dnes
Sobota - oblacno
3°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
Ceny Českého divadla za rok 2012
Ceny předával radní hl. m. Prahy Václav Novotný. Foto: MHMP

Ceny Českého divadla za rok 2012

V rámci 18. ročníku přehlídky mimopražských divadel České divadlo 2013 byly v neděli večer v Divadle na Vinohradech vyhlášeny a předány Ceny Českého divadla za rok 2012.

Prestižní ocenění je tradičně udělováno v kategoriích: počin roku, ženský herecký výkon, mužský herecký výkon a divácky nejúspěšnější inscenace.

Divácky nejúspěšnější inscenací se stal Rok na vsi nastudované v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích.

Ceny za herecké výkony získali Tomáš Dastlík za roli Heathcliffa v inscenaci Emily Brontëové Na Větrné hůrce v Divadle Petra Bezruče v Ostravě a Alena Sasínová Polarczyk za svůj výkon v inscenaci S nadějí i bez ní Komorní scény Aréna Ostrava.

Počinem roku se stala inscenace americké muzikálové černé komedie Kvítek z horroru režiséra Petra Gazdíka z Městského divadla v Brně.

Praha přehlídku každoročně finančně podporuje. Stala se již tradiční součástí pražské divadelní sezóny, trvale obohacuje její program a zprostředkovává pražskému divákovi přehled o úrovni a vývoji českého divadelnictví.

Přehlídka se poprvé uskutečnila v roce 1995. Od té doby se prezentovaly v metropoli desítky souborů od Českého Těšína až po Cheb a uskutečnilo se více než 360 představení.


Autor: Mojmír Kadeřábek

Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru