dnes
Sobota - polojasno
3°C
zítra
Neděle - zatazeno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Centrem Prahy běželo šest stovek goril
Běh pro gorily zaznamenal rekordní účast i výtěžek. Foto: Tomáš Adamec / Zoo Praha

Centrem Prahy běželo šest stovek goril

Historicky největší počet běžců se v sobotu odpoledne vydal z Hradčanského na Václavské náměstí, aby účastí v Běhu pro gorily podpořil ochranářské aktivity Zoo Praha ve střední Africe. Na provoz Toulavého autobusu putuje díky běžcům tři sta třicet devět tisíc korun.

Běhu pro gorily se letos zúčastnil největší počet běžců v historii. 612 lidí v maskách i bez nich vyběhlo či vyšlo ve 14 hodin z Hradčanského náměstí směrem na náměstí Václavské.

Účastníci Běhu pro gorily přispěli rekordní částkou 339 000 korun na ochranu středoafrické přírody a provoz Toulavého autobusu, který napomáhá chránit gorily a další zvířata v Africe.

Trasu absolvoval i jeden ze strážců pralesa biosférické rezervace Dja, Stéphane Marel Madjaye. „Pražská zoo pomáhá strážcům pralesa již od roku 2010. Právě i díky vám se nyní do lesa mohu já i další strážci vydávat v botách, k dispozici máme díky vaší pomoci také vysílačky a další vybavení. Boj s pytláky je díky takové pomoci mnohem snazší,“ řekl.

Součástí slavnosti v cíli Běhu pro gorily bylo také vyhlášení vítězů hned v několika kategoriích. Trasu nejrychleji, za 14 minut a 28 sekund, absolvoval běžec s číslem 240, nejkrásnější maskou se pak stal kompletní kostým gorily běžce 570.


Autor: Lukáš Plecháček
Další články
Nahoru