících a vysoká inflace," uvedl Petr Hána ze společnosti Deloitte.

Dodal, že zájem o nové byty neroste, či dokonce klesá, což má vliv i na ceny. „Developeři reagují různými prodejními akcemi nebo korekcí samotných cen. Příliš neočekávám, že by se situace v příštích měsících nějak výrazně změnila," uvedl.

Nejvíce nových bytů k prodeji bylo podle něj o prázdninách v Praze 5, 9 a 4, nejméně pak v Praze 1 a 7. Na konci léta bylo na pražském trhu celkem 167 dostavěných projektů, dalších 160 bylo ve výstavbě a 22 před výstavbou, dodal.

Před prázdninami podle Háni počet prodaných bytů neklesal, což se v letních měsících změnilo a zatímco v květnu a v červnu bylo na pražském rezidenčním trhu podle informací z ceníků developerů prodáno celkem 785 nových bytů, o prázdninách to bylo 480.

„Čtyřicetiprocentní pokles prodejů je skutečně citelný propad. Je evidentní, že situace developerů aktuálně není jednoduchá. Oproti předchozím rokům, kdy poptávka převyšovala nabídku, musí nyní více investovat do marketingu a dalších aktivit na podporu prodeje," sdělil manažer.


Autor: ČTK

Pilotní projekt prázdninové školky Prahy 6 se osvědčil

Včera v 15:56

O pobyt dětí v mateřských školách je v Praze 6 v průběhu léta je stabilně velký zájem. Proto se letos roce radnice rozhodla vyzkoušet pilotní projekt – běžný provoz v mateřské škole Antonína Čermáka. Cílem je pomoci rodičům vyřešit složitou situaci, kterou každoročně v průběhu letních měsíců se...

PVK: Přehled plánovaných výluk na 30. týden

Včera v 09:23

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Trhy na Kulaťáku spolu s ČZU

Včera v 08:33

Organizátoři navázali spolupráci s výukovými skleníky České zemědělské university ve kterých je realizována praktická výuka především pro studenty oborů, které se zabývají rostlinami.

Červencová procházka Ďáblickým hřbitovem

18. července 2024 v 08:40

Komentované procházky hřbitovy přinášejí fascinující historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu i umělecká díla, která hřbitovům dodávají jedinečný charakter. Každá procházka je pečlivě připravena tak, aby přinesla nové poznatky i pohodový čas. V úterý 23. července se...

EPU pomůže na dovolené. Najde výlety, informuje o akcích

18. července 2024 v 07:51

Aplikace EPU nabídne na jednom místě aktuální informace národních parků a chráněných krajinných oblastí. Díky ní budete informováni o aktualitách, pořádaných akcích, uzavírkách či dočasných omezeních. Vybrat si můžete z nabídky více než 170 výletů po celé České republice. U každé trasy je uvedena...

PVK: Kontrolujte si vodu v bazénech

17. července 2024 v 08:14

Koupání nejen v soukromých bazénech je při současných teplotách na svém vrcholu. To však sebou může přinášet zdravotní rizika. Proto Pražské vodovody a kanalizace doporučují majitelům soukromých bazénů pravidelnou kontrolu vody.

Vycházka: Zahradní čtvrť Ořechovka

16. července 2024 v 07:29

Komentovaná vycházka vilovou čtvrtí na Ořechovce, která vznikla ve dvacátých letech 20.století a byla inspirována anglickými zahradními městy se koná pátek 2. srpna v 18 hodin. Najdeme zde jednak řadové domky postavené pro úředníky státní správa ale také zajímavé...

Výstava srovnává současný a budoucí most na Výtoni

15. července 2024 v 10:09

Správa železnic zahájila venkovní panelovou výstavu, která nabízí srovnání stávající a plánované podoby železničního mostu na Výtoni. 

Další články
Nahoru