dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - zatazeno
10°C
pozítří
Čtvrtek - oblacno
10°C
Pražský život

Centrum oživlých mrtvol: historickou Prahou projdou zombíci při Zombie Walk

Centrem Prahy dnes odpoledne projde pochod oživlých mrtvol, takzvaných zombie. Recesistický průvod Zombie Walk bude opět po roce plný plahočivých postav omotaných obvazy a s krvavými šrámy. Organizátoři také chystají oběti, které se nechají účastníky pochodu symbolicky „sežrat".

Akce se v minulých letech účastnily stovky lidí. Průvod nemrtvých, Zombie Walk, odstartuje v 17:00 na náměstí Republiky, přes ulici Na Příkopě projde přes Václavské náměstí na Národní, kde bude akce pokračovat koncerty v klubu Rock Café, pouštěním hororových filmů nebo soutěžemi.

Účastníky organizátoři vyzývají, aby se po celou dobu pochodu nesmáli a netelefonovali. Místo mluvení mají pouze „chrčet, bručet a sípat“. Na akci se neobjeví pouze lidé převlečení za oživlé mrtvoly, ale také „volavky" v běžných šatech.

Průvodu půjdou vstříc, a když se potkají, zombie na ně zaútočí, potrhají jim oblečení, pomalují obličej zeleným make-upem a postříkají je umělou krví. „Čerstvá zombie se pak připojí k davu a pokračuje spolu s ostatními hledat další oběti," dodali organizátoři.


Další články
Nahoru