Dnes Pondělí - jasno 8°C
Zítra Úterý - zatazeno 8°C
Pondělí 22. 4. 2024
Svátek má Evženie
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Celozávodní odstávka ZEVO Malešice bude letos delší

Důvodem celozávodní odstávky malešické spalovny (ZEVO) od 6. do 21. září je údržba společných zařízení technologie všech linek (např. parní rozvody, napájecí nádrže, kogenerace atd.), kterou nelze provádět při běžném provozu v průběhu roku. Informoval o tom mluvčí společnosti Pražské služby Alexandr Komarnický.

„Specifikum letošní odstávky je navíc oprava dilatačních spár na nájezdovém mostě, který slouží jako jediná příjezdová komunikace k návozu odpadu do ZEVO. Proto letošní odstávka bude oproti jiným letům o 5 dnů delší, běžná délka odstávky je 10 dnů. Zároveň je letošní odstávka první po úspěšné rekonstrukci GOLEM a obnově po požáru z října 2021,“ sdělil Komarnický . 

Hlavní opravy letošní celozávodní odstávky: 

•           Nájezdový most – oprava dilatačních spár

•           Revize roštů kotlů K1 a K2

•           Revize vyzdívek K1 a K2

•           Servis turbíny

•           Servis společných zařízení II° čištění spalin

•           Servis armatur a pojišťovacích ventilů

Zdroj: Pražské služby 

„Během odstávky je vykonáno zhruba 40 procent všech činností spojených s údržbou,“ dodal mluvčí.


Autor: puc

Škola a školka hledají školníka

Včera v 10:05

ZŠ a MŠ Praha 4, Sdružení 1080 přijme do svého kolektivu od 1. srpna na hlavní pracovní poměr školníka. Jeho úkoly budou zahrnovat běžné údržbářské a provozní práce ve škole a na školním pozemku.

Praha 14 uspořádala deváté setkání koordinátorů environmentální výchovy

Včera v 10:03

Praha 14 byla letos již podeváté hostitelem setkání koordinátorů environmentální výchovy v pražských mateřských, základních a středních školách. Na organizaci dubnové akce se vedle městské části i tentokrát podílely dvě stálice: „Ekoškola“ ZŠ Generála Janouška, vedená ředitelkou Jaroslavou...

Při výročí tísňové linky 112 se oceňovalo

Včera v 09:44

Před dvaceti lety, 20. dubna 2004, byl v Praze spuštěn provoz linky 112 v současné moderní podobě. Jedním z důvodů byl i světový šampionát v ledním hokeji, který se tehdy konal v Praze. Moderní technologie tísňové komunikace tak byly uvedeny do ostrého provozu.

Kvůli nehodě se na Pražském okruhu u Slivence zastavil provoz

20. dubna 2024 v 18:26

V sobotu kolem třinácté hodiny došlo k nehodě dodávky a osobního auta na Pražském okruhu u Slivence. Frekventovaná silnice byla kompletně uzavřena dvě a půl hodiny.

Další články
Nahoru