Dnes Sobota - obcasny-dest 16°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 20°C
Sobota 18. 5. 2024
Svátek má Nataša
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Cena ubytování v hotelech před hokejovým mistrovstvím stoupá o 20 až 30 procent
O2 arena bude hostit hokejové mistrovství světa. Foto: archiv

Cena ubytování v hotelech před hokejovým mistrovstvím stoupá o 20 až 30 procent

Cena ubytování v hotelech před hokejovým mistrovstvím světa v ČR je většinou o 20 až 30 procent vyšší než obvykle. ČTK to řekli zástupci oslovených hotelů v Praze. Hokejové mistrovství světa se uskuteční v Praze a v Ostravě od 10. do 26. května. Hotely jsou podle nich měsíc před mistrovstvím obsazeny z 30 až 85 procent, silnější zájem o ubytování očekávají na poslední chvíli v květnu. Největší poptávka po ubytování bude podle zástupců hotelů druhý víkend v květnu, protože se v Praze kromě zahájení mistrovství uskuteční také koncert skupiny Rammstein.

Ceny ubytování nyní podle generálního ředitele hotelu Art Nouveau Palace Martina Koťátka proti běžným květnový dnům stoupají o zhruba 20 až 25 procent, v některých dnech více. „Se zvyšující se cenou klesá poptávka po dražším ubytování a stoupá poptávka po alternativách," řekl. Kapacita hotelu je podle něj zaplněna z 85 procent.

Síť hotelů Czech Inn Hotels podle obchodního ředitele Czech Inn Hotels Marka Boury zatím zaznamenala o 20 procent vyšší poptávku a zhruba o 100 procent vyšší ceny ubytování než při posledním šampionátu před devíti lety v roce 2015.

Letos v období mistrovství ceny podle Boury proti běžnému květnu vzrostly až o 30 procent. Aktuálně mají Czech Inn Hotels na toto období obsazeno 70 procent kapacit hotelů.

Podle ředitele obchodní strategie hotelové sítě Orea Hotels & Resorts Jiřího Fontany se aktuální nabídka ubytování v Praze pohybuje i na dvoj- až trojnásobku běžné ceny ve stejném období. Orea Hotels & Resorts jsou podle něj aktuálně obsazené z 30 procent. „Čím více se událost blíží, tím více se budou rezervovat i vyšší kategorie hotelů," řekl.

Poptávaný typ ubytování podle zástupců hotelů víceméně kopíruje běžnou poptávku. Podle Boury je nejvyšší poptávka standardně po klasických dvoulůžkových pokojích. „U hokejových fanoušků také vidíme nadstandardní zájem o vícelůžkové pokoje," řekl Boura. Dodal, že fanoušci, kteří přijíždějí na více nocí, si často rezervují lepší typy pokojů.

Většina oslovených hotelů kvůli mistrovství světa v hokeji nabídku speciálních služeb neplánuje, nebo to neuvedla. Czech Inn Hotels podle Boury nabídnou speciální služby podle typu hotelu. Ve všech hotelech ale síť hotelů plánuje instalovat výsledkové tabule do lobby a zařídí například živé přenosy zápasů a odvoz do O2 arény.

Zástupci všech oslovených hotelů se shodli na tom, že sportovní událost má na poptávku po ubytování podobný vliv jako například Velikonoce, adventní období, Silvestr nebo prodloužené víkendy. Podle Boury jsou květnové víkendy pro hotely hlavní sezona i bez šampionátu.

Vliv mistrovství na cestovní ruch a propagaci obou českých destinací vnímají zástupci hotelů pozitivně, ocenili by častější pořádání podobných akcí. „Mistrovství světa v hokeji je skvělá příležitost, ale akce jednou za devět let nás nespasí. Více pravidelných prestižních sportovních či kulturních akcí, na které přijíždí desetitisíce fanoušků, opakujících se každý rok či dva, by nám i hostujícím městům přinesla větší pozitiva a možnosti rozvoje," řekl Koťátko.


Autor: ČTK

Praha 4 hledá členy do komise pro Eurovolby

Včera ve 14:47

Praha 4 uvítá na doplnění komisí pro Eurovolby 2024 nové zájemce o členství. Vhodné je i pro studenty 18+ a zdatnější seniory. Bydliště na Praze 4 není podmínkou.

Praha 13: Pomozte zajistit hladký průběh voleb

Včera v 10:46

Ve dnech 7. a 8. června proběhnou volby do Evropského parlamentu. Volební komise, které zajišťují průběh hlasování a následné sčítání hlasů, nejsou dosud plně obsazeny.

Hasiči zasahovali u převráceného návěsu

16. května 2024 ve 21:55

Ve čtvrtek 16. května od 18:45 hodin zasahovali hasiči ze dvou stanic v ulici Českobrodská v Praze 10. Převrátil se tam plně naložený návěs. Hasiči museli vyložit náklad před jeho vyproštěním.

Poslední rozloučení s Harapesem bude v Národním divadle

16. května 2024 v 18:25

Poslední rozloučení s tanečníkem a hercem Vlastimilem Harapesem, který zemřel ve středu ve věku 77 let, se uskuteční 27. května v poledne v Národním divadle (ND). Informoval o tom mluvčí ND Tomáš Staněk. Harapes, který byl dlouholetým baletním sólistou Národního divadla a později baletní soubor...

Nový cirkulární spot Sto•re v Holešovické tržnici představuje disrupci v nakupování

16. května 2024 ve 12:34

V nově otevřeném cirkulárním obchodě Sto•re je normální STOkrát REcyklovat. Podle jeho tří hlavních zakladatelek je přirozené nenakupovat pořád nové. Pražané tak mají možnost pořídit si kurátorovaný nábytek, opravenou elektroniku, nádobí, předměty běžné denní potřeby i zachráněné pokojové...

Nadační fond Dvojka srdcem opět nabízí příspěvek dětem na letní tábory

16. května 2024 v 07:19

S blížícím se obdobím letních prázdnin přichází Nadační fond Dvojka srdcem s nabídkou pomoci pro rodiny s dětmi, které si nemohou dovolit poslat děti na tábory.

Další články
Nahoru