Dnes Pátek - zatazeno 19°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 20°C
Pátek 12. 7. 2024
Svátek má Bořek
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Ceny kroužků v pražských domech dětí a mládeže se i přes inflaci nezvýší
Ilustrační foto: archiv

Ceny kroužků v pražských domech dětí a mládeže se i přes inflaci nezvýší

Ceny kroužků v pražských domech dětí a mládeže (DDM) zůstanou od února stejné jako v prvním pololetí školního roku i přes zvýšené provozní náklady. Vyplývá to z ankety ČTK mezi pražskými DDM. Podle dosluhujícího radního Víta Šimrala (Piráti) rostoucí náklady na energie za ně zaplatí hlavní město Praha jako zřizovatel, má na to vyhrazenou rezervu 500 milionů korun. Zájem o kroužky je po koronavirové pandemii spíše vyšší.

„V tomto školním roce zájmové kroužky zdražovat nebudeme, zůstáváme na ceně prvního pololetí 2022/2023,“ sdělil ředitel DDM hlavního města Prahy Libor Bezděk, podrobněji situaci nekomentoval. Již na začátku minulého pololetí Bezděk řekl, že DDM zvýšené ceny řešily se zřizovatelem, kterým je hlavní město Praha.

„My jsme se domluvili s naším zřizovatelem, že nám hlavní město Praha pokryje navýšené provozní náklady a my nepromítneme zvýšené náklady do cen kroužků,“ uvedl dříve.

„Náklady jsou určitě vyšší minimálně ve formě energií, ale zvedali jsme cenu již v září,“ uvedl zástupce ředitelky DDM v Modřanech Marek Dastych. Dodal, že v případě dalšího zdražování se budou ceny řešit na začátku příštího školního roku. Ředitel DDM Prahy 6 Martin Vejvoda uvedl, že kromě příspěvku na energie od zřizovatele zvýšené náklady pokrývají z vlastních zdrojů.

Střediska volného času fungují s pomocí peněz od ministerstva školství, zřizovatelů i rodičů. Z ministerstva dostávají příspěvek na platy. Zřizovatelé, kterými jsou většinou obce či kraje, hradí část provozu.

Zbytek peněz na provoz platí domy dětí z plateb za kroužky či tábory. Záleží přitom na zřizovateli, jak velkou část provozních nákladů převezme.

Z ankety pak vyplývá, že obsazenost zájmových kroužků je vyšší než před koronavirovou pandemií. „Po covidové pandemii je nárůst účastníků veliký, překročili jsme již počet účastníků v letech předcházejících, veřejnost má zájem se aktivit účastnit,“ uvedl například ředitel DDM v Praze 2 Richard Kresta.

Pod DDM hlavního města Prahy spadá sedm středisek a jejich ředitelem je Libor Bezděk. V Praze pak působí i další DDM s různými zájmovými kroužky.


Autor: ČTK

Praha 9: Vyplnění dotazníku do 15. července

Dnes v 16:08

Až do pondělí 15. července zve Praha 9 k elektronickému vyplnění dotazníku, jehož cílem je poskytnout prostor k vyjádření představ obyvatel městské části o rozvoji vstupního prostranství do parku Zahrádky po obou stranách ulice Ivana Hlinky.

Praha 4 hledá členy do volebních komisí při volbách do Senátu

Dnes v 10:33

Radnice se rozhodla výrazně navýšit odměnu pro členy OVK. Za první kolo bude přidáno 500, v případě druhého kola pak dalších 1500 korun.

Skončilo pátrání po dívce, která utekla z bohnické nemocnice

Dnes v 10:28

Pražští policisté ve čtvrtek odpoledne odvolali pátrání po třináctileté dívce, která dopoledne utekla z Psychiatrické nemocnice v Bohnicích. Podařilo se ji nalézt, je v pořádku. Informovala o tom policejní mluvčí Kristýna Soukupová. V nemocnici byla dívka hospitalizována z důvodu jejího...

V Rokytce se našlo mužské tělo

Dnes v 10:09

V říčce Rokytce na území Vysočanech se poblíž Mlékárenské ulice ve čtvrtek večer našlo tělo zhruba šedesátiletého muže. Tělo bylo již v pokročilém stadiu rozkladu, policisté se snaží zjistit okolnosti úmrtí.

Další články
Nahoru