Dnes Úterý - zatazeno 14°C
Zítra Středa - obcasny-dest 15°C
Úterý 21. 5. 2024
Svátek má Monika
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Centrální park Lužiny bude opět hostit Psí den s Prahou 13
Na programu tradičně nebudou chybět psí dostihy. Foto: Orca

Centrální park Lužiny bude opět hostit Psí den s Prahou 13

V 18. května ovládnou Centrální park Lužiny čtyřnozí mazlíčci. Bude se konat už tradiční akce pro pejskaře – 8. Psí den s Prahou 13, na kterém nebude chybět potřebná osvěta a soutěže, tradičně dorazí i známé tváře.

Velkou zábavou bude první soutěž dne, a to psí dostihy, kde si majitelé pejsků ověří jejich rychlost a především poslušnost. Každý rok je tento závod plný rozmanitých závodníků. Pejskové poběží na čas vzdálenost 40 metrů. Aby to bylo spravedlivé budou rozděleni na dvě kategorie, a to malí a velcí psi.

Další ze soutěží bude skok do výšky, který se stal doménou pro tento Psí den. Proto se organizátoři z agentury Orca těší opět na hojnou účast a napínavé výkony. Na tuto soutěž nechali organizátoři vyrobit speciální překážku, která je jedinou takovou v České republice.

V minulém roce se do České knihy rekordů na Psím dni zapsala fenka pudla Bonnie, která dorovnala rekord 100 centimetrů z minulých ročníků v kategorii psů do 40 centimetrů. U kategorie velkých psů dojde k pokusu překonat rekord 137 centimetrů. Ten skočil na 6. ročníku dvouletý pes Rocky (kříženec border kolie).

 „Uvidíme, jestli i letos padne nový rekord. Přeci jen překonat takové výšky už nebude lehké, ale šikovných pejsků je stále mnoho a minimálně to bude zajímavá podívaná,“ sdělila své pocity organizátorka události Karolína Hájková. 

Protože ne každý pes je poslušný sportovec hodný dostihu nebo skoku do výšky, připravili organizátoři i soutěže pro všechny ostatní. Čeká je odměna od partnerů za účast nehledě na výkony.

„Další soutěží bude výstava adoptovaných psů, abychom ukázali jak krásné a originální pejsky můžete adoptovat z útulku a na závěr dne se bude konat sraz ras, kde spočítáme, jakých pejsků se na Psím dni sešlo nejvíce,“ uvedla Hájková.

Registrace do soutěží budou probíhat od 1. května a vzhledem k tomu, že je kapacita soutěžících omezena, doporučuje se sledovat web www.psiden.cz. Startovné je díky MČ Praha 13 zdarma. 

Co vás ještě na Psím dni čeká? 

Na místě budou útulky a organizace, kteří budou mít s sebou psy k adopci. Můžete je přímo na místě finančně podpořit nebo přinést potřebné věci na sběrné místo pro útulky. 

Oblíbenou se také stala ukázka Lucky Bull Show v podání Daniela Žďárského, která se pro velký úspěch plánuje i letos.

Velice oblíbený je foto koutek. Letos bude ten nejmodernější v ČR. Každý návštěvník si může odnést fotografii se svým pejskem a také si fotku okamžitě poslat na svou sociální síť.

Kromě stánků s novinkami ze psích potřeb například velice populární psí herna. V zábavném zóně si psi mohou vyzkoušet zvířecí hlavolamy, agility anebo balonkový bazének.

Nebudou chybět ukázky práce celní správy a hasičů.

Na Psí den také tradičně dorazí VIP osobnosti například Václav Kopta, Anička Kadeřávková, Anežka Rusevová nebo TMBK. 

Více informací:

www.psiden.cz

FB událost: (20+) 8. Psí den s Prahou 13 | Facebook


Autor: red

Hanspaulkou za Lídou Baarovou

Dnes ve 14:25

Zájemci o architekturu se sejdou v sobotu 25. května.

Den dětí na Desítce: Workshopy i zmrzka

Dnes v 08:40

Odpoledne pro děti v Praze 10. Tvůrčí dílny, občerstvení, divadlo v Parku Malinová-Chrpová.

Tenisový turnaj o pohár starosty Prahy 14

Dnes v 07:25

Tenisový turnaj ve čtyřhře pro dospělé neregistrované hráče o pohár starosty se uskuteční na tenisových kurtech ZŠ Bří Venclíků na Černém Mostě v sobotu 25. května od 8 hodin.

Staročeský jarmark v Praze 14

Včera ve 20:20

Tradiční staročeský jarmark plný zábavy a překvapení, ukázka historických řemesel a bohatý kulturní program ve farní zahradě v sobotu 25. května. Vstup zdarma.

Reuse neděle se bude konat na Vítězném náměstí

Včera v 08:56

Další REUSE neděle na Praze 6 proběhne 2. června od 11 do 18 hodin na Vítězném náměstí, v místě farmářských trhů. Opět po roce můžete na této venkovní komunitní akci poslat nepotřebné předměty dál, a naopak jiné zdarma odnést domů.

Mikroklima 2024 se bude konat opět v parku Přátelství

Včera v 08:24

I letos oslaví městská část Praha 9 Světový den životního prostředí na tradiční akci Mikroklima. Ta se uskuteční ve čtvrtek 6. června od 9 do 18 hodin v parku Přátelství na Proseku.

Jedu v medu

Včera v 08:00

Akce v muzeu nabídne v sobotu 25. května medem provoněný program. Připravte se na medové dobroty, zajímavosti ze života včel i včelky živé. 

Očkování zvířat osob bez domova

18. května 2024 v 15:07

V areálu noclehárny Michle proběhne 22. května od 9 do 11:30 hodin již tradiční očkování zvířat osob bez domova.

Tip na výlet: Jezero Katlov

18. května 2024 ve 14:36

S dětmi si můžete užít 1. června od 9 do 18 hodin den plný zábavy a dobrodružství u jezera Kaltov. Čeká vás bohatý program v čele s dobrodruhem, rybářem a cestovatelem Jakubem Vágnerem.

V Praze 6 otevře festival Open House patnáct budov

17. května 2024 v 07:35

Desátý ročník festivalu otevřených budov Open House Praha zpřístupní o víkendu 18. a 19. května 115 budov na území hlavního města, z toho 15 v Praze 6. Vstup do budov je zdarma a bez nutnosti předchozí registrace.

Otevírání střech 2024

16. května 2024 v 15:50

Slavnostní jízda vozidel – cabrioletů v sobotu 18. května od 10:00 hodin.

Posezení s architekty: Oživení parku Lotyšská

16. května 2024 ve 14:34

Setkání s architekty a zástupci radnice Prahy 6 k parku Lotyšská se koná v sobotu 18. května.

Klokánek jede na prázdniny v H55

16. května 2024 ve 12:30

V hloubětínském volnočasovém centru H55 se v sobotu 1. června od 14 hodin uskuteční akce Klokánek jede na prázdniny.

Praha 4 zve na knižní malotrh

16. května 2024 v 09:26

Druhý ročník knižního Malotrhu v sobotu 8. června. Setkáte s nejnovějšími knihami, autory a spoustou další zábavy. Den plný knih, hudby a workshopů proběhne od 11 do 19 hodiny na Branické ulici na úrovní jejího křížení s Jiskrovou ulicí.

Dvorkové bleší trhy na Praze 6

16. května 2024 v 09:06

Spolek Živé město pořádá v sobotu 18. května jubilejní 10. ročník Dvorkových bleších trhů spojených s Restaurant Day. Zapojí se do něj více než 15 „dvorků“ – aktivních sousedů a sousedek z Dejvic, Bubenče, Břevnova, Hanspaulky, Liboce, Ořechovky nebo třeba...

Další články
Nahoru