Dnes Úterý - zatazeno 14°C
Zítra Středa - obcasny-dest 15°C
Úterý 21. 5. 2024
Svátek má Monika
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Celníci zadrželi na pražském letišti pašeráka, v kufru měl přes čtyři kilogramy kokainu
V cestovní tašce převážel cizinec kokain. Foto: Národní protidrogová centrála SKPV PČR

Celníci zadrželi na pražském letišti pašeráka, v kufru měl přes čtyři kilogramy kokainu

Celníci na ruzyňském letišti zadrželi minulý týden cizince, který v cestovní tašce pašoval 4,6 kilogramu kokainu. Do Prahy přicestoval z Kolumbie přes Německo. Zda byla droga určena pro český trh, policie zjišťuje. Dnes o tom informovaly mluvčí celníků Martina Kaňková a Národní protidrogové centrály Lucie Šmoldasová.

Na základě rizikové analýzy od kriminalistů Národní protidrogové centrály zadrželi celníci na Letišti Václava Havla muže, který měl v zavazadle čtyři balíčky kokainu o celkové hmotnosti přes čtyři a půl kilogramu.

„Koncem minulého týdne přiletěl z Frankfurtu nad Mohanem cizinec, který cestoval z Medellínu v Kolumbii přes Bogotu a Německo až do Prahy. Na letišti Václava Havla ho na základě vytipování kriminalistů Národní protidrogové centrály zkontrolovali celníci. V jeho cestovní tašce našli, ukryté mezi dalšími věcmi, čtyři kvádry s neznámou slisovanou látkou,“ popsala Šmoldasová.

Předběžná chemická analýza potvrdila, že se jedná o kokain. Celková hmotnost byla 4 647 gramů včetně obalů. Drogy byly předány Kriminalistickému ústavu v Praze k dalším expertízám. Zda byly určený pro český trh, je předmětem vyšetřování.

Kriminalisté Národní protidrogové centrály zahájili trestní stíhání, soud rozhodl o umístění obviněného do vazební věznice Praha Pankrác. „Vzhledem k množství drog, které měl u sebe, a spolupráci s organizovanou skupinou působící ve více státech, mu hrozí až nejvyšší právní kvalifikace pro zločin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jed, tedy 10 až 18 let vězení,“ sdělila Kaňková.


Autor: Jan Puci
Další články
Nahoru