Dnes Sobota - zatazeno 18°C
Zítra Neděle - skorojasno 18°C
Sobota 23. 9. 2023
Svátek má Berta
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zpravodajství

Celkem milion korun věnovala Praha 6 partnerskému městu Chmelnickyj

Celkem 700 tisíc na pobyt ukrajinských dětí v Praze a materiální pomoc v hodnotě 300 tisíc poskytla Praha 6 svému partnerskému městu Chmelnickyj. Konkrétní podobu materiální pomoci domluvil osobně starosta Jakub Stárek (ODS) při své návštěvě na Ukrajině koncem srpna. Informoval o tom mluvčí Prahy 6 Marek Zeman.

Větší část pomoci pokryla návštěvu 70 ukrajinských dětí, které v důsledky války přišly o jednoho či oba rodiče. Ty zde strávily pár dnů a měly možnost si prohlédnout Prahu a setkat se se svými vrstevníky ze ZŠ Marjánka. Součástí daru jsou mikroskopy, které budou sloužit ve zdravotnických zařízeních ve městě Chmelnickyj.

„Měl jsem nedávno možnost Chelnickyj osobně navštívit. Nikdo kdo to nezažil, se nedokáže vžít do kůže lidí, kterým se každý den rozezní sirény a nevědí, zda je právě jejich město cílem raketového útoku a děti, které místo toho, aby seděly ve třídách a v klidu se učily, tráví každý den několik hodin v krytu,“ řekl starosta Prahy 6 Stárek.

Program dětí v Praze byl velmi pestrý. Navštívili pražskou ZOO, Pražský hrad, Petřínskou rozhlednu, podívaly se také na trénink fotbalistů Sparty, navštívily Kutnou horu a shlédly představení Černého divadla s názvem Abrakadabra. Prošly si také centrum Prahy a svezly se lodí po Vltavě.

„Jsem osobně moc ráda, že jsme mohli pozvat na pár dnů ukrajinské děti, které jinak žijí v permanentním strachu. Doufám, že si u nás odpočinuly a odjíždí domů s pocitem, že mají v České republice skutečné přátele,“ dodala místostarostka šesté městské části Mariana Čapková (Praha 6 Sobě).


Autor: red

Jak bude vypadat nové centrum Hostivaře? Určí to urbanistická soutěž

21. září 2023 ve 14:49

Společnost Zelená Hostivař patřící do skupiny JRD Group ve spolupráci s Prahou 15 a magistrátem vyhlašuje urbanistickou soutěž „Nové centrum Hostivař“, realizovanou Českou komorou architektů (ČKA), která určí podobu rozvoje okolí tramvajové smyčky na křížení ulic Průmyslová a Plukovníka...

Hořelo na střeše Lidlu v Praze 5

20. září 2023 ve 21:34 | Aktualizováno v 22:04

Tři jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve středu 20. září před 15. hodinou v ulici K Barrandovu v Praze 5 u požáru na střeše prodejny Lidl. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru