Dnes Středa - jasno 22°C
Zítra Čtvrtek - jasno 25°C
Středa 18. 5. 2022
Svátek má Nataša
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Seniorská Praha

Centrum RoSa zve na Divadelní lázně

Česká poezie a písničky Osvobozeného divadla zazní během třídenního festivalu amatérských seniorských divadel v Centru RoSa v Praze 8. Čtvrtý ročník přehlídky s názvem Divadelní lázně se uskuteční 4. až 6. listopadu. Návštěvníky neotřelé divadelní zábavy čekají pestrá představení s tancem i zpěvem, která předvedou dohromady děti i amatérští herci kategorie 60+. Vstup je zdarma.

Festival plný divadelních inscenací, hudby, povídání i setkávání se známými i amatérskými divadelníky začne vždy v 17 hodin. Amatérští herci Divadla RoSa se tentokrát zaměřili na třicetiminutové pásmo sestavené z české poezie a písniček Osvobozeného divadla. Pod názvem hry „To jsme my“ chtějí představením vyjádřit, že jsou i ve vyšším věku součástí společnosti.

„Konkrétní básně a písně si vybrali sami herci, obyvatelé Rezidence RoSa. Všichni totiž mají mnoho životních zkušeností a také tak potřebný nadhled. Jsou otevřeni novým nápadům a modernímu životu. Obdivuji je za jejich přístup, neodrazuje je ani strach z covidu nebo fyzický handicap a tím určitě inspirují ostatní,“ říká lektor Milan Lukáš Šnajdr.

Pásmo Divadla RoSa obohatí dětské taneční studio Tanec v pohybu pod vedením Radky Brožíkové. Opět se tak potvrzuje myšlenka RoSy – propojovat generace. „Za celý náš herecký spolek si troufám říct, že děti ze studia pod vedením lektorky Radky určitě zpestří a rozjasní naše vystoupení. Budeme v duchu myslet na naše vnoučata a pravnoučata a bude se nám určitě hrát mnohem volněji,“ říká Karel Majer, obyvatel Rezidence RoSa a amatérský herec.

V rámci festivalu vystoupí i divadelní soubor Tisícihran se svými dvěma retrospektivními inscenacemi, chybět nebude ani poslední vlastenecký divadelně-ochotnický soubor seniorů HAFstudio. Vystoupí také divadélko Verva, ve kterém hrají společně zdraví i handicapovaní lidé nejrůznějších profesí a věku.

Divadelní lázně bude moderovat herečka Eva Horká. Vstup je volný, podmínkou je dodržení hygienických nařízení vlády.

Autor: TZ, red

Pro seniory z Prahy 10 se vaří v nové kuchyni

13. května 2022 ve 14:35

Kuchyně, v níž se každý den připravují obědy pro čtyři stovky seniorů z Prahy 10, září novotou. Kulinářský prostor v Sámově ulici prošel rekonstrukcí po půlstoletí, nyní už je v plnohodnotném provozu. Kromě nájemníků místního Domu spokojeného žití se tady vaří i pro klienty domovů z Vršovického...

Do Třebonického pivovaru na pivo

10. května 2022 v 15:45

Radnice Prahy 13, Středisko sociálních služeb Lukáš a Klub seniorů pořádají po pandemické přestávce oblíbený pochod do Třebonického pivovaru na pivo.

Senioři Prahy 15 pojedou do Třeboně

10. května 2022 v 08:58

Vedení Prahy 15 plánuje pokračovat v seniorských zájezdech. Po prvním výletu na zámek Loučeň a po dlouhé pauze vyvolané pandemií pojedou senioři na výlet do jihočeské Třeboně, kde si projdou zámek, navštíví okolí rybníka Svět, možná i Schwarzenberskou hrobku.

Květnová Hudební kavárna v Cafe Terezie

7. května 2022 v 16:13

Ve středu 11. května můžete od 19 hodin v Cafe Terezie navštívit Hudební kavárnu.

Turnaje ve stolním tenise na Elizze

5. května 2022 v 19:03

Pro fanoušky stolního tenisu připravila Praha 11 tři turnaje, které budou probíhat v květnu v herně Brandlova.

V klubu seniorů se slavily narozeniny

5. května 2022 ve 12:32

První květnový Klub seniorů v Praze 13 byl ve znamení oslav. Za zvuků živé hudby oslavila paní Růžena Kocinová 85 let.

Na Jižním Městě se slavila další stovka

26. dubna 2022 v 11:50

Sto let oslavila 20. dubna paní Boženka Malá z Domova pro seniory na Jižním Městě.

Praha 11: Mozkový jogging pro seniory

25. dubna 2022 ve 20:04

Nemůžete se vzpomenout, pro co jste šli? Nevybaví se vám jméno herce, zpěváka nebo název filmu? Zrazuje vás krátkodobá paměť? Mozek je sval a potřebuje trénovat. 

Mozkový jogging pro seniory v Praze11

18. dubna 2022 v 19:49

Už jste si párkrát nemohli vzpomenout, pro co jste šli do vedlejší místnosti? Nevybaví se vám jméno herce, zpěváka nebo název filmu? Zrazuje vás krátkodobá paměť? Mozek je sval a potřebuje trénovat. 

Velikonoční jízda v Lukáši

14. dubna 2022 v 11:55

Ve středu 13. dubna, den před zeleným čtvrtkem, proběhla v Lukáši tradiční Velikonoční jízda.

Fotíte rádi? Můžete soutěžit

8. dubna 2022 ve 14:43

Domov pro seniory Chodov v Praze 11 vyhlásil již 2. ročník fotosoutěže na téma Domov.

Další články
Nahoru