Dnes Středa - skorojasno 25°C
Zítra Čtvrtek - jasno 25°C
Středa 27. 9. 2023
Svátek má Jonáš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Seniorská Praha

Centrum RoSa zve na Divadelní lázně

Česká poezie a písničky Osvobozeného divadla zazní během třídenního festivalu amatérských seniorských divadel v Centru RoSa v Praze 8. Čtvrtý ročník přehlídky s názvem Divadelní lázně se uskuteční 4. až 6. listopadu. Návštěvníky neotřelé divadelní zábavy čekají pestrá představení s tancem i zpěvem, která předvedou dohromady děti i amatérští herci kategorie 60+. Vstup je zdarma.

Festival plný divadelních inscenací, hudby, povídání i setkávání se známými i amatérskými divadelníky začne vždy v 17 hodin. Amatérští herci Divadla RoSa se tentokrát zaměřili na třicetiminutové pásmo sestavené z české poezie a písniček Osvobozeného divadla. Pod názvem hry „To jsme my“ chtějí představením vyjádřit, že jsou i ve vyšším věku součástí společnosti.

„Konkrétní básně a písně si vybrali sami herci, obyvatelé Rezidence RoSa. Všichni totiž mají mnoho životních zkušeností a také tak potřebný nadhled. Jsou otevřeni novým nápadům a modernímu životu. Obdivuji je za jejich přístup, neodrazuje je ani strach z covidu nebo fyzický handicap a tím určitě inspirují ostatní,“ říká lektor Milan Lukáš Šnajdr.

Pásmo Divadla RoSa obohatí dětské taneční studio Tanec v pohybu pod vedením Radky Brožíkové. Opět se tak potvrzuje myšlenka RoSy – propojovat generace. „Za celý náš herecký spolek si troufám říct, že děti ze studia pod vedením lektorky Radky určitě zpestří a rozjasní naše vystoupení. Budeme v duchu myslet na naše vnoučata a pravnoučata a bude se nám určitě hrát mnohem volněji,“ říká Karel Majer, obyvatel Rezidence RoSa a amatérský herec.

V rámci festivalu vystoupí i divadelní soubor Tisícihran se svými dvěma retrospektivními inscenacemi, chybět nebude ani poslední vlastenecký divadelně-ochotnický soubor seniorů HAFstudio. Vystoupí také divadélko Verva, ve kterém hrají společně zdraví i handicapovaní lidé nejrůznějších profesí a věku.

Divadelní lázně bude moderovat herečka Eva Horká. Vstup je volný, podmínkou je dodržení hygienických nařízení vlády.

Autor: TZ, red

Mölkky pro seniory Prahy 4 v parku Na Pankráci

Dnes v 07:24

Ve čtvrtek 5. října se od 14 hodiny uskuteční v parku Na Pankráci turnaj Mölkky pro seniory Prahy 4. Tímto turnajem vyvrcholí letošní hraní venkovní hry mölkky. Turnaj je určen ženám i mužům v seniorském věku, zdatným hráčům, ale i začátečníkům. Na turnaj není nutná předchozí...

Praha 1 zve na Svátek seniorů, jeho konání schválilo vedení městské části

Včera v 17:36

Radní Prahy 1 na svém aktuálním jednání schválili konání Svátku seniorů ve čtvrtek 5. října. Akce se uskuteční na ostrově Kampa od 10 do 17 hodin.

Netopýři a přednáška o nich v Praze 4

25. září 2023 v 09:17

Ústav sociálních služeb Praha 4 připravil pro seniory v nově zrekonstruovaném Centru aktivního stáří přednášku s názvem Tajemní netopýři. Koná se ve středu 27. září od 10 hodin v nově zrekonstruovaném Centru aktivního stáří ve Svatoslavově ulici 227/27...

Senioři Prahy 1 oslaví svátek

20. září 2023 v 08:03

V parku Kampa oslaví senioři svůj svátek ve čtvrtek 5. října.

Senior akademie Prahy 1

19. září 2023 v 07:11

Naučit seniory a osoby se zdravotním postižením chování v krizových situacích, předcházení trestné činnosti či způsobům přivolání pomoci – to jsou cíle Senior akademie Prahy 1, série interaktivních bezpečnostních přednášek, které začnou 9. října ve 14 hodin v klubu Tomášská 6 a budou se skládat...

Praha 15: Den pro seniory

14. září 2023 v 15:15

Odpoledne pro seniory připravila radnice v rámci Dnů Prahy 15. Akce se koná v úterý 19. září od 15 hodin.

Praha 6 pro seniory: Sportujeme v každém věku

12. září 2023 v 09:48

Praha 6 a FTSV UK zvou aktivní seniory na 11. ročník sportovně soutěžního odpoledne Sportujeme v každém věku. Aktivity jsou určeny seniorům nad 60 let.

Fresh Senior Festival nabídne bohatý multikulturní program i tipy pro aktivní stáří

4. září 2023 v 15:39

Poznávat a objevovat můžeme v každém věku. Letošní 11. ročník Fresh Senior Festivalu nese podtitul Svět je barevný kaleidoskop – naši sousedé a zve 11. září do Písecké brány na Hradčanech všechny dříve narozené k cestě za poznáním kultur národnostní menšin, které žijí již po desetiletí v České...

Praha 9: Babí léto u Fontány Střížkov

2. září 2023 v 10:53

Praha 9 oslaví letošní léto i v září. Zábavné odpoledne, kde nebude chybět hudba, kvíz a vystoupení mažoretek se koná v pátek 8. září u Fontány Střížkov v Parku Přátelství.

Den nejen pro seniory podruhé na Plechárně

27. srpna 2023 v 06:28

Sobota 2. září bude v Praze 14 patřit seniorům, a nejen jim. Od 14 hodin se na Plechárně koná druhý ročník akce Den nejen pro seniory.

Senior akademie Prahy 1 nabídne soubor přednášek o prevenci kriminality

20. srpna 2023 v 06:44

Senior akademie je cyklus vzdělávacích programů prevence kriminality zaměřený na vzdělávání občanů náležejícím zejména k seniorské generaci prostřednictvím přednášek na konkrétní témata vztahující se k ochraně života, zdraví a majetku před kriminalitou a to moderní alternativní metodou na principu...

Další články
Nahoru