dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
7°C
pozítří
Středa - polojasno
4°C
Celníci v Ruzyni hlásí významný nárůst počtu zásilek s drogami
V rukách celníků skončily i přírodní drogy, hašiš a marihuana. Foto: Celní správa ČR

Celníci v Ruzyni hlásí významný nárůst počtu zásilek s drogami

Celníci z pražské Ruzyně odhalili od začátku roku už 47 zásilek obsahujících drogy.  Jedná se především o marihuanu a hašiš z přírodních drog, ze syntetických jde o extázi a metamfetamin. Ve stejném období loňského roku bylo odhaleno 29 případů. Rok předtím jen 14 případů.

I přes mnohá upozornění a doporučení se ruzyňští celníci stále setkávají se zásilkami nelegálního zboží. Jde o časté případy zásilek obsahujících omamné a psychotropní látky a látky s hormonálním účinkem, které jsou určeny adresátům, jak v České republice, tak v zahraničí.

Kromě omamných a psychotropních látek se letos podařilo objevit také šest balíčků se zakázanými steroidy, stejně jako za stejné období loňského roku.

Zasílání jakéhokoliv množství přírodních nebo syntetických drog a anabolik v zásilkách je možno považovat za trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy a nedovolená výroba a jiné nakládání s látkami s hormonálním účinkem.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru