Dnes Čtvrtek - oblacno 22°C
Zítra Pátek - bourky 19°C
Čtvrtek 23. 5. 2024
Svátek má Vladimír
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Celníci zajistili v libušské tržnici tisíce padělků
Zajišťování padělků v tržnici Sapa. Foto: Celní správa ČR

Celníci zajistili v libušské tržnici tisíce padělků

Více než pět tisíc kusů padělaného zboží zajistili pražští celníci tento týden při velké kontrolní akci v libušské tržnici Sapa. Prodej padělků by způsobil velké škody.

Jednalo se o textilní zboží, jak jsou teplákové soupravy, mikiny, trička, šaty nebo spodní prádlo, dále koženou galanterii (pásky, kabelky, peněženky), sportovní obuv, parfémy a sluneční brýle.

„Falzifikáty byly neoprávněně označeny logy renomovaných světových výrobců. Majitelům ochranných známek by nelegálním prodejem byla způsobena škoda ve výši 12 milionů korun,“ uvedla mluvčí celníků Ivana Kurková.

Kontrolovaní trhovci byli rovněž lustrováni v databázi celní správy v evidenci dlužníků, tentokrát s negativním výsledkem.

„Na této známé pražské tržnici jsou falzifikáty prodávány takzvaným skrytým prodejem. Je to způsob, kdy prodejci nemají zboží volně vystavené na svých pultech a v regálech, ale mají je důmyslně ukryté v tajných skrýších, do kterých si své vytipované případné zájemce vpustí,“ sdělila mluvčí.

Celníci provádí kontroly v Sapě relativně pravidelně. Na konci loňského roku Generálního ředitelství cel informovalo o akci s názvem Saigon, při které celníci v uzavřených skladech a v kontejnerech na tržnici v Sapě objevili a zajistili na 200 000 kusů padělaného zboží.


Autor: red

První mikrocertifikátový kurz na Fakultě stavební ČVUT má 27 absolventů

Včera ve 22:46

První mikrocertifikátový kurz pořádaný Fakultou stavební Českého vysokého učení technického v Praze úspěšně završilo 27 zájemců. V dvousemestrálním kurzu celoživotního vzdělávání „Technická zařízení budov pro energeticky efektivní a zdravé budovy“ se věnovali tématu řešení technických systémů...

Další články
Nahoru