Dnes Pondělí - oblacno 28°C
Zítra Úterý - polojasno 28°C
Úterý 27. 7. 2021
Svátek má Věroslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Celníci zajistili v libušské tržnici tisíce padělků
Zajišťování padělků v tržnici Sapa. Foto: Celní správa ČR

Celníci zajistili v libušské tržnici tisíce padělků

Více než pět tisíc kusů padělaného zboží zajistili pražští celníci tento týden při velké kontrolní akci v libušské tržnici Sapa. Prodej padělků by způsobil velké škody.

Jednalo se o textilní zboží, jak jsou teplákové soupravy, mikiny, trička, šaty nebo spodní prádlo, dále koženou galanterii (pásky, kabelky, peněženky), sportovní obuv, parfémy a sluneční brýle.

„Falzifikáty byly neoprávněně označeny logy renomovaných světových výrobců. Majitelům ochranných známek by nelegálním prodejem byla způsobena škoda ve výši 12 milionů korun,“ uvedla mluvčí celníků Ivana Kurková.

Kontrolovaní trhovci byli rovněž lustrováni v databázi celní správy v evidenci dlužníků, tentokrát s negativním výsledkem.

„Na této známé pražské tržnici jsou falzifikáty prodávány takzvaným skrytým prodejem. Je to způsob, kdy prodejci nemají zboží volně vystavené na svých pultech a v regálech, ale mají je důmyslně ukryté v tajných skrýších, do kterých si své vytipované případné zájemce vpustí,“ sdělila mluvčí.

Celníci provádí kontroly v Sapě relativně pravidelně. Na konci loňského roku Generálního ředitelství cel informovalo o akci s názvem Saigon, při které celníci v uzavřených skladech a v kontejnerech na tržnici v Sapě objevili a zajistili na 200 000 kusů padělaného zboží.


Neovladatelný člun na Vltavě

Včera v 10:42

Do bezpečí odvezli v sobotu strážníci motorový člun, kterému praskla hydraulika řízení.

Sebevraha na mostě držela za ruku žena

23. července 2021 v 08:17

V pondělí okolo třetí hodiny odpoledne dostala linka 158 oznámení, že na mostě Legií stojí za zábradlím muž a chce skočit do Vltavy. Operační důstojník vyslal na místo všechny dostupné hlídky v okolí.

Další články
Nahoru