Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 7°C
Zítra Pátek - skorojasno 2°C
Čtvrtek 2. 12. 2021
Svátek má Blanka
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Seniorská Praha

Centrum RoSa zve na Divadelní lázně

Česká poezie a písničky Osvobozeného divadla zazní během třídenního festivalu amatérských seniorských divadel v Centru RoSa v Praze 8. Čtvrtý ročník přehlídky s názvem Divadelní lázně se uskuteční 4. až 6. listopadu. Návštěvníky neotřelé divadelní zábavy čekají pestrá představení s tancem i zpěvem, která předvedou dohromady děti i amatérští herci kategorie 60+. Vstup je zdarma.

Festival plný divadelních inscenací, hudby, povídání i setkávání se známými i amatérskými divadelníky začne vždy v 17 hodin. Amatérští herci Divadla RoSa se tentokrát zaměřili na třicetiminutové pásmo sestavené z české poezie a písniček Osvobozeného divadla. Pod názvem hry „To jsme my“ chtějí představením vyjádřit, že jsou i ve vyšším věku součástí společnosti.

„Konkrétní básně a písně si vybrali sami herci, obyvatelé Rezidence RoSa. Všichni totiž mají mnoho životních zkušeností a také tak potřebný nadhled. Jsou otevřeni novým nápadům a modernímu životu. Obdivuji je za jejich přístup, neodrazuje je ani strach z covidu nebo fyzický handicap a tím určitě inspirují ostatní,“ říká lektor Milan Lukáš Šnajdr.

Pásmo Divadla RoSa obohatí dětské taneční studio Tanec v pohybu pod vedením Radky Brožíkové. Opět se tak potvrzuje myšlenka RoSy – propojovat generace. „Za celý náš herecký spolek si troufám říct, že děti ze studia pod vedením lektorky Radky určitě zpestří a rozjasní naše vystoupení. Budeme v duchu myslet na naše vnoučata a pravnoučata a bude se nám určitě hrát mnohem volněji,“ říká Karel Majer, obyvatel Rezidence RoSa a amatérský herec.

V rámci festivalu vystoupí i divadelní soubor Tisícihran se svými dvěma retrospektivními inscenacemi, chybět nebude ani poslední vlastenecký divadelně-ochotnický soubor seniorů HAFstudio. Vystoupí také divadélko Verva, ve kterém hrají společně zdraví i handicapovaní lidé nejrůznějších profesí a věku.

Divadelní lázně bude moderovat herečka Eva Horká. Vstup je volný, podmínkou je dodržení hygienických nařízení vlády.

Autor: TZ, red

Strom splněných přání v Praze 11

24. listopadu 2021 v 09:20

Jihoměstská sociální připravila i v letošním roce předvánoční charitativní akci Strom splněných přání. Od pondělí 22. listopadu do 16. prosince můžete splnit vánoční přání klientům jihoměstské pečovatelské služby a obyvatelům Domova pro seniory...

Praha 6 očkovala třetí dávkou, vakcínu dostali senioři a dlouhodobě nemocní

23. listopadu 2021 v 17:26

V centrech sociální péče Prahy 6 se očkovalo třetí dávkou vakcíny proti nemoci covid-19. Očkování se dnes dobrovolně zúčastnilo 55 seniorů z městské části. Přeočkovat se v předešlých dnech nechali rovněž obyvatelé domů s pečovatelskou službou, pacienti v léčebně dlouhodobě nemocných a také...

Praha 1: Seniorské Stardance

17. listopadu 2021 v 10:40

V neděli 21. listopadu od 14 hodin se v paláci Žofín uskuteční velkolepé finále Seniorského Stardance s hvězdnou porotou.

Dvojka pro seniory pořádá Cyklus podzimních koncertů

17. listopadu 2021 v 09:19

Koncert mladých talentů pořádá Praha 2 pro seniory ve středu 24. listopadu.

Praha 11: Cyklojízda seniorek a seniorů Od mostu k mostu

12. listopadu 2021 v 10:36

Projížďka kolem Vltavy, při které se dozvíte spousty zajímavostí v pondělí 15. listopadu.

Praha 11: Turistická procházka pro seniory

10. listopadu 2021 v 11:16

Ve čtvrtek 11. listopadu pořádá Jihoměstská sociální turistickou procházku pro seniory: přes Louštín do Krušovic.

Vánoční koncert pro seniory Prahy 1

5. listopadu 2021 v 08:30

Vánoční koncert pro seniory Prahy 1 se uskuteční 12. prosince od 16 hodin v paláci Žofín.

V Praze 15 se slavila stovka

2. listopadu 2021 v 19:58

Paní Marie Dubská, občanka patnácté městské části, oslavila krásné životní jubileum 100 let.

Linka pro seniory Prahy 8 byla posílena o další čísla

2. listopadu 2021 v 16:12

Přes telefonické linky pomáhají pracovnice Odboru zdravotnictví a sociálních služeb Prahy 8 s registrací na třetí posilující dávku očkování, informují o možnosti přepravy imobilních občanů, na vyžádání tisknou certifikát.

Centrum RoSa zve na Divadelní lázně

2. listopadu 2021 v 06:51

Česká poezie a písničky Osvobozeného divadla zazní během třídenního festivalu amatérských seniorských divadel v Centru RoSa v Praze 8. Čtvrtý ročník přehlídky s názvem Divadelní lázně se uskuteční 4. až 6. listopadu. Návštěvníky neotřelé divadelní zábavy čekají pestrá představení s tancem...

Plavenky seniorům Prahy 4 až do konce roku

1. listopadu 2021 v 18:11

Poslední dva měsíce, listopad a prosinec, kdy senioři Prahy 4 mohou využít dotované plavenky z roku 2020, které nebyly vyčerpány z důvodu pandemie.

Vysočanská Véčka budou hostit Marcela Zmožka

25. října 2021 v 07:57

Akce radnice pro seniory z městské části Praha 9. V úterý 30. listopadu a ve středu 1. prosince vždy od 14 hodin vystoupí Marcel Zmožek s pořadem „Už nám Lásko není 20 let“ v Divadle Gong.

Další články
Nahoru