Dnes Pátek - skorojasno 8°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 8°C
Pátek 31. 3. 2023
Svátek má Kvido
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Ceny kroužků v pražských domech dětí a mládeže se i přes inflaci nezvýší
Ilustrační foto: archiv

Ceny kroužků v pražských domech dětí a mládeže se i přes inflaci nezvýší

Ceny kroužků v pražských domech dětí a mládeže (DDM) zůstanou od února stejné jako v prvním pololetí školního roku i přes zvýšené provozní náklady. Vyplývá to z ankety ČTK mezi pražskými DDM. Podle dosluhujícího radního Víta Šimrala (Piráti) rostoucí náklady na energie za ně zaplatí hlavní město Praha jako zřizovatel, má na to vyhrazenou rezervu 500 milionů korun. Zájem o kroužky je po koronavirové pandemii spíše vyšší.

„V tomto školním roce zájmové kroužky zdražovat nebudeme, zůstáváme na ceně prvního pololetí 2022/2023,“ sdělil ředitel DDM hlavního města Prahy Libor Bezděk, podrobněji situaci nekomentoval. Již na začátku minulého pololetí Bezděk řekl, že DDM zvýšené ceny řešily se zřizovatelem, kterým je hlavní město Praha.

„My jsme se domluvili s naším zřizovatelem, že nám hlavní město Praha pokryje navýšené provozní náklady a my nepromítneme zvýšené náklady do cen kroužků,“ uvedl dříve.

„Náklady jsou určitě vyšší minimálně ve formě energií, ale zvedali jsme cenu již v září,“ uvedl zástupce ředitelky DDM v Modřanech Marek Dastych. Dodal, že v případě dalšího zdražování se budou ceny řešit na začátku příštího školního roku. Ředitel DDM Prahy 6 Martin Vejvoda uvedl, že kromě příspěvku na energie od zřizovatele zvýšené náklady pokrývají z vlastních zdrojů.

Střediska volného času fungují s pomocí peněz od ministerstva školství, zřizovatelů i rodičů. Z ministerstva dostávají příspěvek na platy. Zřizovatelé, kterými jsou většinou obce či kraje, hradí část provozu.

Zbytek peněz na provoz platí domy dětí z plateb za kroužky či tábory. Záleží přitom na zřizovateli, jak velkou část provozních nákladů převezme.

Z ankety pak vyplývá, že obsazenost zájmových kroužků je vyšší než před koronavirovou pandemií. „Po covidové pandemii je nárůst účastníků veliký, překročili jsme již počet účastníků v letech předcházejících, veřejnost má zájem se aktivit účastnit,“ uvedl například ředitel DDM v Praze 2 Richard Kresta.

Pod DDM hlavního města Prahy spadá sedm středisek a jejich ředitelem je Libor Bezděk. V Praze pak působí i další DDM s různými zájmovými kroužky.


Autor: ČTK

Dohoda Prahy 2 s provozovateli zavádí pravidla pro bikesharing na území městské části

Včera ve 23:04

Zástupci městské části Praha 2 a bikesharingových společností společně podepsali Dohodu o provozu bikesharingu na území Prahy 2, která zavádí jasná pravidla jeho provozování v této městské části. Svým podpisem se zástupci společností zavázali k jejich dodržování. Informovala o tom v tiskové zprávě...

Praha 6: Setkání s občany Břevnova

28. března 2023 ve 22:47

Témata, která vás zajímají, můžete probrat se zástupci radnice Prahy 6 před Galerií Kuzebauch, na rohu ulic Dvořeckého a Říčanova.

Další články
Nahoru