dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Pražské krimi

Celníci zadrželi skoro tunu čerstvých listů pro modlitby

V minulém týdnu zajistili ruzyňští celníci na Letišti Václava Havla v Praze zásilku čerstvých potravin deklarovaných jako listy stromů používaných k modlitebním účelům původem z Kanady. Kontrolou bylo zjištěno, že zásilka obsahuje 159 papírových kartónů, ve kterých jsou volně loženy čerstvé listy stromů o celkové hmotnosti 984 kilogramů.    

listy-padelani_1-nahled

Proto celní úřad kontaktoval pracovníky Státní zemědělské a potravinářské inspekce, zda listy stromů nepodléhají zákazům a omezením. Z odebraných vzorků se odbornou expertízou potvrdilo podezření na jejich závadnost.

„Jednalo se o čerstvé listy rostliny Neem, známé též jako  Azadirachta indica nebo Zederah indický, který je na seznamu rostlin zakázaných k výrobě potravin,“ uvedla mluvčí Celního úřadu Praha Ruzyně Šárka Miškovská.

Celní úřad rozhodl o nepropuštění zásilky do volného oběhu. Zboží bylo zajištěno a musí být na náklady dovozce zničeno.

Padělky obuvi Crocs

Dva kontejnery napěchované padělky obuvi Crocs zajistili v prvním dubnovém týdnu pražští celníci na kontejnerovém překladišti v Praze 10 Uhříněvsi.

Při kontrole dvou velkoobjemových kontejnerů, jež dorazily do Prahy přes německý přístav Hamburg z Číny, celníci uvnitř objevili téměř 11 tisíc párů obuvi opatřené podobnými, či zaměnitelnými markanty se značkou Crocs.

Příjemcem měla být česká firma. Přes nápadnou podobnost zboží s módní obuví Crocs nebyl příjemce schopen předložit žádné povolení nebo licenci k dovozu a ani k prodeji.  

„V případě, že by se tyto boty dostaly do prodeje, škoda způsobená majiteli ochranné známky by byla téměř 15 milionů korun,“ uvedla tisková mluvčí Celního úřadu pro hlavní město Prahu. Celníci případ dále šetří a s největší pravděpodobností bude zboží buď zničeno, nebo na náklady dovozce vyvezeno.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru