Dnes Pondělí - zatazeno 6°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 5°C
Pondělí 5. 12. 2022
Svátek má Jitka
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Celníci zajistili v libušské tržnici tisíce padělků
Zajišťování padělků v tržnici Sapa. Foto: Celní správa ČR

Celníci zajistili v libušské tržnici tisíce padělků

Více než pět tisíc kusů padělaného zboží zajistili pražští celníci tento týden při velké kontrolní akci v libušské tržnici Sapa. Prodej padělků by způsobil velké škody.

Jednalo se o textilní zboží, jak jsou teplákové soupravy, mikiny, trička, šaty nebo spodní prádlo, dále koženou galanterii (pásky, kabelky, peněženky), sportovní obuv, parfémy a sluneční brýle.

„Falzifikáty byly neoprávněně označeny logy renomovaných světových výrobců. Majitelům ochranných známek by nelegálním prodejem byla způsobena škoda ve výši 12 milionů korun,“ uvedla mluvčí celníků Ivana Kurková.

Kontrolovaní trhovci byli rovněž lustrováni v databázi celní správy v evidenci dlužníků, tentokrát s negativním výsledkem.

„Na této známé pražské tržnici jsou falzifikáty prodávány takzvaným skrytým prodejem. Je to způsob, kdy prodejci nemají zboží volně vystavené na svých pultech a v regálech, ale mají je důmyslně ukryté v tajných skrýších, do kterých si své vytipované případné zájemce vpustí,“ sdělila mluvčí.

Celníci provádí kontroly v Sapě relativně pravidelně. Na konci loňského roku Generálního ředitelství cel informovalo o akci s názvem Saigon, při které celníci v uzavřených skladech a v kontejnerech na tržnici v Sapě objevili a zajistili na 200 000 kusů padělaného zboží.


Autor: red

Setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5

2. prosince 2022 v 10:52

Poslední veřejné setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5 v tomto roce se koná 13. prosince v Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici. Strukturální plán je významný dokument Prahy 5, který popisuje priority rozvoje jak celé městské části, tak i jednotlivých čtvrtí a konkrétních...

Další články
Nahoru