Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 12°C
Zítra Pátek - zatazeno 16°C
Čtvrtek 13. 5. 2021
Svátek má Servác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zpravodajství

Centrem Prahy prošel pochod na podporu vězněného Navalného

Historickým centrem Prahy dnes prošel protestní pochod nazvaný Společně proti diktaturám.

Organizoval ho spolek Kulturus, který chtěl akcí upozornit na kritickou situaci vězněného předáka ruské opozice Alexeje Navalného. Na jeho podporu se dnes konalo ve světě několik desítek obdobných akcí.

Pražského pochodu se zúčastnilo zhruba tisíc lidí. Ti se kromě podpory Navalnému vyhranili proti prezidentovi Česka Zemanovi a Ruska Putinovi. Vyrazili z Malostranského náměstí přes Karlův most k Rudolfinu. Tam je projevem podpořil primátor Zdeněk Hřib (Piráti).


Praha 4 zná výsledky ankety k možnostem revitalizace Tyršova vrchu a Bohdalce

Včera v 16:55

Anketa, které se zúčastnilo 344 respondentů ukázala, že oba vrchy slouží především jako místo procházek, venčení psů a kondičního běhu obyvatel okolí. Většina respondentů žije v blízkém okolí, žádný respondent nebydlí mimo Prahu 4 nebo Prahu 10.

S online mítinky počítá radnice Prahy 5 i do budoucna

Včera ve 12:33

Během březnového lockdownu uspořádala radnice Prahy 5 hned čtyři distanční setkání s občany. Překvapila nejen účast, ale také věcnost a celková úroveň jednání.

Praha 5 se podílí na konferenci u příležitosti oslav Dne Evropy

9. května 2021 v 07:36

On-line konference Myšlenka Evropy a země české při příležitosti oslav Dne Evropy – Schumanova dne se koná ve středu 12. května od 17 hodin.

Další články
Nahoru