Dnes Středa - zatazeno 0°C
Zítra Čtvrtek - snih 0°C
Středa 29. 11. 2023
Svátek má Zina
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Cena plynu klesne pod vládní strop stávajícím zákazníkům innogy s produktem Standard

Skupina innogy přijímá opatření, v jehož důsledku se stávající zákazníci, kteří mají produkt Standard, dostanou s komoditní cenou plynu pod cenový strop stanovený vládou. Opatření platí pro tyto zákazníky zpětně od 1. února 2023 až do konce letošního roku a týká se téměř 320 tisíc zákazníků, kteří uzavřeli smlouvy s innogy na dobu neurčitou do konce roku 2022. Informoval o tom tiskový mluvčí innogy v ČR Martin Chalupský.

Sleva u základního produktu Standard na dobu neurčitou dosáhne 18 procent z dosavadních ceníkových cen pro zákazníky, kteří plynem topí. Tato sleva zajistí úsporu zhruba 240 korun/MWh (vč. DPH) pod současný vládní cenový strop.

Zákazníci, kteří vytápí běžný rodinný dům, tak ročně ušetří oproti zastropované ceně průměrně 3000 korun. U zákazníků, kteří naopak využívají plyn jen pro vaření, tato sleva dosáhne dokonce hodnoty 34 procent.

„V druhé polovině února začneme zákazníkům automaticky upravovat zálohy tam, kde je to rozumné. Tedy například v situaci, kdy má zákazník pravidelnou fakturaci v březnu, bude nový plán záloh zákazníkovi nastaven až po vystavení pravidelného vyúčtování. Zákazníci tak nemusí v oblasti nastavování záloh nic dělat, stejně tak není třeba o slevu žádat. Aktuálně poskytnutá sleva je jistě dobrou zprávou v průběhu topné sezóny. Bude promítnuta zpětně od 1. února. innogy zvolila tuto cestu speciální slevy tak, aby z ní zákazníci mohli benefitovat ještě v průběhu této topné sezony, což by v případě běžně změny ceníku nebylo z důvodu lhůt nastavených v obchodních podmínkách možné“, uvedl David Konvalina, ředitel innogy pro maloobchod a marketing.

Podrobnosti k tomuto opatření se objeví na webu innogy nejpozději v úterý 7. února 2023 během dne. Největší dodavatel plynu v Česku innogy v reakci na pozitivní cenový vývoj na velkoobchodních trzích už v minulých dnech zlevnil dodávku plynu pod vládou stanovený cenový strop pro nové zákazníky. Nové ceny pod stanoveným stropem budou mít v roce 2023 také zákazníci, kterým aktuálně končí jejich fixované smlouvy.

„Pozitivní cenový vývoj odráží pokles cen plynu na evropských trzích, výrazné úspory energií a poměrně teplý průběh letošní zimy,“ dodal Chalupský.


Autor: TZ, red

Do stávky se zapojily dvě třetiny pražských škol

27. listopadu 2023 ve 23:01

I když se velká část základních škol v hlavním městě v pondělí kvůli stávce žákům neotevřela, v některých zůstala výuka v nějaké podobě zachována. V ZŠ Květnového vítězství na Jižním Městě se standardně učilo, ale nefungovala školní jídelna a odpadla odpolední výuka,...

Odbory v Národním muzeu jdou do stávky

27. listopadu 2023 ve 12:07

Základní odborová organizace Odborového svazu pracovníků kultury a ochrany přírody v Národním muzeu vyhlašuje na pondělí 27. listopadu hodinovou výstražnou stávku od 12:20 do 13:20 hodin.  

Praha 1 nechá upravit průjezd Polikliniky Palackého

26. listopadu 2023 v 09:57

Na úterním jednání Rady MČ Praha 1 byla schválena zakázka na projektovou dokumentaci ke stavebním úpravám průjezdu Polikliniky Palackého.

Další články
Nahoru