Dnes Pátek - zatazeno 1°C
Zítra Sobota - zatazeno 1°C
Pátek 9. 12. 2022
Svátek má Vratislav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Advent v PrazeDětská Praha

Centrum Černý Most se promění v ladovskou pohádku

Zasněžené kopce, vesničky a děti v beranicích. To jsou ladovské Vánoce, které bude letos možné prožít v Centru Černý Most. Už v půlce listopadu bude totiž zahaleno do půvabných motivů Josefa Lady, které neodmyslitelně patří k adventu i české historii. Nebude chybět ani instalace Ladovské vesničky s interaktivními prvky a tvořivou dílnou pro děti.

Vánoční zážitek doplní také vánoční trhy nebo živý betlém. Sezónu zahájí 19. listopadu Lední show, které se účastní přední čeští bruslaři a oblíbená herečka Dana Morávková. Už 12. listopadu se také otevře veřejnosti oblíbené kluziště včetně bezplatných lekcí bruslení pro děti.

Pravé kouzlo Vánoc s Josefem Ladou
Výzdoba V Centru Černý Most se letos ponese v duchu tradičních českých Vánoc a motivů Josefa Lady, který letos v prosinci slaví 135 let od narození. 19. listopadu se Centrum promění v ladovskou pohádku otevřením Ladovské vesničky na Centrálním náměstí. Ve vesničce budou na příchozí čekat originální kostýmy z pohádek i rodný domek Josefa Lady v Hrusicích. Nejmenší si mohou vyzkoušet uplést vánočku, vyfotit se s postavami z pohádek nebo se jako jedna z nich obléknout. Nebude chybět ani čertovské doupě nebo scény z pohádky o Mikešovi.

Od 19. listopadu až do 18. prosince ve vesničce proběhnou každou sobotu i neděli, vždy od 10 do 17 hodin, workshopy pro rodiče s dětmi. Z každého workshopu si děti odnesou vlastní výrobek, ať už to bude betlém, maska nebo další drobné dárky.

Ladovskou vánoční atmosféru také během třetího a čtvrtého adventního víkendu doplní od 11 do 17 hodin živý betlém před západním vstupem. Letošní novinkou jsou také vánoční trhy rovněž před západním vstupem, které spustí prodej už v půlce listopadu a zákazníci zde pořídí vánoční sortiment jako třeba kapra nebo stromeček.

Lední show
Adventní čas tradičně zahájí Lední show v podání předních českých krasobruslařů a účastníků světových krasobruslařských soutěží a ledních revue 19. listopadu od 17 hodin na ledové ploše před Centrem. Tématem je Vánoční mše v betlémě a veškeré kostýmy i rekvizity vycházejí právě z umělecké tvorby Josefa Lady. Výkony na ledě hudebně doprovodí klavírista Petr Malásek, filharmonický sbor pod vedením dirigentky Lenky Navrátilové a sólisté opery Národního divadla Alžběta Poláčková, Ester Pavlů, Martin Šrejma a Vratislav Kříž.

Hudební doprovod bude tvořen z klasických českých koled a Vánoční mše Jana Jakuba Ryby. Večer na ledě navíc zahájí v roli Marie herečka Dana Morávková, která se divákům předvede v netradiční roli krasobruslařky. Celá show vyvrcholí společným průvodem ladovských postav z ledové plochy spolu s diváky do food courtu. Cestou pohádkový průvod slavnostně rozsvítí vánoční strom. Součástí programu budou také vystoupení závěsné akrobacie a speciální efekty.

Mikuláš s čertem
5. prosince se mohou všechny hodné i zlobivé děti přijít podívat za Mikulášem a čertem, kteří budou od 15 do 18 hodin přímo v Centru a od 18:30 do 19:30 pak na venkovním kluzišti před západním vstupem. Během celého dne budou mít navíc děti, které dorazí v masce, vstup na kluziště zdarma.


Autor: Hla

Praha 13: Vánoční výstava v Mohylce

Včera ve 12:33

Tradiční Vánoční výstavu v ZŠ Mohylová můžete vidět od úterý 13. do pátku 16. prosince. Těšit se můžete na vánoční koncert, chvilku poezie, prohlédnete si výrobky dětí, posedíte u dobrot ve vánoční kavárně, nakoupíte dárky.

Vánoce na Chodovské tvrzi

Včera v 08:27

V Praze 11 se od 16. do 18. prosince konají Vánoce na Chodovské tvrzi.

Adventní koncert Viléma Veverky

Včera v 08:24

V pátek 9. prosince uslyšíte adventní koncert Viléma Veverky. Začíná ve 20 hodin v kostele Nejsvětějšího srdce páně v Praze 3.

Adventní koncert Tichého světa

7. prosince 2022 v 10:48

Adventní koncert Tichého světa se koná 13. prosince od 18 hodin v Bazilice svatého Petra a Pavla na Vyšehradě.

Adventní koncert a zdobení stromečku

7. prosince 2022 v 10:01

Adventní koncert u příležitosti narozenin Spolku přátel Petrské čtvrti se uskuteční v sobotu 10. prosince od 18:30 hodin v kostele sv. Petra Na Poříčí.

Vánoční jarmark v RoSe

7. prosince 2022 v 09:02

Senioři z pražské RoSy zvou na předvánoční sobotní jarmark. Zájemci, kteří mají chuť koupit drobné vánoční dárky a tím pomoci potřebným mohou přijít v sobotu 10. prosince od 14 hodin do velkého sálu Rezidence Rosa v Kobylisích. Čeká je sváteční atmosféra, dárkové předměty od drobných prodejců a...

Praha 11: Kluziště Chodov na ledě

7. prosince 2022 v 07:21

Kluziště Chodov na ledě je v provozu do 31. ledna 2023 a nabízí více než 600 m2 ledového světa.

Vtípečky se zelím se vrátí do Pracovny

6. prosince 2022 v 08:54

Skupina stand up komiků Vtípečky se zelím si připravila speciální vánoční show. V sobotu 17. prosince se vrátí do žižkovského podniku Pracovna. Pětice mladých komiků Pavel Hrdlička, Ondřej Cabal, Julie Fric, Lukáš Tomčal a Zdeněk Hruška rozesmějí publikum nejen svátečními vtipy, ale i takovými,...

Výstava: Andělíčci, Andělé …a Andělky

6. prosince 2022 v 08:08

Až do Nového roku najdete v Praze 3, ve vinotéce a galerii U Posledního soudu výstavu obrazů, kreseb, šperků, keramiky a skla.

Varhan Orchestrovič Bauer v kostele sv. Mikuláše

6. prosince 2022 v 06:05

Třicátý ročník tradičního vánočního koncertu českého skladatele a dirigenta Varhana Orchestroviče Bauera a jeho Okamžitého Filmového Orchestru se uskuteční 21. prosince od 20:21 hodin v kostele sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí. Během koncertu vystoupí řada významných...

Mikulášský večer pro děti zasažené ekonomickou krizí

5. prosince 2022 ve 13:05

Skupina studentů Univerzity Karlovy, která se v rámci předmětu Živá laboratoř spolupráce (ŽLS)  probíhajícím pod Centrem pro přenos poznatků a technologií věnuje organizaci společensky prospěšných eventů, pořádá dnes odpoledne charitativní Mikulášský večírek.

Do Retrokavárny za psy

5. prosince 2022 ve 12:09

V Retrokavárně se v úterý 6. prosince se svými canisterapeutickými psy představí Laurencie Kühpastová. Senioři se tak mohou s tímto typem terapie seznámit nejen teoreticky, ale také prakticky.

Další články
Nahoru