dnes
Neděle - zatazeno
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
6°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
10°C
Centrum Prahy zaplaví němečtí a angličtí fanoušci, připravují se policejní manévry
O Superpohár se bude hrát v pátek v Edenu. Ilustrační foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Centrum Prahy zaplaví němečtí a angličtí fanoušci, připravují se policejní manévry

V pátek večer se bude na stadionu v Edenu hrát od 20:45 zápas o Superpohár. Utkání mezi letošními vítězi Ligy mistrů (Bayern Mnichov) a Evropské ligy (Chelsea) začne na stadionu v Edenu ve 20:45. Do Prahy míří na tento fotbalový svátek tisíce německých a anglických fanoušků. Na bezpečnost před, během a po utkání budou dohlížet stovky pražských policistů a strážníků.

Na bezpečnostních opatřeních v souvislosti se sportovní událostí se bude podílet několik stovek policistů z pořádkové, kriminální, dopravní i cizinecké služby, antikonfliktního týmu, Speciální a Krajské pořádkové jednotky a v neposlední řadě i policistů z oddělení služební hipologie a kynologie.

V rámci dohledu nad silničním provozem a veřejným pořádkem bude policistům pomáhat i několik stovek strážníků Městské policie hlavního města Prahy. V případě potřeby bude na situaci dohlížet i policejní vrtulník.

„Policisté budou již v průběhu dne monitorovat pohyb fanoušků obou celků na území metropole. V případě potřeby zajistí policisté doprovod fanoušků ke stadionu a budou dohlížet nejen na ochranu veřejného pořádku, ale zejména na bezpečnost a plynulost silničního provozu,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Stadion bude pro fanoušky otevřený od 18:45 hodin a začátek utkání je ve 20:45 hodin. „V této souvislosti vyzýváme fanoušky, aby v co největší možné míře využili městskou hromadnou dopravu a ke stadionu ve Vršovicích nejezdili motorovými vozidly z důvodu omezené kapacity parkovacích míst,“ apeloval Daněk.

Ulice Vladivostocká bude v den fotbalového utkání zcela uzavřena s vyjímkou vjezdu rezidentů.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Brutální napadení, kopy, obušky a pouta na bezohledné párty v bytě

6. listopadu 2017 v 10:49 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Rutinní kontrola rušení nočního klidu v bytě ve Zvánovické ulici se změnila v brutální napadení strážníků. Ti museli ke zklidnění útočníků použít donucovací prostředky a pouta. Případ dále šetří policisté.

Další články
Nahoru