dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - prehanky-snih
3°C
Víkendové tipy

Centrem metropole projde alegorický průvod po vzoru majálesů z šedesátých let

V rámci Studentského Majálesu projde v neděli 1. května centrem Prahy alegorický průvod po vzoru majálesů z 50. a 60. let. Majálesový průvod vyjde v 10 hodin z Kampy na druhý břeh řeky směrem k Ovocnému trhu a Karolinu, hlavním dějištím Studentského Majálesu. Cestou čekají účastníky tři zastavení s programem.

Na piazettě Národního divadla se představí kandidáti a kandidátky na krále či královnu Majálesu se svými družinami, poté se průvod vydá na Karlovo náměstí, kde historik Jan Royt kritičtěji nahlédne osobu Karla IV. u příležitosti 700. výročí jeho narození.

Poslední zastávka na Staroměstském náměstí se bude věnovat ještě čerstvým událostem, a to útokům na Hate Free zóny. Po celou dobu bude k tanci a do kroku hrát cimbálovka Muzička a další hudebníci.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru