dnes
Pátek - zatazeno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - prehanky-snih
3°C
Cena za svoz komunálního odpadu v Praze zůstane stejná
Ilustrační foto: archiv

Cena za svoz komunálního odpadu v Praze zůstane stejná

Cena za vyvážení popelnic se v Praze měnit nebude. V souvislosti s nedávno zadanou zakázkou na svoz odpadu, za který bude magistrát od srpna ročně platit 1,2 miliardy korun ročně, to dnes řekla radní Jana Plamínková (Trojkoalice/STAN). Pražané za popelnice platí podle objemu a frekvence vyvážení od stovek po tisíce korun.

Desetiletý tendr minulý týden získalo konsorcium Pražské odpady 2016–2025, které tvoří Pražské služby (PSAS) a AVE CZ podnikatele Daniela Křetínského, spolu se subdodavateli AVE.CZ – firmou Komwag a Ipodec. „Pro Pražany se nezmění nic, odvoz odpadu a další nakládání s ním bude na dalších deset let plně zajištěno," uvedla radní.

Svoz odpadu v Praze několik let provází průtahy a nejasnosti. Magistrát v minulosti opakovaně a bez soutěže prodloužil smlouvu s Pražskými službami, které většinově vlastní, a s AVE.CZ. Pražské služby obsluhovaly dvě třetiny města, zbytek AVE.CZ a její subdodavatelé.

Praha několik let usilovala o akvizici PSAS, aby mohla prostřednictvím vlastní společnosti sama svážet odpad. Snahu ale zablokovala AVE.CZ, když koupila menšinový podíl Pražských služeb. Křetínského společnost podle politiků usilovala především o ovládnutí malešické spalovny.

ceny-odvoz-odpadu-nahled

Ráno s těmi, kteří zbavují Pražany jejich odpadků

Tady končí komunální odpad, mění se na energii pro Pražany


Další články
Nahoru