Dnes Středa - zatazeno 2°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 1°C
Středa 7. 12. 2022
Svátek má Ambrož, Benjamín
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Seniorská Praha

Centrum RoSa zve na Divadelní lázně

Česká poezie a písničky Osvobozeného divadla zazní během třídenního festivalu amatérských seniorských divadel v Centru RoSa v Praze 8. Čtvrtý ročník přehlídky s názvem Divadelní lázně se uskuteční 4. až 6. listopadu. Návštěvníky neotřelé divadelní zábavy čekají pestrá představení s tancem i zpěvem, která předvedou dohromady děti i amatérští herci kategorie 60+. Vstup je zdarma.

Festival plný divadelních inscenací, hudby, povídání i setkávání se známými i amatérskými divadelníky začne vždy v 17 hodin. Amatérští herci Divadla RoSa se tentokrát zaměřili na třicetiminutové pásmo sestavené z české poezie a písniček Osvobozeného divadla. Pod názvem hry „To jsme my“ chtějí představením vyjádřit, že jsou i ve vyšším věku součástí společnosti.

„Konkrétní básně a písně si vybrali sami herci, obyvatelé Rezidence RoSa. Všichni totiž mají mnoho životních zkušeností a také tak potřebný nadhled. Jsou otevřeni novým nápadům a modernímu životu. Obdivuji je za jejich přístup, neodrazuje je ani strach z covidu nebo fyzický handicap a tím určitě inspirují ostatní,“ říká lektor Milan Lukáš Šnajdr.

Pásmo Divadla RoSa obohatí dětské taneční studio Tanec v pohybu pod vedením Radky Brožíkové. Opět se tak potvrzuje myšlenka RoSy – propojovat generace. „Za celý náš herecký spolek si troufám říct, že děti ze studia pod vedením lektorky Radky určitě zpestří a rozjasní naše vystoupení. Budeme v duchu myslet na naše vnoučata a pravnoučata a bude se nám určitě hrát mnohem volněji,“ říká Karel Majer, obyvatel Rezidence RoSa a amatérský herec.

V rámci festivalu vystoupí i divadelní soubor Tisícihran se svými dvěma retrospektivními inscenacemi, chybět nebude ani poslední vlastenecký divadelně-ochotnický soubor seniorů HAFstudio. Vystoupí také divadélko Verva, ve kterém hrají společně zdraví i handicapovaní lidé nejrůznějších profesí a věku.

Divadelní lázně bude moderovat herečka Eva Horká. Vstup je volný, podmínkou je dodržení hygienických nařízení vlády.

Autor: TZ, red

Do Retrokavárny za psy

5. prosince 2022 ve 12:09

V Retrokavárně se v úterý 6. prosince se svými canisterapeutickými psy představí Laurencie Kühpastová. Senioři se tak mohou s tímto typem terapie seznámit nejen teoreticky, ale také prakticky.

Pro seniory: Květinový ateliér v KC Zahrada

3. prosince 2022 v 17:59

V úterý 13. prosince od 10 do 12 hodin proběhne v KC Zahrada v Praze 11 Květinový ateliér pro seniory.

Praha 1: Vánoční koncert pro seniory

30. listopadu 2022 ve 12:43

Vánoční koncert pro seniory z Prahy 1 se koná 19. prosince od 18:30 v Paláci Žofín. Vystoupí Český chlapecký sbor Boni pueri.

Praha 11: Cyklojízda pro seniorky a seniory

30. listopadu 2022 v 06:39

Jihoměstká sociální pořádá v pondělí 5. prosince již pátou vánoční cyklojízdu pro seniorky a seniory s Mirjou.

Pro seniory Prahy 4: Koncert připomene sametovou revoluci

9. listopadu 2022 v 10:57

Zavzpomínat na sametovou revoluci a zaposlouchat se do hitů té doby můžete v úterý 15. listopadu v Kulturním centru Novodvorská.

Pro seniory: Jak se dělá ZOO

9. listopadu 2022 v 08:10

Vysočanská Véčka pro seniory z Prahy 9 zvou do Divadla Gong.

Pro seniory: Jak se bránit zlodějům a podvodníkům

8. listopadu 2022 v 07:44

Policie ČR připravila pro seniory ve čtvrtek 10. listopadu přednášku, jak se chovat v rizikových situacích. Začíná se v 10 hodin.

Paní Marie Lisá oslavila 101 let, blahopřál starosta

25. října 2022 ve 12:49

V Domově pro seniory Háje se 20. října uskutečnilo posezení s klienty, kteří v tomto měsíci slavili významné životní jubileum. Mezi jubilanty patřila i paní Marie Lisá, která 14. října oslavila 101 let.  

Pro seniory Prahy 13: Podzimní floristika

20. října 2022 v 09:10

Praha 13 ve spolupráci s Římskokatolickou farností sv. Jakuba st. připravuje akci pro seniory s názvem Podzimní floristika.

Legoroboti pro seniory a vnoučata

16. října 2022 v 09:45

Středisko sociálních služeb Praha 1 pořádá v rámci cyklu zážitkových programů pro seniory akci Legoroboti II. Dílna je vhodná po seniorky i seniory, mohou vzít sebou vnoučata. 

Linka seniorů: Nejistota, alkohol nebo deprese

3. října 2022 v 07:29

Na krizovou telefonickou Linku seniorů 800 200 007 se obrací senioři, kteří se obávají přicházející zimy. Nastávající topné období a nejistota rostoucích životních nákladů jsou dalším z řady stresorů, kterým mnoho volajících čelí. Existenční problémy patří dlouhodobě mezi nejčastější témata na...

Svátek seniorů 2022 v parku Kampa

3. října 2022 v 07:18

Ve čtvrtek 6. října se od 10 do 17 hodin v parku Kampa koná kulturní akce pro celou rodinu.

Další články
Nahoru