Dnes Úterý - oblacno 0°C
Zítra Středa - obcasny-dest 4°C
Úterý 23. 4. 2024
Svátek má Vojtěch
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Advent v PrazeDětská Praha

Centrum Černý Most se promění v ladovskou pohádku

Zasněžené kopce, vesničky a děti v beranicích. To jsou ladovské Vánoce, které bude letos možné prožít v Centru Černý Most. Už v půlce listopadu bude totiž zahaleno do půvabných motivů Josefa Lady, které neodmyslitelně patří k adventu i české historii. Nebude chybět ani instalace Ladovské vesničky s interaktivními prvky a tvořivou dílnou pro děti.

Vánoční zážitek doplní také vánoční trhy nebo živý betlém. Sezónu zahájí 19. listopadu Lední show, které se účastní přední čeští bruslaři a oblíbená herečka Dana Morávková. Už 12. listopadu se také otevře veřejnosti oblíbené kluziště včetně bezplatných lekcí bruslení pro děti.

Pravé kouzlo Vánoc s Josefem Ladou
Výzdoba V Centru Černý Most se letos ponese v duchu tradičních českých Vánoc a motivů Josefa Lady, který letos v prosinci slaví 135 let od narození. 19. listopadu se Centrum promění v ladovskou pohádku otevřením Ladovské vesničky na Centrálním náměstí. Ve vesničce budou na příchozí čekat originální kostýmy z pohádek i rodný domek Josefa Lady v Hrusicích. Nejmenší si mohou vyzkoušet uplést vánočku, vyfotit se s postavami z pohádek nebo se jako jedna z nich obléknout. Nebude chybět ani čertovské doupě nebo scény z pohádky o Mikešovi.

Od 19. listopadu až do 18. prosince ve vesničce proběhnou každou sobotu i neděli, vždy od 10 do 17 hodin, workshopy pro rodiče s dětmi. Z každého workshopu si děti odnesou vlastní výrobek, ať už to bude betlém, maska nebo další drobné dárky.

Ladovskou vánoční atmosféru také během třetího a čtvrtého adventního víkendu doplní od 11 do 17 hodin živý betlém před západním vstupem. Letošní novinkou jsou také vánoční trhy rovněž před západním vstupem, které spustí prodej už v půlce listopadu a zákazníci zde pořídí vánoční sortiment jako třeba kapra nebo stromeček.

Lední show
Adventní čas tradičně zahájí Lední show v podání předních českých krasobruslařů a účastníků světových krasobruslařských soutěží a ledních revue 19. listopadu od 17 hodin na ledové ploše před Centrem. Tématem je Vánoční mše v betlémě a veškeré kostýmy i rekvizity vycházejí právě z umělecké tvorby Josefa Lady. Výkony na ledě hudebně doprovodí klavírista Petr Malásek, filharmonický sbor pod vedením dirigentky Lenky Navrátilové a sólisté opery Národního divadla Alžběta Poláčková, Ester Pavlů, Martin Šrejma a Vratislav Kříž.

Hudební doprovod bude tvořen z klasických českých koled a Vánoční mše Jana Jakuba Ryby. Večer na ledě navíc zahájí v roli Marie herečka Dana Morávková, která se divákům předvede v netradiční roli krasobruslařky. Celá show vyvrcholí společným průvodem ladovských postav z ledové plochy spolu s diváky do food courtu. Cestou pohádkový průvod slavnostně rozsvítí vánoční strom. Součástí programu budou také vystoupení závěsné akrobacie a speciální efekty.

Mikuláš s čertem
5. prosince se mohou všechny hodné i zlobivé děti přijít podívat za Mikulášem a čertem, kteří budou od 15 do 18 hodin přímo v Centru a od 18:30 do 19:30 pak na venkovním kluzišti před západním vstupem. Během celého dne budou mít navíc děti, které dorazí v masce, vstup na kluziště zdarma.


Autor: Hla

Dětský den na Patnáctce na hřišti v Chudenické

Dnes v 08:52

Praha 15 zve na Dětský den na Patnáctce ve čtvrtek 30. května od 16 hodin.

Čarodějnice na Ladronce 2024

19. dubna 2024 v 15:55

Čarodějnice na Ladronce v úterý 30. dubna. Soutěže, workshopy, špekáčky, čarodějná stezka nebo sportovní aktivity. Začíná se ve 13 hodin a vstup je zdarma.

Butky Park: Den, kdy vám narostou křídla

19. dubna 2024 v 09:12

V sobotu 20. dubna zahajuje sezónu multifunkční Butky Park a na své si přijdou děti i jejich rodiče. Bohatý program provoní street festival s jídlem, inspiraci nabídnou taneční i parkour workshopy a tělo roztančí koncert kapely Eddie Stoilow. Vstup je zdarma

Víkend plný pohybu a hokejové zábavy s Patem a Matem

19. dubna 2024 v 08:11

Během víkendu 20. – 21. dubna se střecha obchodního centra Galerie Harfa stane sportovním areálem, kde rodiny s dětmi prožijí nezapomenutelný čas plný pohybu a zábavy. V rámci víkendové akce si děti na Terasách Harfa vyzkouší v Česku populární hokej pod dozorem profesionálů, zatímco roztomilí...

Průzkum: Klesá počet dětí v organizovaném sportu

18. dubna 2024 v 07:40

Pokles sportujících dětí v České republice se nedaří zastavit. Naopak se stále prohlubuje. Zatímco v roce 2022 chodilo pravidelně do sportovních klubů 51 % dětí, v letošním průzkumu od agentury SANEP počet klesl na 46 %. Rovněž u mládeže strmě upadá zájem o pohybové aktivity během dne, a naopak...

Den Země v Centrálním parku

16. dubna 2024 v 19:16

Na tradiční oslavu Dne Země v Centrálním parku, která bude zahájena společnou výsadbou dubu na loučce poblíž hřiště Sova, zve v úterý 23. dubna radnice Prahy 13.

Praha 9: Čarodějnice na Kolčavce

16. dubna 2024 v 09:27

Praha 9 zve na Čarodějnice v úterý 30. dubna od 15 do 20 hodin na louku před pivovarem Nad Kolčavkou v Libni.

Praha 1: Duševní zdraví dětí - deprese, úzkost, sebepoškozování

15. dubna 2024 v 07:20

Webinář se koná ve čtvrtek 25. dubna od 16 hodin.

V Praze 4 otevřeli Doupě, klub bude pomáhat dětem a mladistvým

14. dubna 2024 v 08:46

Praha 4 má nízkoprahové zařízení pro děti a mládež, klub Doupě. Klub s nízkým prahem znamená, že je otevřen dětem a mládeži bez nutnosti udávat jméno, věk, adresu či jiné osobní údaje. Pomáhat bude hlavně dětem a mladistvým, kteří se nacházejí v nepříznivé životní situaci nebo jsou takovou situací...

Divadelní festival pro děti

14. dubna 2024 v 01:44

Praha 6 zve 19. – 20. dubna všechny děti se zájmem o divadlo na již 8. ročník divadelního festivalu ŠESTKAfest. Festival přináší možnost seznámit se s tvorbou dětských a studentských souborů ze Stanice techniků, ale i dalších přizvaných hostů.

Kašpárek v pekle

12. dubna 2024 ve 12:30

V sobotu 13. dubna se to bude v Městské knihovně na Mariánském náměstí  hemžit čerty.

Pohádka pro děti na Smíchově

11. dubna 2024 v 10:19

V sobotu 13. dubna v Kobce 17 na nábřeží na Smíchově uvidí děti pohádku. Od 14 hodin se promítá film Doručovací služba čarodějky Kiki z produkce Ghibli.

Vítání občánků Prahy 15

10. dubna 2024 ve 12:44

Letošní první termín Vítání občánků se uskutečnilo v březnu v obřadní síni radnice Prahy 15, kde byla slavnostně přivítána děťátka starostou Michalem Fischerem.

Jarní dětská olympiáda v Jeremi

8. dubna 2024 v 10:10

Sportovní centrum Jeremi pořádá v neděli 21. dubna již třetí ročník Jarní dětské olympiády pro děti všech věkových kategorií.

Další články
Nahoru