Dnes Neděle - jasno 16°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 18°C
Neděle 26. 6. 2022
Svátek má Adriana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Celníci zajistili v libušské tržnici tisíce padělků
Zajišťování padělků v tržnici Sapa. Foto: Celní správa ČR

Celníci zajistili v libušské tržnici tisíce padělků

Více než pět tisíc kusů padělaného zboží zajistili pražští celníci tento týden při velké kontrolní akci v libušské tržnici Sapa. Prodej padělků by způsobil velké škody.

Jednalo se o textilní zboží, jak jsou teplákové soupravy, mikiny, trička, šaty nebo spodní prádlo, dále koženou galanterii (pásky, kabelky, peněženky), sportovní obuv, parfémy a sluneční brýle.

„Falzifikáty byly neoprávněně označeny logy renomovaných světových výrobců. Majitelům ochranných známek by nelegálním prodejem byla způsobena škoda ve výši 12 milionů korun,“ uvedla mluvčí celníků Ivana Kurková.

Kontrolovaní trhovci byli rovněž lustrováni v databázi celní správy v evidenci dlužníků, tentokrát s negativním výsledkem.

„Na této známé pražské tržnici jsou falzifikáty prodávány takzvaným skrytým prodejem. Je to způsob, kdy prodejci nemají zboží volně vystavené na svých pultech a v regálech, ale mají je důmyslně ukryté v tajných skrýších, do kterých si své vytipované případné zájemce vpustí,“ sdělila mluvčí.

Celníci provádí kontroly v Sapě relativně pravidelně. Na konci loňského roku Generálního ředitelství cel informovalo o akci s názvem Saigon, při které celníci v uzavřených skladech a v kontejnerech na tržnici v Sapě objevili a zajistili na 200 000 kusů padělaného zboží.


Autor: red

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Pojď se prát, vyzval muž strážníka

23. června 2022 v 07:06

Při kontrole parku na náměstí Míru si strážník u tramvajové zastávky všiml muže se psem, který nebyl na vodítku. Slušně ho vyzval, aby si dal zvíře na vodítko, načež mu muž odpověděl, že žádné nemá.

Další články
Nahoru