Dnes Pátek - zatazeno 12°C
Zítra Sobota - prehanky-dest 8°C
Pátek 24. 3. 2023
Svátek má Gabriel
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Zpravodajství

Cena plynu klesne pod vládní strop stávajícím zákazníkům innogy s produktem Standard

Skupina innogy přijímá opatření, v jehož důsledku se stávající zákazníci, kteří mají produkt Standard, dostanou s komoditní cenou plynu pod cenový strop stanovený vládou. Opatření platí pro tyto zákazníky zpětně od 1. února 2023 až do konce letošního roku a týká se téměř 320 tisíc zákazníků, kteří uzavřeli smlouvy s innogy na dobu neurčitou do konce roku 2022. Informoval o tom tiskový mluvčí innogy v ČR Martin Chalupský.

Sleva u základního produktu Standard na dobu neurčitou dosáhne 18 procent z dosavadních ceníkových cen pro zákazníky, kteří plynem topí. Tato sleva zajistí úsporu zhruba 240 korun/MWh (vč. DPH) pod současný vládní cenový strop.

Zákazníci, kteří vytápí běžný rodinný dům, tak ročně ušetří oproti zastropované ceně průměrně 3000 korun. U zákazníků, kteří naopak využívají plyn jen pro vaření, tato sleva dosáhne dokonce hodnoty 34 procent.

„V druhé polovině února začneme zákazníkům automaticky upravovat zálohy tam, kde je to rozumné. Tedy například v situaci, kdy má zákazník pravidelnou fakturaci v březnu, bude nový plán záloh zákazníkovi nastaven až po vystavení pravidelného vyúčtování. Zákazníci tak nemusí v oblasti nastavování záloh nic dělat, stejně tak není třeba o slevu žádat. Aktuálně poskytnutá sleva je jistě dobrou zprávou v průběhu topné sezóny. Bude promítnuta zpětně od 1. února. innogy zvolila tuto cestu speciální slevy tak, aby z ní zákazníci mohli benefitovat ještě v průběhu této topné sezony, což by v případě běžně změny ceníku nebylo z důvodu lhůt nastavených v obchodních podmínkách možné“, uvedl David Konvalina, ředitel innogy pro maloobchod a marketing.

Podrobnosti k tomuto opatření se objeví na webu innogy nejpozději v úterý 7. února 2023 během dne. Největší dodavatel plynu v Česku innogy v reakci na pozitivní cenový vývoj na velkoobchodních trzích už v minulých dnech zlevnil dodávku plynu pod vládou stanovený cenový strop pro nové zákazníky. Nové ceny pod stanoveným stropem budou mít v roce 2023 také zákazníci, kterým aktuálně končí jejich fixované smlouvy.

„Pozitivní cenový vývoj odráží pokles cen plynu na evropských trzích, výrazné úspory energií a poměrně teplý průběh letošní zimy,“ dodal Chalupský.


Autor: TZ, red

Herní prvky, pítka a nové veřejné osvětlení. Park V Zápolí projde revitalizací

Dnes v 11:21

Jižní část parku V Zápolí v Praze 4 čeká v letošním roce revitalizace. V parku přibude řada nových prvků pro odpočinek i aktivní trávení volného času. Práce by měly být zahájeny v dubnu.

Začala revitalizace jeslí v ulici Jakutská, práce potrvají rok

Včera ve 20:30

Praha 10 zahájila rekonstrukci budovy Střediska služeb pro děti a rodiče – Dětské skupiny v ulici Jakutská. Na místě bude probíhat celková rekonstrukce objektu a realizace by měla být dokončena za 12 měsíců. Městská část o tom informovala v tiskové zprávě.

Praha 2: Sousedské setkání s radním pro dopravu

22. března 2023 v 11:02

Sousedské setkání a diskuze a radním pro dopravu Tomášem Halvou na téma Sekaninovi ulice – zvýšení bezpečnosti chodců, snížení průjezdové rychlosti, navýšení počtu parkovacích míst či bezpečná cyklostezka.

Přístup státu k Praze v oblasti školství se musí změnit, usnesl se Sněm starostů

21. března 2023 ve 20:33

Kdy přijde náraz a pražské děti nebudou mít kam usednout do lavic? Už přišel, shodli se starostové a starostky 57 městských částí, kteří se v pondělí 20. března sešli na vysočanské radnici Prahy 9 na Sněmu starostů. Hlavním tématem jednání byl hrozící kolaps pražského školství, katastrofální...

Další články
Nahoru