Dnes Pátek - prehanky-dest 24°C
Zítra Sobota - bourky 24°C
Pátek 9. 6. 2023
Svátek má Stanislava
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Advent v PrazeDětská Praha

Centrum Černý Most se promění v ladovskou pohádku

Zasněžené kopce, vesničky a děti v beranicích. To jsou ladovské Vánoce, které bude letos možné prožít v Centru Černý Most. Už v půlce listopadu bude totiž zahaleno do půvabných motivů Josefa Lady, které neodmyslitelně patří k adventu i české historii. Nebude chybět ani instalace Ladovské vesničky s interaktivními prvky a tvořivou dílnou pro děti.

Vánoční zážitek doplní také vánoční trhy nebo živý betlém. Sezónu zahájí 19. listopadu Lední show, které se účastní přední čeští bruslaři a oblíbená herečka Dana Morávková. Už 12. listopadu se také otevře veřejnosti oblíbené kluziště včetně bezplatných lekcí bruslení pro děti.

Pravé kouzlo Vánoc s Josefem Ladou
Výzdoba V Centru Černý Most se letos ponese v duchu tradičních českých Vánoc a motivů Josefa Lady, který letos v prosinci slaví 135 let od narození. 19. listopadu se Centrum promění v ladovskou pohádku otevřením Ladovské vesničky na Centrálním náměstí. Ve vesničce budou na příchozí čekat originální kostýmy z pohádek i rodný domek Josefa Lady v Hrusicích. Nejmenší si mohou vyzkoušet uplést vánočku, vyfotit se s postavami z pohádek nebo se jako jedna z nich obléknout. Nebude chybět ani čertovské doupě nebo scény z pohádky o Mikešovi.

Od 19. listopadu až do 18. prosince ve vesničce proběhnou každou sobotu i neděli, vždy od 10 do 17 hodin, workshopy pro rodiče s dětmi. Z každého workshopu si děti odnesou vlastní výrobek, ať už to bude betlém, maska nebo další drobné dárky.

Ladovskou vánoční atmosféru také během třetího a čtvrtého adventního víkendu doplní od 11 do 17 hodin živý betlém před západním vstupem. Letošní novinkou jsou také vánoční trhy rovněž před západním vstupem, které spustí prodej už v půlce listopadu a zákazníci zde pořídí vánoční sortiment jako třeba kapra nebo stromeček.

Lední show
Adventní čas tradičně zahájí Lední show v podání předních českých krasobruslařů a účastníků světových krasobruslařských soutěží a ledních revue 19. listopadu od 17 hodin na ledové ploše před Centrem. Tématem je Vánoční mše v betlémě a veškeré kostýmy i rekvizity vycházejí právě z umělecké tvorby Josefa Lady. Výkony na ledě hudebně doprovodí klavírista Petr Malásek, filharmonický sbor pod vedením dirigentky Lenky Navrátilové a sólisté opery Národního divadla Alžběta Poláčková, Ester Pavlů, Martin Šrejma a Vratislav Kříž.

Hudební doprovod bude tvořen z klasických českých koled a Vánoční mše Jana Jakuba Ryby. Večer na ledě navíc zahájí v roli Marie herečka Dana Morávková, která se divákům předvede v netradiční roli krasobruslařky. Celá show vyvrcholí společným průvodem ladovských postav z ledové plochy spolu s diváky do food courtu. Cestou pohádkový průvod slavnostně rozsvítí vánoční strom. Součástí programu budou také vystoupení závěsné akrobacie a speciální efekty.

Mikuláš s čertem
5. prosince se mohou všechny hodné i zlobivé děti přijít podívat za Mikulášem a čertem, kteří budou od 15 do 18 hodin přímo v Centru a od 18:30 do 19:30 pak na venkovním kluzišti před západním vstupem. Během celého dne budou mít navíc děti, které dorazí v masce, vstup na kluziště zdarma.


Autor: Hla

V nákupním centru Westfield Chodov vyrostla Galaxie barev

7. června 2023 v 08:59

V pražském obchodním centru Westfield Chodov vznikla nová zábavní zóna pro celou rodinu s názvem Galaxie barev, která svým vzhledem připomíná nekonečný vesmír plný hypnotizujících barev a zářivých světelných efektů. Na ploše 1 225 metrů čtverečních návštěvníci naleznou nejen největší robotickou...

Praha 6 zná svého Úspěšného žáka

7. června 2023 v 07:59

Školy zřizované Prahou 6 mohou navrhovat až tři žáky na ocenění Úspěšný žák za reprezentaci školy, městské části a Prahy v různých soutěžích, olympiádách a projektech, ale i za pomoc spolužákům, přípravu školních akcí a aktivit školních parlamentů. Ocenění úspěšných žáků uděluje radnice již od...

Dětský den na Pražském hradě: Pomůžeš kočce Micce objevovat okolí Hradu?

5. června 2023 ve 14:54

V sobotu 10. června se v 10 hodin koná pod záštitou manželky prezidenta Evy Pavlové na Pražském hradě Dětský den. V Královské zahradě na děti budou čekat zábavné i poučné aktivity, které připravily dětské spolky a neziskové organizace. S Mickou můžete objevovat nejen méně známá místa v okolí...

Barvám neutečeš v Centrálním parku Prahy 13

4. června 2023 ve 14:38

Barvám neutečeš, běžecký závod, kterého se účastní nejen dospělí běžci, ale i děti, senioři nebo celé rodiny, kdy nejde o čas, ale především o zábavu se koná v sobotu 10. června od 9 do 16 hodin.

Praha 13: Den dětí s hasiči ve Stodůlkách

2. června 2023 ve 22:01

V neděli 4. června mohou děti oslavit Den dětí s SDH Stodůlky. Začíná se ve 14 hodin.

Děti oslaví svátek v indiánské osadě

1. června 2023 v 07:07

V sobotu 3. června se zahrada H55 se promění v indiánskou osadu a děti se zábavnou formou dozví něco o životě indiánů. Odpoledne plné zábavy a poznání začne ve 13 hodin.

Praha 15 pro děti: Šlapanda před Švehlovou sokolovnou

31. května 2023 v 16:42

Dětský den se v Praze 15 koná 1. června. Závodit budou děti na odstrkovadlech, koloběžkách, tříkolkách a kolech se koná od 17 hodin.

Den dětí v parku Kampa

30. května 2023 ve 22:40

Ve čtvrtek 1. června budou od 9 hodin připraveny hry pro děti, výtvarné dílny, sumo ring, skákací hrad, skákání přes gumu a spousta další zábavy.

Praha 2: Pohádkový les v altánu na Folimance

30. května 2023 v 18:08

Od 15 do 18 hodin připravila radnice Prahy 2 pro nejmenší děti a jejich rodiče akci s názvem Pohádkový les. Určena je nejen pro členy klubu Dvojka pro děti a rodiče, ale i pro všechny děti, které láká setkání s pohádkovými bytostmi.

V Praze 9 se slaví Den dětí dvakrát

30. května 2023 v 16:18

Den dětí s IZS přilákal v sobotu 27. května do Parku Přátelství stovky malých i velkých návštěvníků. Nenechaly si ujít ukázky práce jednotlivých složek záchranného systému. Hasiči předvedli, jak rychle a v dokonalé souhře dokážou vyprostit z havarovaného auta zaklíněného řidiče. Policisté...

Sobota: Pražský dopravní den dětí

30. května 2023 v 16:03

České dráhy ve spolupráci s Pražskou integrovanou dopravou a Dopravním podnikem hl. m. Prahy, připravily na sobotu 3. června Pražský dopravní den dětí. Centrem dění bude od 9 do 17 hodin nádraží Praha-Braník a jeho okolí. Návštěvníci se mohou těšit na jízdy zvláštních historických vlaků a také na...

Den dětí Prahy 2 na Jammertalu

30. května 2023 ve 13:01

Od 15 do 18 hodin je pro příznivce skejtu i pohybu vůbec připraveno Skejtové odpoledne, program plný aktivit, soutěží a ukázek. Přijít mohou i úplní začátečníci, kteří se pod vedením profesionálů naučí základy jízdy na „prkně“ a osvojí jednoduché triky.

Den dětí náplavce Rašínova nábřeží

29. května 2023 ve 12:49

Od 10 do 18 hodin bude 1. června pro děti připraven bohatý doprovodný program na náplavce obou břehů Vltavy tedy jak Prahy 2, tak Prahy 5. Po celou dobu trvání akce bude pro návštěvníky k dispozici přívoz zdarma. Děti si budou moci užít program na obou náplavkách. 

Praha 2 pro děti: A přece se točí

29. května 2023 ve 12:36

Praha 2 připravila dětem k jejich svátku několik akcí s bohatým doprovodným programem plným her a soutěží. Chybět nebudou ani výtvarné dílny, workshopy nebo divadelní a hudební představení. Na své si přijdou děti nejen z Vinohrad, ale i z Nového Města, Podskalí...

Den dětí se strážníky v ZOO

29. května 2023 v 11:59

Pražská městská policie bude i letos na Den dětí v zoologické zahradě a opět si pro děti připravila bohatý program. Malí návštěvníci se mohou těšit na malování na obličej, skákací hrad, fotokoutek nebo na klauny na chůdách.

Další články
Nahoru