dnes
Středa - zatazeno
10°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
12°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
13°C
Celosvětový den Tradiční čínské medicíny poprvé v Praze
V rámci celosvětového Dne TCM proběhnou ukázky léčby, cvičení, přednášky i osobní konzultace s lékařem. Foto: TCM Praha /4X/

Celosvětový den Tradiční čínské medicíny poprvé v Praze

Na více než šedesáti místech světa pořádají od 11. října odborné společnosti globální Den Tradiční čínské medicíny (TCM Day). Odborné i laické veřejnosti připomenou, jak metody TCM využít v praxi. Lékaři, vědci i praktici předvedou postupy, které potvrzují, že od léčitelství k lékařství je přirozená cesta.

Tu doporučuje i Světová zdravotnická organizace (WHO). Špičková medicína dnes pracuje s výsledky vědeckých center, univerzit i nemocnic, které dokáží využít jak historických zkušeností, tak nejmodernějších prostředků, včetně IT technologií, umělé inteligence, big data systémů i adaptace EBS – odborných důkazových studií. Využít znalostí a informací po celém světě pomáhá Světová federace společností čínské medicíny (WFCMS), která tento globální Den čínské medicíny pořádá.

Premiéra v Centru TCM Praha
tcm-gx1-massage-pro-patriot Globální Den TCM se v Praze koná poprvé, a to 15. října od 14 do 19 hodin. Pořádá ho Nadační fond na podporu TCM a alternativ (NFPTCMA). Vznikl v roce 2015 a pražské veřejnosti představí hlavního konzultanta Dr. Med. Guan Xina, PhD, významného lékaře šanghajské nemocnice Shuguang Hospital.

Českou lékařskou obec bude reprezentovat MUDr. Daniela Bláhová, členka výboru České lékařské akupunkturistické společnosti. Další ukázky odborné péče předvede fyzioterapeut Mgr. Josef Švec z Body Solution Clinic.

Představitelem autentické a profesionální péče je čínský praktik LU Chunqing, masér, fyzio i fytoterapeut. Pozvána je i MUDr. Dagmar Komárková, majitelka kliniky TCM Inspirita a další odborníci.

Co metody TCM nabízejí?
banky-ordinace-big-sim-76 Zájem veřejnosti o čínskou medicínu je u nás tradičně velký. Je proto velice důležité nabízet veřejnosti kvalitu, odbornost a profesionální péči. Zdaleka ne všechno z běžné nabídky má odpovídající úroveň.

U nás je TCM nekompromisně vyřazena ze systému zdravotní péče. Řada lékařů však využívá akupunkturu, a pacienti se po pomoci metodami TCM sami pídí. Obzvlášť tehdy, když jim západní medicína už nedokáže pomoci. Bez omezení můžeme ale využívat odborně poskytované tuina masáže, moxování, baňkování, dietetiku, herbální produkty nebo dechová cvičení.

Nemusí jít jen o domácí samoléčbu. V sociální oblasti mohou s minimálními náklady praktici poskytovat pomoc v LDN a podobných ústavech, rehabilitačních centrech, využívat je mohou zájmové skupiny a jedinci pro následnou péči, řešení chronických problémů, rekondici i běžnou úpravu sezónních potíží.

Přijďte se zdarma zeptat
V rámci celosvětového Dne TCM připravuje Nadační fond na podporu TCM a alternativ ukázky léčby metodami TCM, cvičení, přednášky i osobní konzultace s lékařem. Klient, který má zdravotní problém, může tak už při této návštěvě bezpečněji najít někoho, kdo mu ve spolupráci s českým lékařem může pomoci. Zájemci o další vzdělání se mohou účastnit seminářů v Centru TCM, nebo se dostat do výběru na pobyt v čínských centrech a nemocnicích TCM.

Internet nabízí nekonečné množství informací a nabídek TCM. U nás ale, na rozdíl od mnoha jiných zemí, neexistuje akreditované vzdělání, kontrola poskytované péče, ochrana dat i pacientů obecně. Chybí odborníci a klient se často může stát obětí podvodu. Připravovaný Zákon o léčitelské službě ještě není účinný a je otázkou, zda všechny problémy vyřeší. Tento stav je jedním z důvodů, proč Nadační fond na podporu Tradiční čínské medicíny a alternativ stále rozšiřuje svou činnost i ve veřejném zájmu. Přibývají přednášky (nedávno i v centrech Prádelna a Louka v Praze 5), osobní konzultace poskytuje i Dr. Med. Guan Xin a odborníci z dalších provincií a měst. Autenticita, profesionalita a zkušenost jsou hlavní atributy, které by měly definovat péči metodami TCM u nás.

tcm-gx3-massage-pro-patriot-1

Česko-čínské centrum TCM Praha, Opletalova 19, Praha 1 (Daňkův palác), telefon: 773 007 597, mail info@nfptcma.cz .              


Bulovka pomáhá maminkám po porodu

17. října 2020 v 07:08

Porodnice Nemocnice Na Bulovce se zapojila do inovativního programu včasného zachycení psychosociálního stresu a duševních poruch u maminek po porodu.

Sladké děti: Praha 15 podpořila vydání knihy

14. října 2020 v 09:32

V rámci letošních Dnů Prahy 15 přispívali občané na vydání 3. dílu knihy s názvem Naděje nikdy nekončí.

Pražští záchranáři se začali dobrovolně očkovat proti chřipce

13. října 2020 v 08:21

Lékaři Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy začali očkovat své kolegyně a kolegy proti chřipce. Záchranka zajistila vakcíny pro všechny zaměstnance, kteří o dobrovolné očkování projevili zájem. Cílem je zachovat akceschopnost v poskytování péče pacientům v době pandemie covid-19 i při...

Další články
Nahoru